wo. 6 mrt 2024
9:51

D’Ieteren rapporteerde een fors hogere operationele winst
- D’Ieteren: de Brusselse holding rapporteerde een operationele winst van 1,18 miljard euro over het boekjaar 2023, een stijging met 38%. De autodivisie kende een forse groei (+47%) maar ook de andere divisies (Belron, TVH) scoorden meer dan behoorlijk. KBC Securities ziet dat de vooruitzichten ongeveer in lijn zijn met de verwachtingen of zelfs iets beter zijn voor Auto, PHE en Moleskine, en iets minder gunstig voor TVH. Voor Belron verwacht de groep een verdere verbetering van de marges in 2024. Geen impact op ‘kopen’-aanbeveling en koersdoel van 225 euro.
Elia kon niet overtuigen
- Elia: de stroomnetbeheerder rapporteerde voor boekjaar 2023 een nettowinst 324,5 miljoen euro en een winst per aandeel voor boekjaar 2023 van 4,41 miljoen euro. De omzet klokte af op 3,95 miljard euro. De vooruitzichten voor 2024 worden herhaald met dezelfde vooruitzichten voor de 3 divisies als gegeven tijdens de recente gehouden Capital Markets Day. Elia zal een dividend van 1,99 euro per aandeel uitkeren. Geen impact op ‘opbouwen’-aanbeveling en koersdoel van 124 euro.
TINC kende een goed jaar
- TINC: het bedrijf boekte sterke resultaten dankzij operationele uitmuntendheid. TINC verkocht Bioversneller NV en 49,0% van GlasDraad BV, wat bijdroeg tot de realisatie van 9,5 miljoen meerwaarden, terwijl het bleef investeren in nieuwe/bestaande portfoliobedrijven. TINC wil een dividend van 0,84 euro uitkeren. Geen impact op de ‘opbouwen’-aanbeveling en koersdoel van 14 euro.
Corbion benoemt Peter Kazius tot CFO
- Corbion: het bedrijf heeft aangekondigd dat Peter Kazius wordt benoemd tot CFO. Corbion hield onlangs een strategische update gehouden. Voor 2024 wordt een aangepaste EBITDA-groei van ten minste 15% verwacht voor de kernactiviteiten, exclusief kosten in verband met de desinvestering van Emulsifiers. KBCS waardeert Corbion nog steeds om zijn leidende positie in melkzuur en vindt de waardering aantrekkelijk. KBCS handhaaft zijn ‘opbouwen’-aanbeveling en koersdoel van 26 euro.
Bekaert krijgt hoger koersdoel van KBC Securities
- Bekaert: KBC Securities herbekeek Bekaerts winstmodel, nadat de producent van staaldraad beter dan verwachte onderliggende bedrijfswinstmarges (EBIT-marges) voor 2023 had gerealiseerd. Het bedrijf verwacht een stijging van circa 80 basispunten tot 9,0%, en op zijn minst stabiele onderliggende EBIT-marges in 2024. De analisten verwachten een verdere margegroei in de komende jaren dankzij het verder snoeien in de portefeuille en een geleidelijk verbeterende mix waarbij meer winstgevende segmenten zoals Specialty Products en BBRG meer zullen groeien dan de markt. Daarom wordt het koersdoel verhoogd van 47 naar 58 euro, met behoud van de ‘Kopen’-aanbeveling.