• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 8 dec 2023

11:12

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

AMD spurt fors hoger na lancering Gemini

  • AMD: (+9,88%) het chipbedrijf was de grote uitblinker op Wall Street nadat de topvrouw van het bedrijf Lisa Su aankondigde de ongekroonde koning Nvidia aan te vallen. De topvrouw wil haar achterneef de loef afsteken. AMD wil met zijn nieuwe generatie Ai-chips, de MI300X beter scoren dan Nvidia.  

Alphabet fors hoger na aankondiging van het AI-programma Gemini

  • Alphabet: (+5,3%) de aandelen van Alphabet eindigden gisteren donderdag 5,3 % hoger toen Wall Street de lancering van Gemini toejuichte en zei dat het nieuwe kunstmatige intelligentiemodel zou kunnen helpen de kloof te verkleinen in een race met het door Microsoft gesteunde OpenAI. Al lang beschouwd als een leider op het gebied van AI-onderzoek, verloor Alphabet de schijnwerpers toen OpenAI's ChatGPT bij de lancering in november vorig jaar het technologielandschap veroverde en Microsoft in staat stelde op agressieve wijze AI-aangedreven software naar bedrijven uit te rollen. 

Eén van de topmannen van Apple, Steve Hotelling, verlaat het bedrijf. 

  • Apple: (+1,01%) de topman van het bedrijf, Steve Hotelling, die verantwoordelijk was voor het iPhone-scherm en de Touch ID-technologie die de manier waarop iPhones aanvoelen en functioneren heeft veranderd, verlaat het bedrijf. Hotelling staat op meerdere patenten die betrekking hebben op de aanraakschermen van de iPhone en iPad.  

C3ai: de aandelen daalden nadat het bedrijf een groter fiscaal verlies voor 2024 voorspelde. 

  • C3ai: (-10,76%) de aandelen daalden nadat het bedrijf een groter fiscaal verlies voor 2024 voorspelde omdat het de investeringen in zijn generatieve kunstmatige intelligentie-oplossingen opvoert. Zwakkere uitgaven door bedrijven die worstelen met hoge rentetarieven heeft de software-industrie in bredere zin pijn gedaan, maar Artificiële Intelligentie is een lichtpunt gebleven. C3ai heeft dit jaar tot nu toe echter met meer dan 160% zien stijgen, gedreven door een toename van de interesse in AI-gerelateerde aandelen. 

Chevron verwacht volgend jaar tussen 18,5 miljard dollar en 19,5 miljard dollar uit te geven aan nieuwe olie- en gasprojecten. 

  • Chevron: (-0,07%) de oliemultinational zei dat het verwacht volgend jaar tussen 18,5 miljard dollar en 19,5 miljard dollar uit te geven aan nieuwe olie- en gasprojecten, een stijging van 11% ten opzichte van dit jaar. Chevrons geplande uitgaven omvatten tussen 5,5 miljard dollar en 16,5 miljard dollar aan autonome investeringen voor geconsolideerde dochterondernemingen en nog eens 3 miljard dollar voor gelieerde ondernemingen. Chevron is van plan om ongeveer 9 miljard dollar van het huidige budget in de VS uit te geven.  Ongeveer 5 miljard dollar zal gaan naar de snelgroeiende Permian schalieproductieoperatie. Chervon is ook van plan om de inkoop van eigen aandelen met 2,5 miljard dollar te verhogen. 

Chewy verlaagde zijn jaarlijkse omzetverwachting

  • Chewy: (-0,62%) het bedrijf verlaagde zijn jaarlijkse omzetverwachting vanwege de afnemende vraag naar producten voor huisdieren,en benoemde David Reeder als nieuwe financieel directeur. Het bedrijf verwacht nu een jaarlijkse netto-omzet tussen 11,08 miljard dollar tot 11,10 miljard dollar, in plaats van de eerder voorspelde 11,15 miljard dollar tot 11,35 miljard dollar. Het bedrijf boekte een groter dan verwacht verlies van 8 cent per aandeel in het derde kwartaal, vergeleken met de analistenverwachtingen.  

Gamestop daalde omdat het langer zal duren om een omzetdaling tegen te houden.  

  • Gamestop: (-2,2% nabeurs) de aandelen daalden door signalen dat het langer zal duren voordat de videogamemaker een omzetdaling kan tegenhouden als gevolg van de hevige concurrentie en de zwakke vraag. De omzet daalde in het derde kwartaal daalde en miste de marktverwachtingen. De aandelen hebben dit jaar bijna een vijfde van hun waarde verloren, nadat ze in 2022 50% waren kwijtgeraakt. 

JetBlue Airways verlaagde zijn verliesvoorspelling. 

  • JetBlue Airways: (+15,22%) het bedrijf verlaagde zijn verliesvoorspelling, dankzij de sterke vraag naar reizen tijdens de vakantieperiode. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen hebben hun veerkracht van de vraag naar reizen herhaald, ook al blijven er zorgen bestaan over de mogelijke impact van stijgende rentetarieven op het beschikbare inkomen van klanten. Het bedrijf verwacht nu dat het verlies per aandeel in 2023 tussen de 50 en 40 cent zal liggen, vergeleken met de eerdere voorspelling van 65 tot 45 cent. 

Dollar General  rapporteerde een kleiner dan verwachte daling van de kwartaalomzet en overtrof de winstverwachtingen. 

  • Dollar General: (-1,20%) het bedrijf rapporteerde een kleiner dan verwachte daling van de kwartaalomzet en overtrof donderdag de winstverwachtingen, omdat meer consumenten naar de winkels gaan voor goedkopere boodschappen. De hardnekkige inflatie weegt immers op de huishoudbudgetten van de gezinnen. De aandelen van het bedrijf zijn dit jaar met 45% gedaald. Het bedrijf zei dat het in het boekjaar 2024 800 nieuwe winkels verwacht te openen, vergeleken met 990 winkels in 2023. De omzet daalde dit kwartaal met 1,3%, vergeleken met de schattingen van 2,08%. Het boekte een winst per aandeel van 1,26 dollar, tegenover de verwachtingen van analisten van 1,19 dollar. 

Lululemon Athletica verwacht minder goede vierdekwartaalcijfers.

  • Lululemon Athletica: (+0,86%) het bedrijf kondigde aan dat de resultaten voor het vierde kwartaal onder de verwachtingen zullen komen, weliswaar na een sterk derde kwartaal. Zoals andere bedrijven wordt gevreesd dat de consument tijdens de feestdagen minder gaat spenderen. Het bedrijf verwacht voor het vierde kwartaal een netto-omzet tussen de 3,14 miljard dollar en 3,17 miljard dollar, onder de gemiddelde analistenverwachtingen van 3,18 miljard dollar. De winstverwachting ligt verwacht tussen 4,85 dollar en 4,93 dollar per aandeel, terwijl analisten 4,94 dollar per aandeel verwachtten. 

Broadcom: de chipmaker verwacht dat de jaaromzet onder de schattingen van Wall Street zal liggen 

  • Broadcom: (+2%) de chipmaker verwacht dat de jaaromzet onder de schattingen van Wall Street zal liggen, omdat zwakke bedrijfsuitgaven en hevige concurrentie een schaduw werpen op de overname van VMware. Over geheel 2024 Broadcom een omzet van ongeveer 50,0 miljard dollar, inclusief de bijdrage van VMware, terwijl analisten uitgaan van gemiddeld 52,50 miljard dollar. 
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap