• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 23 mei 2025

10:00

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Google (Alphabet) wordt onderzocht door het Amerikaanse ministerie van Justitie

Alphabet: (+1,37%) Het Amerikaanse ministerie van Justitie onderzoekt of Google met zijn overeenkomst met Character.AI de antitrustwet heeft overtreden. De deal, waarbij Google technologie en personeel van Character.AI overnam zonder eigendom te claimen, zou mogelijk bedoeld zijn om fusietoezicht te omzeilen. Het onderzoek bevindt zich nog in een vroeg stadium en sluit handhavingsmaatregelen niet uit.

Dillard's klaagt Wells Fargo aan

Dillard’s: (+4,55%) het bedrijf heeft Wells Fargo aangeklaagd wegens het voortijdig beëindigen van hun co-branded creditcardpartnerschap, wat volgens de retailer leidde tot tientallen miljoenen dollars verlies. De klacht stelt dat Wells Fargo een onbetrouwbare partner werd en zonder overleg besloot zich terug te trekken uit de markt. Dillard's is inmiddels overgestapt naar Citigroup voor zijn creditcardprogramma.

Advance Auto Parts publiceerde een beter dan verwacht kwartaalrapport

Advance Auto Parts: (+57,04%) het bedrijf publiceerde een beter dan verwacht kwartaalrapport. Het bedrijf boekte een aangepast verlies van 22 dollarcent per aandeel in het derde kwartaal, wat minder was dan het verwachte verlies van 82 dollarcent per aandeel volgens analisten. De omzet bedroeg 2,58 miljard dollar, tegenover een verwachte 2,50 miljard dollar.

Urban Outfitters doet beter dan verwacht door de analisten

Urban Outfitters: (+22,83%) het bedrijf rapporteerde een winst van 1,16 dollar per aandeel op een omzet van 1,33 miljard dollar terwijl analisten hadden gerekend op 84 dollarcent winst per aandeel en 1,29 miljard dollar omzet.

Ook Snowflake overtrrof de verwachtingen van Wall Street

Snowflake: (+13,43%) het aandeel steeg sterk nadat de resultaten voor het eerste kwartaal de verwachtingen van Wall Street overtroffen. Snowflake boekte een winst van 24 dollarcent per aandeel op een omzet van 1,04 miljard dollar. Analisten verwachtten 21 dollarcent winst per aandeel en 1,01 miljard dollar omzet.

Repubikeins belastingvoorstel is nadelig voor Sunrun

Sunrun: (-37,05%) de aandelen van het bedrijf zakten sterk na zorgen over een Republikeins belastingvoorstel dat nadeliger lijkt uit te pakken voor groene energie dan eerder gedacht. SolarEdge en Enphase daalden respectievelijk met meer dan 24% en 19%. Array Technologies en Nextracker verloren elk meer dan 3%, terwijl First Solar met meer dan 4% daalde.

Analog Devices boekt beter dan verwachte resultaten

Analog Devices: (-4,63%) de chipfabrikant verloor 4,6% ondanks beter dan verwachte resultaten voor het tweede fiscale kwartaal en positieve vooruitzichten. Analog Devices boekte een winst van 1,85 dollar per aandeel op een omzet van 2,64 miljard dollar, terwijl analisten rekenden op 1,70 dollar winst per aandeel en 2,51 miljard dollar omzet.

Pitney Bowes benoemt Kurt Wolf tot CEO.

Pitney Bowes: (+9,45%) de aandelen stegen met 9,5% nadat het verzendbedrijf aankondigde dat huidig bestuurslid Kurt Wolf is benoemd tot CEO. Wolf volgt Lance Rosenzweig op, die met pensioen gaat als CEO maar als consultant aan het bedrijf verbonden blijft.

Seagate Technology maakt aandeleninkoopprogramma bekend

Seagate Technology: (+4,24%) het databeheerbedrijf steeg  na de aankondiging van een aandeleninkoopprogramma van 5 miljard dollar. Het programma loopt tot het fiscale jaar dat eindigt in 2028.

Williams-Sonoma boekte teleurstellende bedrijfsvooruitzichten

Williams-Sonoma: (-4,48%) het bedrijf boekte teleurstellende bedrijfsvooruitzichten, ondanks kwartaalcijfers die beter waren dan verwacht. In het eerste kwartaal bedroeg de  omzetgroei +3,4%, beter dan verwacht. Het bedrijf overtrof ook de winstverwachtingen met een operationele marge van 16,8% en een winst per aandeel van 1,85, wat neerkomt op een winstgroei van 8,8%.

Ross Stores trok zijn eerdere jaarprognose in.

Ross Stores: (-11,17 nabeurs) Ross trok zijn eerdere jaarprognose in. De discountretailer verwacht voor het tweede kwartaal een winst tussen 1,40 en 1,55 dollar per aandeel, terwijl analisten ondervraagd op 1,65 dollar. Ross gaf ook aan dat de winstgevendheid onder druk kan komen te staan als de invoertarieven hoog blijven.

AutoDesk publiceerde een hoger dan verwachte vooruitblik voor het tweede kwartaalAutoDesk: (+3,32% nabeurs) het softwarebedrijf publiceerde een hoger dan verwachte vooruitblik voor het tweede kwartaal gaf. AutoDesk verwacht een aangepaste winst tussen 2,44 en 2,48 dollar per aandeel bij een omzet van 1,72 tot 1,73 miljard dollar. Analisten rekenden op 2,34 dollar per aandeel en 1,70 miljard dollar omzet.

Intuit zag aandelen stijgen na optimistische jaarprognose

Intuit: (+8,03% nabeurs) de aandelen van het stegen nadat het  een optimistische jaarprognose gaf. Intuit verwacht een aangepaste winst tussen 20,07 en 20,12 dollar per aandeel, tegenover een eerdere verwachting van 19,16 tot 19,36 dollar. De consensus van de analisten lag op 19,40 dollar.

Workday boekt resultaten boven de verwachtingen

Workday: (-6,86% nabeurs) de aandelen van het HR-softwarebedrijf daalden nadat het bedrijf voor het tweede kwartaal een abonnementenomzet van 2,16 miljard dollarvoorspelde, wat overeenkwam met de consensus van de analisten. De resultaten over het eerste kwartaal lagen boven de verwachtingen, zowel qua omzet als winst.

Deckers Outdoor gaf geen jaarprognose voor fiscaal 2026

  • Deckers Outdoor: (-15,25%) de fabrikant van Ugg-laarzen zag zijn aandelen fors dalen. Deckers gaf geen jaarprognose voor fiscaal 2026 vanwege “macro-economische onzekerheid rond veranderend handelsbeleid wereldwijd.” De resultaten over het vierde kwartaal overtroffen echter wel de verwachtingen zowel qua omzet als winst.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap