• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 8 jul 2026

9:15

Beursnieuws België en Nederland

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

Arcadis haalt Britse raamovereenkomst binnen voor miljarden aan consultancydiensten.

  • De Nederlandse ingenieurs- en consultancygroep gespecialiseerd in ontwerp-, engineering- en duurzaamheidsoplossingen voor infrastructuur en gebouwen, is geselecteerd door de Britse Government Commercial Agency om professionele diensten te leveren binnen 9 van de 12 onderdelen van het nieuwe CPS2-raamwerk. Via deze raamovereenkomst, waarnaar naar schatting meer dan 3,5 miljard pond aan consultancydiensten zal vloeien, kan Arcadis gedurende vier jaar opdrachten binnenhalen ter waarde van ongeveer 250 miljoen tot 300 miljoen euro. De groep zal expertise leveren in onder meer infrastructuur, gebouwde omgeving, architectuur, projectmanagement, defensie, nucleaire projecten en milieubeheer, waaronder overstromingsrisico- en assetmanagement. De werkzaamheden zijn gestart in juni 2026 en versterken de positie van Arcadis als belangrijke partner voor de uitvoering van de Britse infrastructuur-, defensie- en duurzaamheidsambities.

Avantium ontwikkelt sporttextiel op basis van plantaardig PEF-materiaal.

  • De Nederlandse producent van hernieuwbare en circulaire polymeermaterialen werkt samen met de Portugese textielfabrikant Casa da Malha en sportkledingmerk Lacatoni aan de ontwikkeling van textielprototypes op basis van PEF (polyethyleenfuranoaat), het plantaardige en recycleerbare kunststofmateriaal van Avantium. De samenwerking heeft geleid tot verschillende prototypes, waaronder een sportshirt dat de mogelijkheden van PEF in hoogwaardige sportkleding moet aantonen. PEF biedt volgens het bedrijf een combinatie van duurzaamheid en sterke mechanische eigenschappen, waardoor het een potentieel alternatief vormt voor traditionele polyestervezels in textieltoepassingen. De prototypes worden van 7 tot 9 juli 2026 voorgesteld op de textielbeurs Milano Unica in Milaan om de commerciële mogelijkheden van het materiaal aan merken, producenten en consumenten te demonstreren.

ASML profiteert van AI-boom terwijl KBC Securities waarschuwt voor cycliciteit.

  • De Nederlandse producent van machines voor de halfgeleiderindustrie profiteert momenteel van de sterke vraag naar artificiële intelligentie, waardoor steeds meer beleggers de sector als een structurele groeimarkt beschouwen in plaats van een cyclische industrie. KBC Securities wijst er echter op dat halfgeleiders historisch gezien een cyclische sector blijven en dat de markt mogelijk onvoldoende rekening houdt met een normalisatie van de groei na 2027. Volgens het beurshuis extrapoleren analisten de huidige AI-gedreven expansie te sterk, met te weinig aandacht voor mogelijke cyclische schommelingen in de toekomst. KBC Securities behoudt de “Houden”-aanbeveling maar verhoogt het koersdoel van 1.175 euro naar 1.400 euro.

Nyxoah versnelt commerciële uitrol na kapitaalverhoging van 110 miljoen dollar.

  • Het Belgische medischtechnologiebedrijf dat innovatieve behandelingen ontwikkelt voor obstructieve slaapapneu (OSA), benadrukte dat de recente financiering van 110 miljoen dollar de financiële onzekerheid heeft weggenomen en het bedrijf in staat stelt de commerciële uitrol van zijn Genio-systeem in de VS te versnellen en toe te werken naar winstgevendheid. Het bedrijf handhaaft zijn verwachting voor 2026 van een wereldwijde netto-omzet tussen 36 miljoen euro en 40 miljoen euro. Op 8 juli 2026 organiseert Nyxoah in New York een Investor and Analyst Day, waar beleggers en analisten meer informatie krijgen over de strategie en vooruitzichten van de onderneming. Nyxoah ontwikkelt en commercialiseert het Genio-systeem, een draadloze en batterijvrije neurostimulatietherapie voor slaapapneu, dat sinds 2019 een CE-markering heeft en sinds augustus 2025 door de Amerikaanse FDA is goedgekeurd voor een specifieke groep patiënten met matige tot ernstige slaapapneu.

UCB presenteert nieuwe langetermijngegevens voor Rystiggo en Zilbrysq bij gMG.

  • De Belgische biofarmaceutische groep presenteert op het International Congress on Neuromuscular Diseases (ICNMD) nieuwe gegevens over de gegeneraliseerde vorm van myasthenia gravis (gMG) voor zijn geneesmiddelen Rystiggo en Zilbrysq. De resultaten voor Rystiggo tonen aan dat herhaalde behandelingscycli op lange termijn verbeteringen opleveren voor oogsymptomen, terwijl ook consistente vooruitgang werd vastgesteld op de MG-ADL- en QMG-schalen; bovendien bleken MuSK-antilichaampositieve patiënten klinisch voordeel te halen uit de behandeling met een aanvaardbaar veiligheidsprofiel. Voor Zilbrysq werd onder meer een validatiestudie bij 100 volwassenen voorgesteld die de gebruiksvriendelijkheid van de voorgevulde injectiepen ondersteunt, naast een analyse die blijvende verbeteringen in MG-ADL-scores tot 120 weken aantoonde. KBC Securities handhaaft het koersdoel van 284 euro en de “Kopen”-aanbeveling.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap