ma. 16 okt 2023
9:37

IPP-portfolio van 7C Solarparken in België snel uitgebreid
- De afgelopen weken en maanden werd de IPP-portfolio in België snel uitgebreid met een reeks (grotere) nieuwbouwprojecten. En die werden ondertussen afgerond, zodat de portefeuille van "gereed" / operationele parken nu 53 MWP in België bedraagt. Dat wil onder meer zeggen dat 7c de jaardoelstelling van 460 MWP in België overschreden heeft. Vorige week werd trouwens ook gestart met de bouw van een 1 MWP site in Auvelais en een 0,6 MWP project in Sleidinge.
Bioscoopaandelen reageren heftig op mislukte vakbondsonderhandelingen
- Samen met andere bioscoopaandelen werd einde vorige week heftig gereageerd op het nieuws dat de onderhandelingen tussen de grote Hollywood-studio's en de acteursvakbond Screen Actors Guild-American Federation of Television and Radio Artists (SAG-AFTRA) zijn mislukt. Opstekertje is wel de langverwachte release van de "Taylor Swift: The Eras Tour" concertfilm, die in het openingsweekend in de VS 145 miljoen dollar aan ticketverkoop opleverde in de VS en Canada. Barbie was het grootste binnenlandse debuut tot nu toe met een opening van 162 miljoen dollar in juli. Geen impact op “Kopen”-advies en 59 euro koersdoel.
Heijmans brengt positief nieuws
- De bouwgroep vangt de week aan met een positief persbericht. Een eerdere voorziening van 15 miljoen euro komt weer vrij omdat er een positief eindvonnis was in het Wintrack II-dossier. Dat betreft bouwgeschillen over de al dan niet terechte ontbinding door TenneT van twee contracten uit 2015 voor de bouw van de Wintrack-II hoogspanningsmasten. Ondanks aantijgingen in die richting is er geen sprake van verzuim. Volgens Heijmans is de impact op de nettoschuld in 2023 klein.
Aandeelhouders ESHF hebben de termijn van het fonds met twee jaar verlengd
- De aandeelhouders van het European Student Housing Fund (ESHF) hebben de termijn van het fonds met twee jaar verlengd tot 15 oktober 2025. Dat is belangrijk voor kotmadam Xior, want ST Holdings houdt als volle dochteronderneming van ESHF meer dan 1,5 miljoen aandelen Xior aan, goed voor een belang van 4,26%. Ingeval het fonds niet verlengd had geworden, dan zouden die stukken mogelijk op de markt moeten verkocht moeten worden. ESHF II zelf heeft ook 2,89% in Xior, maar die loopt pas af op 25 oktober 2025. Voor Xior is dit belangrijke niet-publieke informatie, wat volgens KBCS in een rationele markt de aandelenkoers zou moeten ondersteunen. Geen impact op “Kopen”-advies en 38 euro koersdoel.