• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 22 feb 2023

14:33

BESI: orderboek jaagt non-believers uit het water

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

De vierdekwartaalresultaten van BE Semiconductor Industries (Besi) lagen in lijn met de verwachtingen: de omzet was 3% beter, terwijl de winst 2% lager uitviel. Maar de orderontvangst van 180,5 miljoen euro ligt wel ver boven de verhoopte 122 miljoen euro, dankzij high-end smartphonetoepassingen en hybride hechtsystemen, meldt KBC Securities-analist Thibault Leneeuw.

Boven de lat in een vertragende markt

Centraal in de communicatie van deze ochtend was het aantal nieuwe boekingen ten belope van 180,5 miljoen euro. Dat cijfer lag ver boven de analistenverwachting van 122 miljoen euro. Het totale orderboek ging het jaar uit op 663,7 miljoen euro, een daling met 29,3% Dat wordt voornamelijk toegeschreven aan de zwakkere vraag en minder boekingen van Chinese onderaannemers.

Als we het orderboek eventjes terzijde laten liggen, dan valt warm en minder warm nieuws op. Zo daalde de omzet met 18,4% tot 137,7 miljoen euro in het vierde kwartaal, tegenover een terugval met 19,8% een jaar eerder. Dat wordt verklaard door een daling van de verschepingen van high performance computing, mainstream elektronicatoepassingen van Aziatische onderaannemers en aanhoudende zwakte in mobiele eindgebruikersmarkten.

Over heel 2022 daalde de omzet met 3,5% tot 722,9 miljoen euro. Daaruit werd een brutomarge gepuurd van 61,3%, een stijging tegenover de 59,6% die in 2021 werd gerealiseerd. Dat is voornamelijk het gevolg van een lager tijdelijk personeelsbestand, gunstige wisselkoersen en geen afwaardering van de voorraden.

Het nettoresultaat van 240,6 miljoen euro ligt 14,8% lager op jaarbasis, door een daling van de omzet, hogere uitgaven voor onderzoek en ontwikkeling én de afwezigheid van enkele belastingvoordelen.

Besi’s vooruitzichten

De omzet voor in het eerste kwartaal zal naar verwachting dalen met 0 tot 10%, terwijl de brutomarge stabiel moet blijven tussen 61% en 63%. Verder wordt verwacht dat de bedrijfskosten zullen dalen met 0 à 5%, terwijl de niet-operationele kosten zullen stijgen omwille van een extra 7 miljoen euro kosten voor op aandelen gebaseerde vergoedingen.

KCB Securities over Besi

Het toegenomen orderboek zorgt voor een algemene zucht van opluchting bij pessimistische beleggers die het aandeel midden 2022 naar niveaus van net iets meer dan 40 euro stuurden, geeft Thibault Leneeuw aan.

Naast een belangrijke verbetering van de vooruitzichten van de markt voor assemblageapparatuur en meer bepaald het geavanceerde verpakkingssegment, is hij van mening dat Besi tussen 2019 en 2023 een gemiddelde groeivoet van de omzet moet halen van zo’n 24%, wat meer is dan de schattingen van onderzoeksbureau VLSI. Die mikt immers op 21% gemiddelde groei. Een sneller dan verwachte invoering van hybrid bonding zou deze ramingen aanzienlijk verhogen.

Rekening houdend met de aanhoudende groei van het marktaandeel en de beste marges in zijn klasse, wordt Besi door onze Thibault Leneeuw gewaardeerd op 18x de EV/EBIT voor 2022, of 84 euro per aandeel. Dat komt neer op een premie van 15% ten opzichte van het 5-jaarsgemiddelde. Geen impact op “Opbouwen”-advies en 68 euro koersdoel.

Het Besi-aandeel noteert momenteel aan een koers van 73,86 euro (+9,23%).

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap