• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 5 mrt 2024

9:49

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Apple kreeg een antitrustboete van de Europese Unie van 1,84 miljard euro

  • Apple: (-3%) de techgigant kreeg een antitrustboete van de Europese Unie van 1,84 miljard euro. Dat is niet enkel fors, maar vooral de eerste boete ooit in dit kader met als duidelijk doel om andere af te schrikken. De acties van Apple hebben Spotify en andere muziekstreamingdiensten belet om gebruikers te informeren over betalingsmogelijkheden buiten de App Store van Apple. Die klacht dateert ondertussen al uit 2019 en werd eerder ingeschat rond 500 miljoen euro boete. Nog belangrijker is nieuws van vannacht, waaruit blijkt dat de verkoop van de iPhone in China met 24% op jaarbasis daalde in de eerste zes weken van 2024. Onderzoeker Counterpoint wijt dat aan de concurrentie van binnenlandse rivalen zoals Huawei. Diens Chinese verkoop steeg in dezelfde periode namelijk met een hele forse 64% stijgen.

United Rentals wil Yak Access overnemen voor 1,1 miljard dollar in cash

  • United Rentals: het verhuurbedrijf wil Yak Access overnemen voor 1,1 miljard dollar in cash. De financiering daarvan zal gebeuren door nieuwe en bestaande schuldfinanciering. De transactie zal naar verwachting in het eerste kwartaal van 2024 worden afgerond.

Alphabet staat voor een class action rechtszaak van adverteerders

  • Alphabet: Google staat voor een class action rechtszaak van adverteerders waarin wordt beweerd dat het de advertentie-uitwisselingsmarkt monopoliseert. Dat oordeelde een Amerikaanse rechter vrijdag al, ook al verwierp die een aantal andere aanklachten. De adverteerders hebben immers “niet op plausibele wijze beweerd dat ze antitrustgerechtigd zijn op de markten voor het kopen van advertenties”.

Coinbase profiteert van de stijging van de bitcoin

  • Coinbase: (+11%) net zoals Microstrategy (+24%) en vele andere wiens lot én waardering verbonden is aan de koers van bitcoin, gingen beide bedrijven ook gisteren fors hoger. Maar de miners zelf lieten de rally links liggen, omdat de aankomende halvering van de bitcoin de inkomsten onder druk zullen zetten. Marathon Digital daalde met 5%, Riot platforms verloor 7%, net zoals Cipher Mining, terwijl CleanSpark 8% verloor en Iris Energy 5% goedkoper werd.

Akero Therapeutics meldt goeie onderzoekscijfers

  • Akero Therapeutics: het geneesmiddel voor de behandeling van een type vette leverziekte vermindert na bijna twee jaar onderzoek littekenvorming, waardoor de aandelen van het biotechbedrijf stegen. De kans op succes in een potentiële miljardenmarkt komt zo dichterbij. En die markt betreft wat vroeger bekend stond als niet-alcoholische steatohepatitis (NASH). De Amerikaanse FDA zal op 14 maart een besluit nemen over het geneesmiddel resmetirom van Madrigal Pharmacauticals, dat als eerste de markt kan betreden

Booking Holding mogelijk onderhevig aan strenge EU-regelgeving voor gatekeepers

  • Booking Holding: samen met het sociale mediaplatform X en TikTok-eigenaar ByteDance zou Booking.com mogelijk voldoen aan de EU-criteria waardoor het onderhevig is aan strenge techregels. De bedrijven in kwestie worden immers beschouwd als gatekeepers, wat maakt dat onder de Digital Markets Act (DMA) dergelijke bedrijven met meer dan 45 miljoen maandelijks actieve gebruikers en een marktkapitalisatie van 75 miljard euro verplicht zijn om vanaf 7 maart hun messaging apps open te stellen voor rivalen en gebruikers te laten beslissen welke apps ze vooraf op hun apparaten installeren. Naast andere verplichtingen, welteverstaan.

Chevron legt productiefaciliteiten stil

  • Chevron: de olieproducent heeft voor onbepaalde tijd twee productiefaciliteiten voor biodiesel in het Amerikaanse midwesten stilgelegd. Dat heeft alle te maken met de “slechte marktomstandigheden”, waaronder u moet verstaan “lage prijzen”. En dat is lastig, want Chevron kocht biodieselproducent Renewable Energy Group voor 3,15 miljard dollar in 2022 om de productie van hernieuwbare brandstoffen uit te breiden tot 100.000 vaten per dag in 2030. Vandaag kan Chevron daardoor 50 miljoen gallon biodiesel per jaar verwerken. Tot voor de stillegging, welteverstaan.

Super Micro Computer boekt alweer forse koerswinst

  • Super Micro Computer: (+19%) alweer forse koerswinst, omdat de groep net zoals Deckers Outdoor werd opgenomen in de S&P 500 index. Super Micro is één van de grootste begunstigden van de AI-gekte op Wall Street, waardoor het aandeel sinds eind 2022 met 1.000% gestegen is tot 50,6 miljard dollar. Beide bedrijven vervangen Whirlpool en Zion Bancorp.

Macy's krijgt hoger bod van investeerder Arkhouse Management binnen

  • Macy's: (+14%) investeerder Arkhouse Management heeft samen met Brigade Capital Management het bod op Macy’s verhoogd. Een eerder voorstel werd afgewezen door de warenhuisketen, dus het is uitkijken of de 24 dollar per aandeel wel voldoet. Dat is alleszins 14% meer dan het vorige bod van 21 dollar per aandeel en 33% meer dan de slotkoers van vrijdag. Het bod is daarmee 6,6 miljard dollar waard.

NerdWallet zegt geen faillissement aan te vragen  

  • NerdWallet: het bedrijf zei zaterdag dat het geen faillissement heeft aangevraagd, maar dat het slachtoffer is van een frauduleuze aanvraag op een elektronische openbare toegangsdienst voor Amerikaanse federale rechtbankdocumenten. De aanvraag verscheen op zaterdag en was ondertekend door Robert Johnson, met adres in Buffalo, New York. Maar dat bedrijfsadres bleek bij een woonhuis te horen.

Qualcomm krijgt fors lagere schadevergoeding van Europa

  • Qualcomm: het op een na hoogste gerechtshof van Europa heeft gezegd dat Europese regelgevers 785.857,54 euro aan juridische kosten voor Qualcomm moeten betalen, minder dan 10% van de 12 miljoen euro die de Amerikaanse chipmaker eiste nadat het een beroep tegen een antitrustboete had gewonnen. Het bedrag is fors lager omdat “het aantal gewerkte uren en de uurtarieven die gebruikt werden in de claim van Qualcomm duidelijk buitensporig” waren. Tsja, proberen gaat mee, nietwaar?

 

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap