• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wil je niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volg je elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijg je meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Andrea Gabellone, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Guglielmo Filangieri, Guy Sips, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kaat Ceulemans, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Mathijs Geerts Danau, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Simon Hox, Thomas Couvreur, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 4 nov 2026

9:15

Beursnieuws België en Nederland

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

Ahold Delhaize overtreft verwachtingen maar verlaagt kasstroomprognose na cyberincident.

  • De Belgisch-Nederlandse supermarktgroep realiseerde in het derde kwartaal van 2026 een vergelijkbare omzetgroei van 0,5% in de VS en 2,1% in Europa, waarmee beide regio’s beter presteerden dan verwacht. De onderliggende bedrijfswinst (EBIT) steeg bij constante wisselkoersen met 0,4% tot 946 miljoen euro, eveneens boven de verwachtingen, maar een cyberincident begin oktober zal in het vierde kwartaal naar verwachting 75 à 100 miljoen euro op de bedrijfswinst wegen. Hierdoor mikt de groep voor 2026 nu op een onderliggende bedrijfswinstmarge van bijna 4,0% en werd de verwachting voor de vrije kasstroom verlaagd van 2,3 naar 2,1 miljard euro, al beschouwt KBC Securities de cyberimpact als een tijdelijke tegenwind. KBC Securities handhaaft het koersdoel van 43,0 euro en de Kopen-aanbeveling.

Alfen verbetert winstgevendheid ondanks lagere omzet.

  • De Nederlandse producent van laadpalen, energieopslagsystemen en oplossingen voor elektriciteitsnetten zag de omzet in het derde kwartaal van 2026 met 5% dalen tot 99,1 miljoen euro, terwijl de aangepaste bedrijfskasstroom (EBITDA) van 6,9 miljoen euro duidelijk boven de verwachtingen uitkwam. Smart Grid Solutions groeide met 10%, terwijl EV Charging en Energy Storage Systems hun omzet met respectievelijk 7% en 30,4% zagen dalen, al profiteerde die laatste divisie van een sterke verbetering van de winstmarge. Alfen verwacht voor 2026 een omzet in de bovenste helft van de vork van 435 tot 475 miljoen euro, maar een aangepaste bedrijfskasstroommarge (EBITDA) in de onderste helft van de vork van 4% tot 7%. KBC Securities wijzigt het koersdoel van 14 euro en de 'Houden'-aanbeveling niet.

Campine neemt belang in Thaise antimoonproducent en versterkt bevoorradingszekerheid.

  • Het Belgische metaalrecyclage- en specialtychemiebedrijf neemt een minderheidsbelang in het Thaise Green Tech Antimony (GTA), waarmee het zijn toegang tot het kritieke metaal antimoon veiligstelt en een Aziatische productiebasis uitbouwt. GTA beschikt over een nieuwe smelter met een jaarlijkse capaciteit van 8.000 ton antimoonmetaal, die tegen eind 2027 wordt uitgebreid met een productie-eenheid voor 4.000 ton antimoontrioxide (ATO) op basis van de technologie van Campine. De investering moet de bevoorradingszekerheid verbeteren, de kostencompetitiviteit verhogen en Campine toegang geven tot nieuwe Aziatische groeimarkten, terwijl de transactie naar verwachting in januari 2027 wordt afgerond.

DSM-Firmenich verhoogt groeiverwachting na sterker dan verwacht kwartaal.

  • De producent van ingrediënten voor voeding, gezondheid, parfumerie en persoonlijke verzorging realiseerde in het derde kwartaal van 2026 een omzet van 2,368 miljard euro, met een volumegedreven autonome groei van 5%, en verhoogde zijn groeiverwachting voor heel 2026 van 2 à 4% naar ongeveer 5%. De aangepaste bedrijfskasstroom (EBITDA) bedroeg 482 miljoen euro, 5,5% boven de raming van KBC Securities, terwijl de marge van 20,4% eveneens beter uitviel dan verwacht. KBC Securities beoordeelt de update positief dankzij de sterker dan verwachte resultaten, de verdere margeverbetering en de hogere omzetverwachting, waarbij P&B de belangrijkste groeimotor blijft en ook de winstgevendheid bij HNC verbetert. De huidige ramingen van KBC Securities voor 2026 lijken daardoor voorzichtig en bieden ruimte voor opwaartse bijstellingen. Geen impact op de “Houden”-aanbeveling en koersdoel van 87 euro bij KBCS.

Solvay verlaagt winst- en kasstroomverwachtingen en ziet schulddruk toenemen.

  • De Belgische chemiegroep zag in het derde kwartaal van 2026 de omzet organisch met 3,3% dalen tot 1,031 miljard euro, terwijl de onderliggende bedrijfskasstroom (EBITDA) met 26,6% afnam tot 173 miljoen euro. Solvay verlaagde onlangs zijn verwachting voor de onderliggende bedrijfskasstroom (EBITDA) van 770 à 850 miljoen euro naar 720 à 740 miljoen euro en die voor de vrije kasstroom van 200 miljoen euro naar 120 à 150 miljoen euro, exclusief ongeveer 90 miljoen euro aan transformatiekosten. De nettoschuld bedroeg 1,8 miljard euro, goed voor een schuldgraad van 2,4 keer, waardoor KBC Securities steeds meer vraagtekens plaatst bij het royale dividendbeleid, al blijft dat voorlopig behouden met een stabiel interim-dividend van 0,97 euro per aandeel. KBC Securities heeft een “Houden”-aanbeveling en een koersdoel van 23 euro.

UCB zet AI van Cradle in om ontwikkeling van antilichamen te versnellen.

  • De Belgische biofarmaceutische groep gaat een strategische samenwerking aan met Cradle om zijn programma voor de digitale ontdekking en ontwikkeling van antilichamen verder uit te breiden. UCB zal het AI-platform van Cradle voor eiwitontwerp en -ontwikkeling inzetten in geselecteerde onderzoeksprojecten, van de identificatie van kandidaat-geneesmiddelen tot optimalisatie en voorbereiding op preklinisch onderzoek. KBC Securities beoordeelt de samenwerking als positief, omdat de combinatie van voorspellende modellen en laboratoriumvalidatie de ontwikkeling kan versnellen en de identificatie van hoogwaardige kandidaat-geneesmiddelen kan verbeteren. KBC Securities handhaaft het koersdoel van 290 euro en de Opbouwen-aanbeveling.

Vopak verhoogt jaarverwachtingen na sterker dan verwacht kwartaal.

  • De Nederlandse uitbater van tankterminals voor de opslag van onder meer olie, chemicaliën en gas boekte in het derde kwartaal van 2026 beter dan verwachte resultaten, met een proportionele bedrijfskasstroom (EBITDA) van 306 miljoen euro en een bezettingsgraad van 90%. De nettowinst steeg tot 142 miljoen euro en de operationele kasstroom bleef sterk, terwijl de groep ondanks de geopolitieke onrust in het Midden-Oosten nauwelijks hinder ondervond op groepsniveau. Vopak verhoogt zijn vooruitzichten voor 2026 en verwacht nu een proportionele bedrijfskasstroom (EBITDA) van 1,200 tot 1,220 miljard euro en een vrije operationele kasstroom van ongeveer 840 miljoen euro. KBC Securities blijft bij het koersdoel van 64 euro en de 'Kopen'-aanbeveling.

Wolters Kluwer boekt sterke groei in cloud en AI en koopt extra eigen aandelen in.

  • De Nederlandse informatie- en softwareleverancier voor professionals boekte over de eerste negen maanden van 2026 een organische omzetgroei van 6%, terwijl de aangepaste bedrijfswinst (EBIT) tegen constante wisselkoersen met 10% steeg en de cloudsoftware met 15% groeide. De recurrente omzet, goed voor 85% van het totaal, steeg met 7%, terwijl de niet-recurrente omzet stabiel bleef en de verdere uitrol van AI-oplossingen onder meer tot 95% adoptie van UpToDate Expert AI bij zakelijke klanten leidde. Wolters Kluwer handhaafde zijn vooruitzichten voor 2026, met een aangepaste bedrijfswinstmarge van ongeveer 28%, een vrije kasstroom van 1,3 à 1,35 miljard euro en een hoge enkelcijferige groei van de aangepaste winst per aandeel, en kondigde daarnaast een extra aandeleninkoop van 75 miljoen euro aan voor januari en februari. KBC Securities handhaaft het koersdoel van 98 euro en de Kopen-aanbeveling.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap