• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 26 feb 2026

9:15

Beursnieuws België en Nederland

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

Sofina ziet hogere ByteDance waardering.

  • Reuters meldde gisteren dat General Atlantic een belang in ByteDance verkoopt tegen een waardering van 550 miljard dollar. De mogelijke desinvestering zou de eerste zijn sinds de regering‑Trump de verkoop van het Amerikaanse belang in ByteDance’s TikTok‑divisie goedkeurde. KBCS herwerkte haar model om deze hogere waardering van ByteDance te verwerken. Sofina’s laatst gerapporteerde NAV bedroeg 10,6 miljard euro (299 euro per aandeel) eind 2025. De hogere impliciete waardering brengt het doel‑NAV op 11,0 miljard euro, of 310 euro per aandeel. Bij deze doel‑NAV nadert de impliciete korting 20%, terwijl KBCS op termijn mikt op een korting van 0%. Geen impact op de “Kopen”‑aanbeveling en koersdoel van 315 euro.

CMB.TECH versnelt groei dankzij sterke marktvoorwaarden en uitbreidend orderboek.

  • De Belgische maritieme technologie‑ en scheepvaartgroep boekte in het vierde kwartaal 2025 een nettowinst van 90,1 dollar (0,31 dollar per aandeel), met een aangepaste EBITDA van 272,5 dollar dankzij sterke marktomstandigheden. Het bedrijf verhoogde zijn orderboek tot 3,1 miljard dollar, realiseerde 300 miljard dollar aan nieuwe chartercontracten en recycleert kapitaal via desinvesteringen terwijl het zijn nieuwbouwprogramma versnelt. Het sterke prijsmomentum in zowel crude‑ als dry‑bulktankers, de mogelijkheid tot snelle schuldafbouw en de blijvend hoge scheepswaarderingen ondersteunen de “Kopen”‑aanbeveling van KBCS, dat het koersdoel verhoogt van 11 euro naar 14,5 euro.

Syensqo verlaagt winstverwachtingen.

  • Het bedrijf zag in het vierde kwartaal de uEBITDA met 20% dalen, 10% onder de verwachting van KBCS en 11% onder de gemiddelde analistenverwachting. Voor 2026 mikt Syensqo op een uEBITDA van 1,1 miljard euro, een daling van 7% jaar‑op‑jaar en ongeveer 15% onder de KBCS‑ en consensusverwachtingen. Dit wordt veroorzaakt door een tijdelijke kopermijnstilstand, zwakkere verkopen aan een smartdeviceklant, de afbouw van bepaalde fluorosurfactants en een negatief wisselkoerseffect van 40 miljoen euro. Ondanks de zwakke vooruitzichten blijft de waardering aantrekkelijk. KBCS handhaaft de “Kopen”‑aanbeveling en koersdoel van 90 euro.

SBM Offshore verhoogt aandeelhoudersuitkeringen na sterke operationele prestaties.

  • Het Nederlandse offshore‑olieservicesbedrijf zag zijn aandeelhoudersvergoedingen in 2025 stijgen tot een recordniveau van 470 miljoen dollar en verbindt zich ertoe minstens 2,1 miljard dollar over de komende zes jaar uit te keren. Dankzij sterke operationele prestaties en de vervroegde verkoop van de FPSO ONE GUYANA realiseerde het bedrijf een uitbetaling van 2,57 dollar per aandeel via een dividend van 200 miljoen dollar en een aandeleninkoop van 270 miljoen dollar, terwijl de directionele EBITDA uitkwam op 1,7 miljard dollar, boven de gemiddelde analistenverwachting van 1,65 miljard dollar. De orderportefeuille daalde tot 31,1 miljard dollar, deels gecompenseerd door contractverlengingen.

UCB overtreft de verwachtingen dankzij sterkere Bimzelx verkopen.

  • De Belgische biotechnologiegroep boekte in 2025 een omzet van 7,741 miljard euro, 1,7% boven de gemiddelde analistenverwachting, gedreven door Bimzelx‑verkopen van 2,227 miljard euro, 5,8% boven de verwachting. Ook de aangepaste EBITDA en nettowinst lagen boven de consensus, ondanks hogere investeringen in sales en marketing. KBCS handhaaft de “Kopen”‑aanbeveling en koersdoel van 284 euro.

Shurgard versterkt waardering door hogere vastgoedwinsten en solide operationele prestaties.

  • De specialist in self‑storage presteerde in 2025 beter dan verwacht met een EPRA‑nettoresultaat van 173,1 miljoen euro tegenover een consensus van 168,6 miljoen euro. De NTA per aandeel steeg met 10% tot 53,30 euro, vooral dankzij 519,5 miljoen euro aan vastgoedwaardestijgingen door operationele verbeteringen. De like‑for‑like omzet groeide met 3,2%. Voor 2026 verwacht Shurgard een EPRA‑winst per aandeel tussen 1,70 en 1,81 euro. Met een LTV van 23,2% en een beurskorting van circa 42% op NTA ziet KBCS ruimte voor een veel kleinere korting. Geen impact op de “Kopen”‑aanbeveling en koersdoel van 48 euro.

DEME breidt orderboek uit.

  • De Belgische maritieme ingenieursgroep realiseerde in 2025 een omzet van 4,2 miljard euro, in lijn met de verwachtingen, gesteund door 4% groei in Offshore Energy, terwijl Dredging & Infra zijn recordniveau van 2024 vrijwel evenaarde en Environmental 19% terugviel. Het orderboek steeg tot 7,6 miljard euro dankzij nieuwe projecten en de integratie van Havfram. De EBITDA groeide 22% tot 930,5 miljoen euro, goed voor een marge van 22,4%. KBCS handhaaft de “Kopen”‑aanbeveling en verhoogt het koersdoel van 175 euro naar 230 euro.

Bekaert behoudt een stabiele winstbijdrage en ondersteunt aandeelhouders met stevig kapitaalbeleid.

  • De Belgische staalkabel‑ en materiaaltechnologiegroep rapporteerde een uEBIT in 2025 in lijn met zowel de eigen richtlijnen als de gemiddelde analistenverwachting. De vooruitzichten voor 2026 zijn voorzichtiger dan verwacht, maar de sterke vrije kasstroom en solide balans ondersteunen verdere M&A‑activiteiten en een jaarlijkse aandeleninkoop van circa 100 miljoen euro. Samen met het dividend resulteert dit in een aantrekkelijk aandeelhoudersrendement van ongeveer 9%. Geen impact op de “Kopen”‑aanbeveling en koersdoel van 55 euro.

Argenx breidt marktpotentieel uit met positieve klinische updates en stijgende verkopen.

  • De Belgische biotechgroep realiseerde in 2025 wereldwijde nettoverkopen van 4,2 miljard dollar, boven de gemiddelde analistenverwachting, en een operationele winst van 1,1 miljard dollar, waarmee het voor het eerst operationeel winstgevend werd. Een positieve oogheelkundige MG‑studie vergroot de behandelbare patiëntenpopulatie met 7.000. Met bijkomende klinische read‑outs in 2026 blijft het aandeel aantrekkelijk. KBCS handhaaft de “Kopen”‑aanbeveling en koersdoel van 900 euro.

CTP verhoogt winstvooruitzichten op basis van groeiende huurinkomsten en sterke leasingactiviteit.

  • De Nederlandse logistiekvastgoedgroep zag in 2025 de bruto huurinkomsten met 14,4% stijgen tot 759,8 miljoen euro, net onder de verwachtingen, gesteund door 4,5% like‑for‑like groei. De EPRA‑EPS bedroeg 0,85 euro, licht onder de consensus door opleveringen die naar begin 2026 verschoven. Voor 2026 geeft CTP een aangepaste EPRA‑EPS‑range van 1,01–1,03 euro bij een LTV van 46,1% en een bezettingsgraad van 93%. Geen impact op de “Opbouwen”‑aanbeveling en koersdoel van 23 euro.

Sequana bouwt commerciële uitrol voorzichtig op en wacht op bevestiging van tractie.

  • De medtechgroep ziet een voorzichtige commerciële start van de alfapump, met minstens acht implantaties in vijf ziekenhuizen sinds de lancering in de tweede jaarhelft van 2025. Het soft‑launchdoel van zeventig implantaties tegen het tweede kwartaal van 2026 lijkt moeilijk haalbaar, waardoor definitieve resultaten nodig zijn om de commerciële tractie beter te beoordelen. KBCS herhaalt de “Kopen”‑aanbeveling en koersdoel van 2,7 euro.

Aalberts stabiliseert resultaten maar blijft voorzichtig over 2026.

  • De Nederlandse industriegroep zag in 2025 de omzet met 2,5% dalen, beter dan de gemiddelde analistenverwachting, terwijl de aangepaste EBITA met 410 miljoen euro in lijn bleef met de verwachtingen en de marge stabiel bleef op 13,3%. Ondanks een hoger dan verwacht dividend van 1,15 euro per aandeel blijft de vooruitblik voor 2026 voorzichtig. KBCS handhaaft de “Houden”‑aanbeveling en koersdoel van 33 euro.

Corbion versterkt zijn marges en focust op kernactiviteiten met aantrekkelijke waardering.

  • De Nederlandse biochemiegroep zag in 2025 de aangepaste EBITDA organisch met 27% stijgen, in lijn met de verwachtingen. Voor 2026 mikt Corbion op een verbetering van de aangepaste EBITDA‑marge met circa 100 basispunten tot ongeveer 17%. De strategische heroriëntatie richting food preservation, algal oils en biomedische polymeren ondersteunt de aantrekkelijke waardering. KBCS bevestigt de “Kopen”‑aanbeveling en koersdoel van 26 euro.

Van Lanschot Kempen verhoogt winst en dividend dankzij groei van beheerd vermogen.

  • De Nederlandse private bank en vermogensbeheerder boekte in 2025 een nettowinststijging van 11% tot 157,4 miljoen euro, terwijl het beheerde vermogen met 6% groeide tot 158,9 miljard euro. De cost/income‑ratio verbeterde tot 69,2% en de groep ligt op schema om haar doelstellingen voor 2027 te halen. Van Lanschot Kempen verhoogt het dividend tot 3,00 euro per aandeel en keert daarnaast 0,80 euro per aandeel aan kapitaal terug.

Azerion zet recordresultaten neer in het platformsegment ondanks druk op groepsniveau.

  • Het Nederlandse platform voor digitale advertising en entertainment realiseerde in het vierde kwartaal van 2025 recordomzet en record aangepaste EBITDA in zijn platformsegment, terwijl het groepsresultaat werd gedrukt door de verkoop van Whow Games. Over heel 2025 kwam de omzet uit op 570,0 miljoen euro en de aangepaste EBITDA op 73,4 miljoen euro, terwijl het platformsegment sterker presteerde dankzij Azerion Intelligence en groei in Connected TV, audio en Digital Out‑of‑Home.

Inclusio ziet huurinkomsten stevig aantrekken.

  • Het Belgische vastgoedbedrijf zag in 2025 de resultaten aantrekken dankzij hogere huurinkomsten en nieuwe ontwikkelingsprojecten. Het nettohuurresultaat steeg met 9,7% tot 16,8 miljoen euro en het uitkeerbaar resultaat groeide met 15,5% tot 8,7 miljoen euro, bij een hoge bezettingsgraad van 99,24%. Inclusio stelt een bruto dividend voor van 0,92 euro per aandeel, een stijging van 12,2%.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap