ma. 27 mei 2024

Retail Estates boekt beste resultaat in 26 jaar
Het vastgoedbedrijf boekte het beste resultaat in 26 jaar dankzij de veerkracht van de retailparken wat zorgt voor een stabiele waardering. De nettohuren stegen met 10,71% naar 138,83 miljoen euro dankzij huurindexeringen en acquisities. Het EPRA-resultaat steeg met 9,77% naar 88,37 miljoen euro, per aandeel is dat 6,18 euro (+6,81%). De reële waarde van de vastgoedportefeuille bedroeg 2,028 miljard euro (+7,4%) eind maart 2024. De bezettingsgraad bedraagt 97,89%, iets lager dan in 2023 (98,08%). Het bedrijf stelt een brutodividend voor van 5 euro. Geen impact op de ‘kopen’-aanbeveling en koersdoel van 76 euro.
Home Invest Belgium maakt de modaliteiten van het keuzedividend bekend
- Het vastgoedbedrijf maakte de modaliteiten bekend van het keuzedividend. De aandeelhouder kan zijn rechten omzetten in nieuwe aandelen, kan kiezen voor de uitkering in cash of een combinatie van beide. De uitgifteprijs per nieuwe aandeel is 17,04 euro.
B&S krijgt groen licht van de algemene vergadering
- De aandeelhouders van het Luxemburgs bedrijf gingen vrijdag op de algemene vergadering akkoord met alle punten van de Algemene Vergadering, inclusief de goedkeuring van het dividend van 0,16 euro.
Atenor publiceert resultaten
- Afgelopen vrijdag rapporteerde het bedrijf tussentijdse resultaten voor het eerste kwartaal. Atenor verkocht 2 kantoorprojecten verkocht, WellBe in Portugal en Am Wehrhahn in Duitsland. Dit leidde tot een schuldvermindering van respectievelijk 28,0 miljoen euro en 18,0 miljoen euro. In het eerste kwartaal werden slechts 17 appartementen verkocht. De verkoop van woningen verloopt eveneens trager in vergelijking met 2023. In het eerste kwartaal bedroeg de schuldafbouw 46,0 miljoen euro. Geen impact op ‘opbouwen’-aanbeveling en koersdoel van 6,8 euro.
KBC Ancora keert interim-dividend uit van 4,09 euro per aandeel
- De Raad van Bestuur heeft in haar vergadering van 24 mei beslist om op 6 juni een interim-dividend betaalbaar te betalen van 4,09 euro bruto per KBC Ancora-aandeel. Het netto couponbedrag, na afhouding van 30% roerende voorheffing, bedraagt 2,863 euro per aandeel. Er zal geen slotdividend worden uitgekeerd. De ex-dividenddatum is 4 juni.