ma. 31 aug 2026
9:15

AkzoNobel versterkt de toekomstige fusiegroep met drie ervaren onafhankelijke bestuurders.
- De Nederlandse verf- en coatingproducent heeft samen met het Amerikaanse coatingsbedrijf Axalta drie onafhankelijke bestuurders benoemd om de raad van bestuur van de gecombineerde onderneming na de geplande fusie van gelijken af te ronden. Stephan Tanda (voormalig CEO van AptarGroup), Denise Johnson (Group President bij Caterpillar) en Robert Schuchna (partner bij Cevian Capital en huidig lid van de Raad van Commissarissen van AkzoNobel) zullen als niet-uitvoerende bestuurders toetreden en brengen uitgebreide ervaring mee op het vlak van industrie, innovatie, operationeel management en waardecreatie. Volgens beide bedrijven versterken deze benoemingen de governance van de toekomstige groep en ondersteunen ze de ambitie om via innovatie, sterkere klantrelaties en duurzame groei de synergieën van de fusie maximaal te benutten.
Deceuninck start beperkt aandeleninkoopprogramma ter ondersteuning van incentiveplannen.
- De Belgische producent van pvc-raam-, deur- en gevelprofielen kondigde een beperkt aandeleninkoopprogramma aan. Het programma dient voornamelijk om verplichtingen na te komen die voortvloeien uit aandelen- en warrantplannen voor het management en de werknemers. Deceuninck kan maximaal 1.000.000 aandelen inkopen, met een maximumbudget van 2,4 miljoen euro. Het koersdoel en de aanbeveling van KBC Securities zijn momenteel opgeschort.
InPost verlaagt de verwachtingen voor 2026 ondanks omzetgroei in het tweede kwartaal.
- De in Luxemburg gevestigde aanbieder van pakketlockers en logistieke diensten realiseerde in het tweede kwartaal van 2026 een omzet van 4,18 miljard PLN, boven de consensus van 4,10 miljard PLN, terwijl de bedrijfskasstroom (EBITDA) uitkwam op 1,0 miljard PLN en daarmee nagenoeg in lijn lag met de verwachting van 1,01 miljard PLN. De aangepaste nettowinst bedroeg 132,9 miljoen PLN, iets onder de consensus van 139 miljoen PLN, terwijl de investeringen opliepen tot 504 miljoen PLN. Voor het derde kwartaal verwacht InPost een volumegroei op jaarbasis in de lage enkelcijferige percentages, maar het bedrijf verlaagde zijn vooruitzichten voor 2026 en rekent nu op een daling van de bedrijfskasstroom (EBITDA) met een middelmatig enkelcijferig percentage, tegenover een eerder stabiele verwachting. Daarnaast werd de prognose voor de investeringen verlaagd naar 2,1 miljard PLN van 2,4 miljard PLN en verwacht het bedrijf dat de nettoschuldgraad eind 2026 hoger zal liggen dan in 2025.
KBC Securities verhoogt het koersdoel van Kinepolis en neemt het aandeel op in de Bolero Benelux Selectie.
- De Belgische bioscoopuitbater rapporteerde zeer sterke resultaten voor de eerste helft van 2026, maar volgens KBC Securities ligt de belangrijkste reden voor de verhoging van het koersdoel van 48,0 euro naar 58,5 euro vooral in het aanzienlijk hogere winstpotentieel op middellange termijn. De analist is ervan overtuigd dat de markt de winstcapaciteit van Kinepolis onderschat, aangezien de sector volgens het management vooral wordt afgeremd door een tijdelijk tekort aan filmcontent en niet door een gebrek aan consumentenvraag, terwijl de bioscoopgroep haar rendabiliteit per bezoeker structureel heeft verhoogd via premiumisering, digitalisering, prijszettingskracht en efficiëntiewinsten. Daarnaast ziet KBC Securities meerdere structurele groeimotoren, waaronder hogere uitgaven per bezoeker, meer steun van streamingplatformen voor bioscoopreleases, een sterke overnamepijplijn en verborgen waarde in de vastgoedportefeuille, terwijl het management zich opvallend positief uitliet over de filmkalender voor 2027 en de samenwerking met Netflix, Amazon en Apple. KBC Securities handhaaft de “Kopen”-aanbeveling. KBCS neemt Kinepolis op in de Bolero Benelux Selectie.








