• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 21 mei 2025

10:00

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Berkshire Hathaway verlaat raad van bestuur van Kraft Heinz

  • Kraft Heinz: (+0,07%) het bedrijft onderzoekt fusies en overnames, waaronder een mogelijke verkoop van Oscar Mayer, terwijl het kampt met dalende verwachtingen en veranderend consumentengedrag. Twee bestuurders van Berkshire Hathaway verlaten de raad van bestuur, waarmee Berkshire zijn invloed verliest ondanks een belang van 27,5%.

Home Depot houdt prijzen stabile

  • Home Depot: (-0,61%) het bedrijf houdt zijn prijzen stabiel ondanks Amerikaanse importheffingen, wat ertoe kan leiden dat sommige producten uit de schappen verdwijnen. De keten overtrof in het eerste kwartaal de omzetverwachtingen met 39,86 miljard, maar de winst per aandeel bleef iets achter. Door de keuze om prijsstijgingen niet door te rekenen, daalde de operationele marge van 13,9% naar 12,9%. Home Depot is minder afhankelijk van China dan concurrenten zoals Walmart, wat de impact van de tarieven beperkt.

Tesla op weg om eind juni een proef met robotaxi's te starten in Austin, Texas

  • Tesla: (+0,50%) het bedrijf zal eind juni in Austin, Texas, starten met een test van zijn langverwachte robotaxidienst, waarbij aanvankelijk 10 zelfrijdende auto's worden ingezet in veilige stadsdelen. CEO Elon Musk benadrukte dat deze stap cruciaal is voor Tesla’s toekomst, nu de focus verschuift van betaalbare EV’s naar robotaxi’s en de humanoïde robot Optimus. De Amerikaanse toezichthouder NHTSA onderzoekt echter de veiligheid van Tesla’s FSD-software, vooral bij slecht zicht. Tegelijkertijd breidt Musk zijn AI-startup xAI uit met een supercomputercluster in Memphis en miljoenen Nvidia-chips. Hoewel een fusie tussen Tesla en xAI niet gepland is, sluit Musk het niet uit.

Agilysys overtrof de verwachtingen van analisten

  • Agilysys: (+22,1%) de ontwikkelaar van bedrijfssoftware voor de horecasector steeg fors nadat het de verwachtingen van analisten overtrof in het afgelopen kwartaal. Agilysys rapporteerde een aangepaste EBITDA van 14,8 miljoen dollar voor het fiscale vierde kwartaal, ruim boven de consensusraming van 11,3 miljoen dollar. De omzet bedroeg 74,3 miljoen dollar, meer dan de geschatte 71,4 miljoen dollar.

Amer Sports publiceert sterke resultaten

  • Amer Sports: (+19,05%) de fabrikant van sport- en fitnessapparatuur rapporteerde een aangepaste winst per aandeel in het eerste kwartaal van 0,27 dollar, tegenover de 0,15 dollar die analisten hadden verwacht. De omzet bedroeg 1,47 miljard, tegenover een consensus van 1,39 miljard dollar. Amer verhoogde ook zijn jaarprognose en gaf aan goed gepositioneerd te zijn om tarieven het hoofd te bieden dankzij sterke prijszettingsmacht en een wereldwijd gespreide aanwezigheid.

Nieuwe richtlijnen van FDA voor Moderna

  • Moderna: (+6,06%) vaccinproducent Moderna steeg met 6,1% nadat de Amerikaanse FDA nieuwe richtlijnen aankondigde voor toekomstige Covid-19-boostervaccins. De FDA stelde verschillende bewijsnormen voor afhankelijk van het risico van patiënten om ernstig ziek te worden. Dit nieuws gaf ook een impuls aan Pfizer, dat 2,3% won.

Pony AI ziet omzet fors groeien

  • Pony AI: (+5,73%) het bedrijf steeg nadat de omzet in zijn beginnende robotaxi-divisie in het eerste kwartaal met 200% op jaarbasis groeide. Pony AI rapporteerde echter nog steeds minder dan 14 miljoen dollar aan totale kwartaalomzet en een nettoverlies van ongeveer 37 miljoen dollar.

Eagle Materials publiceerde tegenvallende resultaten

  • Eagle Materials: (-8,78%) de producent van bouwmaterialen publiceerde tegenvallende resultaten voor het fiscale vierde kwartaal. De aangepaste winst per aandeel bedroeg 2,08 dollar, onder de door analisten verwachte 2,48 dollar. De omzet kwam uit op 470,2 miljoen dollar, lager dan de consensus van 481,6 miljoen dollar.

Schrodinger ziet CEO vertrekken

  • Schrodinger: (-8,61%) het bedrijf dat software ontwikkelt voor chemische simulaties daalde met 8,6% nadat CFO Geoffrey Porges zijn vertrek aankondigde. Het bedrijf bevestigde wel zijn jaarprognose voor 2025 en de omzetverwachting voor software in het tweede kwartaal van 2025.

 

 

 

 

 

 

 

 

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap