• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 17 feb 2026

15:30

Bernard Keppenne:"Azië boekt vooruitgang, ondanks tegenwind"

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

De meeste landen in de Aziatische regio kennen een solide groei en de vooruitzichten voor dit jaar blijven zeer positief, ondanks de Amerikaanse invoertarieven en interne kwetsbaarheden.

Solide groei

Een recent voorbeeld is Thailand, dat in het vierde kwartaal een groei van 1,9% liet optekenen, de sterkste groei in vier jaar, tegenover een krimp van 0,3% in het derde kwartaal. Op jaarbasis bedraagt de groei 2,5% in het vierde kwartaal, tegenover 1,2% in het derde kwartaal.

Op basis van dit sterke cijfer heeft de regering haar groeiverwachtingen naar boven bijgesteld en rekent nu op 1,5% tot 2,5%, tegenover 1,2% tot 2,2% eerder. Aangezien de groei voor het hele jaar 2025 uitkwam op 2,4%, lijkt dat misschien wat ambitieus.

Maar volgens minister van Financiën Ekniti Nitithanprapas: "We zijn ervan overtuigd dat de economie dit jaar minstens 2% zal groeien. Ik hoop dat ze 3% haalt, in lijn met het potentieel van het land."

Hoewel politieke stabiliteit de groei zou kunnen ondersteunen, blijft Thailand blootgesteld aan verhogingen van invoertarieven.

Een ander aandachtspunt is het toerisme, een echte motor van de economie, dat nog steeds niet is teruggekeerd naar het niveau van vóór Covid. Volgens de overheid zal het aantal buitenlandse toeristen dit jaar oplopen tot 35 miljoen, wat nog steeds duidelijk lager is dan het record van bijna 40 miljoen bezoekers in 2019. De sterke munt ten opzichte van de dollar vormt een rem op de export, maar het is moeilijk om deze trend om te keren gezien de zwakte van de dollar.

In Indonesië

De groei was stevig: voor geheel 2025 bedroeg deze 5,11%, tegenover 5,03% in 2024. Dit is het hoogste jaarlijkse groeipercentage sinds 2022, maar nog steeds lager dan het regeringsdoel van 5,2%. De stevige groei is te danken aan een stimuleringsprogramma dat de gezinsbestedingen heeft ondersteund.

Deze huishoudelijke consumptie, die meer dan de helft van het Indonesische bbp vertegenwoordigt, steeg in het vierde kwartaal met 5,11%, het snelste tempo in meer dan twee jaar. Maar ook bedrijfsinvesteringen droegen aanzienlijk bij aan de groei, met een stijging van 5,09% voor heel 2025.

In tegenstelling tot de Thaise baht is de Indonesische roepia verzwakt tegenover de dollar, door een oplopend begrotingstekort en de benoeming van de neef van Prabowo bij de centrale bank, wat kapitaaluitstroom veroorzaakte.

Toch blijft de regering optimistisch en rekent ze op 5,4% groei dit jaar. Maar volgens Nailul Huda, econoom bij het Centrum voor Economische en Juridische Studies, is er een discrepantie tussen de hoge cijfers voor netto‑export in 2025 en de sterke groei van investeringen via ingevoerde machines. Dat doet sommige economen vermoeden dat de cijfers overschat zijn en dat de werkelijke groei lager ligt dan de regering beweert.

Stijgend tekort

Het handelsdeficit van India bereikte in januari een recordniveau van 34,68 miljard dollar, door de nog steeds geldende Amerikaanse importtarieven van 50% en door de invoer van goud en zilver. Die invoer steeg maand-op-maand met 12%, terwijl de export in dezelfde periode met 5% daalde.

Indiase bedrijven hopen dat de overeenkomst met de Verenigde Staten binnenkort rond is: die zou de invoertarieven terugbrengen tot 18%, in ruil voor een vermindering van de Indiase aankopen van Russische olie en de toezegging om de invoer van Amerikaanse producten te verdubbelen. De overeenkomst zou volgende week afgerond moeten worden, waarna meer duidelijkheid volgt over de omvang van de vermindering van de Russische olie‑import. De export van goederen naar de Verenigde Staten, India's grootste exportmarkt, daalde in januari met 4,5% maand-op‑maand.

De goudimport steeg in januari tot 12,07 miljard dollar, tegenover 4,13 miljard in december. Dit komt doordat instromen in Indiase goud‑ETF’s gedekt moeten zijn door fysiek goud, en die instromen zijn bijna verdubbeld.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap