• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 9 mei 2023

9:24

Beursnieuws België en Nederland

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

VGP werkt aan een verbreding van haar joint venture model met potentiële en bestaande partners 

  • VGP kwam met een kwalitatieve kwartaalupdate waarin onder meer de klemtoon gelegd werd op de operationele prestaties: 24,3 miljoen euro nieuw en vernieuwde huurovereenkomsten, 23 projecten in aanbouw die goed zijn voor potentieel 664.000 m² extra en 44, 4 miljoen euro jaarlijkse huur, een totaal van 300.000 m² aan grond verworven en 9 projecten opgeleverd. Over de joint ventures wou de groep kwijt dat te werken aan het verbreden van haar joint venture model met potentiële en bestaande partners. Voor de aandeelhouders zit er een dividend in van 2,75 euro bruto per aandeel. 

Biocartis en het Zweedse HiloProbe gaan samen ColoNode commercialiseren 

  • Biocartis en het Zweedse HiloProbe gaan samen  ColoNode commercialiseren. Dat is een CE-gemarkeerde IVD-genexpressie test die kan helpen bij het detecteren van nodale metastase bij colorectale kanker (CRC), het derde meest voorkomende type kanker ter wereld. ColoNode detecteert bepaalde tumorcellen en die karakteriseert in postoperatieve CRC-lymfeklierstalen. De samenwerking richt zich initieel op de commercialisering van de ColoNode kit in geselecteerde Europese landen door Biocartis. Nadien kan, indien succesvol, het systeem tot een volledig geautomatiseerde versie op het Idylla platform doorontwikkeld worden. Geen impact op 1 euro koersdoel en “Opbouwen”-advies. 

KBC Securities heeft de geschatte onderliggende bedrijfskasstroom van Solvay voor 2023 met 5% verhoogd 

  • KBC Securities heeft de geschatte onderliggende bedrijfskasstroom van Solvay voor 2023 met 5% verhoogd na de recente stijging met 15% in het eerste kwartaal. Onze analist houdt daarbij rekening met de onderliggende bandbreedte van -5% à +2% ten opzichte van 2022, wat neerkomt op 3,0 à 3,2 miljard euro. Na het zware investeringsjaar 2023 zal de groep een vrije kasstroom realiseren van meer dan 1 miljard euro, maar vooral de nakende opsplitsing moet een pak aandeelhouderswaarde kunnen ontsluiten.  

Inbreng van Firmenich in DSM-Firmenich is gisteren afgerond, in lijn met eerder meegedeelde tijdschema's

  • De inbreng van Firmenich in DSM-Firmenich is gisteren afgerond, in lijn met eerder meegedeelde tijdschema's. KBCS beschouwt de fusie als een goede strategische fit omdat het de portefeuille kan uitbreiden met een leidende positie in geuren en het aanbod in voeding en dranken versterken door de toevoeging van onder meer Firmenichs expertise in smaak. DSM-Firmenich wordt een wereldmacht met een evenwichtige portefeuille en solide groeivooruitzichten. Geen impact op “Opbouwen”-advies en 160 euro koersdoel. 

Agfa ging dit jaar wat traag van start, al stegen de verkoopprijzen in het eerste kwartaal en daalden de kosten 

  • Agfa ging dit jaar eerder traag van start, al stegen de verkoopprijzen in het eerste kwartaal wel degelijk en daalden de kosten. Op naar een sterke tweede jaarhelft is de boodschap, en dat na een omzetgroei met 7,3% in kwartaal 1 tot 270 miljoen euro. Dat is in grote mate te danken aan Digital Print & Chemicals, dat 22% groeide. De groepsbrutomarge steeg van 30,8% naar 32,1%, zodat er 113 miljoen euro bedrijfskasstroom (EBITDA) werd geboekt, goed voor een marge van 4,8%. Het nettoverlies klokte af op 66 miljoen euro, omdat de verkoop van de Offset-afdeling een verlies van 47 miljoen euro opleverde. De vrije kasstroom bleef in kwartaal 1 negatief op -39 miljoen euro. Geen impact op 4 euro koersdoel en “Kopen”-advies. 

Kunstmestfabrikant OCI zette in het eerste kwartaal 41% minder om tot 1,4 miljard dollar 

  • Kunstmestfabrikant OCI zette in het eerste kwartaal 41% minder om tot 1,4 miljard dollar, terwijl de bedrijfskasstroom (EBITDA) met 65% op jaarbasis afnam tot 336 miljoen dollar. Dat is te wijten aan significant lagere verkoopprijzen en dito volumes. Er werd 15 miljoen dollar nettoverlies geslikt. Een jaar eerder was dat nog 354 miljoen dollar. Minstens even belangrijk is dat er mogelijk naar activistische aandeelhouder Inclusive Capital geluisterd zal worden. Die hekelde de aanzienlijke korting ten opzichte van de intrinsieke waarde, zodat alle bedrijfsonderdelen tegen het licht gehouden worden om waarde te ontsluiten, “inclusief een evaluatie van onze beursnotering in Amsterdam”. 

Magneetspecialist Kendrion krikte de omzet op naar 137 miljoen euro, maar de marge blijft achter 

  • Magneetspecialist Kendrion krikte de omzet op kwartaalbasis op van 130 naar 137 miljoen euro, maar de stijging met 3% bij de industriële tak viel tegen. De bedrijfskasstroom (EBITDA) daalde van 16,8 naar 15,7 miljoen euro, zodat de marge terugval van 12,9% naar 11,5%. De schuldratio steeg op jaarbasis van 2,4 naar 2,6x, maar de eerder gestelde doelstellingen voor 2025 blijven niettemin behouden. Zo mikt de groep op 5% autonome groei tussen 2019 en 2025, een EBITDA-marge van minstens 15% in 2025 en een rendement op investeringen van 25%. 

BAM start vandaag een aandeleninkoopprogramma voor 9.351.489 gewone aandelen 

  • Vandaag start bouwgroep BAM een aandeleninkoopprogramma voor 9.351.489 gewone aandelen. Dat moet het verwateringseffect compenseren dat ontstond door de recente uitgifte van het stockdividend én het moet helpen om de lopende aandelenoptieplannen te dekken. Het programma zal maximaal zes maanden duren en zal dus geen positieve impact hebben op de waarderingsratios. Dat had wel het geval geweest indien de ingekochte aandelen vernietigd zouden worden. 

TINC participatie Datacenter United versterkt haar aanbod door een krachtenbundeling met Hasselt DC  

  • TINC participatie Datacenter United versterkt haar aanbod door een krachtenbundeling met Hasselt DC en de bouw van een nieuw datacenter op de zuid-as van Kortrijk. De Belgische aanbieder van hoogwaardige colocatie datacenterdiensten vergroot zo het aantal datacenters in zijn beheer naar negen. Naast de 6 bestaande locaties in Brussel, Antwerpen, Gent & Brugge, maken nu ook de 2 Limburgse datacenters van Hasselt DC deel uit van het ecosysteem. In de zuid-as van Kortrijk werd recent de bouw gestart van een nieuw datacentrum. KBCS verwelkomt dit nieuws omdat de toename van het aantal datacenters betekent dat de positie van TINC op de Belgische datacentermarkt wordt versterkt. Geen impact op 14 euro koersdoel en “Opbouwen”-advies. 

TKH neemt Euresys Groupa over, een ontwerper en leverancier van software voor 2- en 3D-beeldanalyse

  • Vanochtend kondigde TKH de overname aan van Euresys Groupa, een ontwerper en leverancier van software voor 2- en 3D-beeldanalyse die ook actief is op het gebied van video-opname en -verwerking. Euresys staat sterk in Frame grabbers, waarmee beelden van een camera kunnen worden opgevangen en overgebracht naar het hostgeheugen van een PC voor verwerking. De impact van de overname is eerder beperkt op de business case van KBC Securities, dat voor 2025 overnames in dit segment verwachtte. Maar het is een positieve evolutie omdat het Smart Vision segment versterkt wordt. Geen impact op 56,5 euro koersdoel en “Kopen”-advies. 
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap