ma. 29 apr 2024

Coucke wil het bestuur van UnifiedPost grondig herschikken
- Marc Coucke wil het bestuur van het bedrijf grondig herschikken met o.m. de vraag naar het ontslag van de voorzitter van de raad van bestuur Coucke verwijt het bedrijf dat de beloftes die zijn gemaakt bij de beursintroductie, niet nagekomen werden.
Recticel boekte een omzetgroei in het eerste kwartaal 2024 van 1,2% met verbeterende volumes
- De omzet dikte in het eerste kwartaal op organische basis met 1,2% aan, dankzij hogere volumes. Voor 2024 wordt nog altijd gemikt op een aanzienlijke stijging van de bedrijfskasstroom (EBITDA), dankzij de overname van Rex. Maar KBCS vreest dat de Europese bouwmarkt zwak zal en behoudt daarom het ‘Houden’-advies en 11 euro koersdoel.
Philips stemt in met het betalen van 1,1 miljard dollar als schikking in de Amerikaanse recht
- De Nederlandse fabrikant van medische apparatuur gaat 1,1 miljard dollar betalen om de Amerikaanse rechtszaak te schikken voor problemen met de beademingsapparaten voor slaapapneu. En dat is goed nieuws, want eerder werd gevreesd voor een cijfer tot 4 miljard euro. Operationeel steeg de omzet vorig kwartaal met 2,4% en de winst met 8%, wat beide hoger was dan verwacht.
Alfen heeft nieuwe methode voor de problemen in het transformatorstation Pacto
- De specialist in energieoplossingen heeft de productiemethode voor de PActo-transformatorstations aangepast en mocht daardoor de levering aan Liander hervatten. Geen vochtinsijpeling meer, of dat is toch te hopen. Er werden dan ook extra maatregelen en controles ingebouwd.
Mithra vraagt opschorting notering aan
Signify koopt eigen aandelen in
De verlichtingsgroep gaat vanaf vandaag zo’n 450.000 eigen aandelen inkopen. Dat inkoopprogramma heeft geen positieve impact op de waardering, want de aandelen ter waarde van 11 miljoen euro moeten het eigen personeel belonen en worden dus niet vernietigd.
Sofina stapt na 17 jaar uit Groupe Petit Forestier
- De holding bereikte een akkoord met Petit Forestier en Wren House (wereldwijd infrastructuurfonds) voor de overname van het resterende minderheidsbelang in koelwagenspecialist Petit Forestier dat Sofina sinds 2007 in handen had. De investering door Wren House zou beter passen bij de toekomstige strategische plannen van Groupe Petit Forestier: internationale expansie, engagement voor de energietransitie in de sector en digitalisering van de groep. KBC Securities schat het resterende belang van 34% van Sofina op een waarde va ongeveer 640,0 miljoen euro. De analisten denken dat de opbrengst zal worden gebruikt om de investering in EG A/S (marktleider op het gebied van branchespecifieke software in Scandinavië) te financieren. EG zou zo worden opgenomen in de top 10 van investeringen (naar waarde) in de portefeuille van Sofina. Geen impact op de ‘Kopen’-aanbeveling en koersdoel van 300 euro.
Arcadis gaat faunapassages in Noord-Holland ontwerpen
- Het ingenieursbedrijf zal veertien faunapassages in de Oostelijke Vechtplassen in Noord-Holland ontwerpen. Het project heeft als doel om het gebied volledig met elkaar in verbinding te brengen, aldus Arcadis. Financiële details werden niet gemeld.