• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 28 nov 2023

8:45

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Crown Castle kreeg de activistische investeerder Elliott Management over de vloer. 

  • Crown Castle: (+4%) de exploitant van zendmasten kreeg volgens The Wall Street Journal de activistische investeerder Elliott Management over de vloer. Die nam een belang van meer dan 2 miljard dollar in het bedrijf om ze te komen tot manieren om het aandeel een impuls te geven. Op de plank ligt onder meer de vraag om nieuw leiderschap van de directie en het bestuur en een strategische en operationele herziening van de glasvezelactiviteiten. 

Shein, het fast fashion modebedrijf, heeft vertrouwelijk een beursgang aangevraagd in de VS. 

  • Shein: het fast fashion modebedrijf heeft vertrouwelijk een beursgang aangevraagd in de VS en is daarmee goed geplaatste om één van de meest waardevolle Chinese bedrijven te worden die in New York een beursnotering krijgt. Bloomberg meldde eerder deze maand dat Shein mikte op een beursgang van maximaal 90 miljard dollar, en dat ergens in 2024. Het record voor duurste Chinese beursgang staat vandaag nog op naam van Didi Global met een waardering van 68 miljard dollar. 

Foot Locker ligt uit de gratie bij beurshuis Citi. 

  • Foot Locker: (-1%) de schoenen- en kledingretailer ligt uit de gratie bij beurshuis Citi. Die herbekeek de business case en dat resulteerde in een adviesverlaging van “Neutraal” naar “Verkopen” omdat de groep zich volgens de analisten slecht gepositioneerd heeft om een turnaround mogelijk te maken. 

Carnival kreeg een adviesverhoging van “Houden” naar “Kopen” door Melius Research. 

  • Carnival: (+1,6%) de cruise-uitbater kreeg een adviesverhoging van “Houden” naar “Kopen” door Melius Research. Daar zijn de analisten tevreden over de transformatie van Carnival sinds CEO Josh Weinstein een jaar geleden aan het roer kwam. Melius is ook van mening dat de cruise-industrie naar verwachting de meest aantrekkelijke sector in de reissector zal zijn aan het begin van volgend jaar. 

Amazon lokte op Cyber Monday nogal wat aandacht. 

  • Amazon: (0,6%) het was gisteren Cyber Monday en dat lokte nogal wat aandacht naar de grote en minder grote e-commerce aandelen. De hele sector was in goeie doen, want naast Amazon stegen ook Etsy (+0,6%), Ebay (+0,3%), Shopify (+4,5%), Walmart (+0,2%) en “Koop nu, betaal later”-aandeel Affirm (+11%). Dat optimisme werd aangevuurd door sterke Black Friday cijfers. Uit een rapport van Adobe Analytics bleek immers dat het winkelend publiek vorige vrijdag een recordbedrag van 9,8 miljard uitgaf. Dat is 7,5% meer op jaarbasis.  

GE HealthCare Technologies kwam onder druk te staan na een adviesverlaging door UBS. 

  • GE HealthCare Technologies: (-3%) het aandeel kwam onder druk te staan na een adviesverlaging door UBS. Die verlaagde het advies voor het medische technologiebedrijf van “Neutraal” naar “Verkopen” omdat het teleurstellende marges verwacht. 

Okta werd gisteren bij JMP Securities verlaagd naar “Market perform”. 

  • Okta: (-4%) het advies voor het softwarebedrijf werd gisteren bij JMP Securities verlaagd naar “Market perform”, na een lange periode waarin het aandeel op de wachtlijst stond. Okta werd in oktober immers getroffen door een cyberbeveiligingslek en die beveiligingsgebeurtenis heeft geleid tot een “aanzienlijke degradatie” van de waarde van Okta's merk. De groep komt woensdag na beurssluiting met derde kwartaal resultaten op de proppen. 

Albemarle: speelde een pak waarde kwijt. 

  • Albemarle: (-6%) de lithiumleverancier speelde net zoals de overkoepelende Global X Lithium & Battery Tech ETF (-2%) een pak waarde kwijt. De grootste Amerikaanse leverancier van lithium voor batterijen van elektrische voertuigen is dit jaar al met 44% in waarde gedaald, omdat consumenten meer en meer terugschrikken voor de aanschaf van elektrische voertuigen. Daardoor lopen de lithiumvoorraden bij de klanten op en dat zet neerwaartse druk op de prijzen. 

Xenon Pharmaceuticals fteeg fors ondanks het gemengde toplijnresultaten rapporteerde. 

  • Xenon Pharmaceuticals: (+17%) het biotechbedrijf steeg fors, ondanks het gemengde toplijnresultaten rapporteerde van een onderzoek naar zijn depressiemedicijn XEN1101. De studie toonde aan dat deelnemers die de behandeling kregen een “klinisch betekenisvolle, maar niet statistisch significante” vermindering van hun depressiesymptomen ondervonden in vergelijking met degenen die een placebo kregen. 
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap