• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 6 nov 2024

9:15

Beursnieuws België en Nederland

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

Jensen-Group boekt record orderontvangst en omzet met hogere winstgevendheid

  • Het bedrijf boekte een recordaantal bestellingen en inkomsten met een hogere winstgevendheid. Het is de doelstelling van het bedrijf voor het boekjaar 2024 om het momentum te behouden en de marktpositie en winstgevendheid te verstevigen. KBC Securities verhoogt de omzetverwachting voor het boekjaar 2024 naar 441,3 miljoen euro (+10,3% jaar-op-jaar) en de EBIT-verwachting (bedrijfswinst) 49 miljoen euro. Geen impact op de opbouwen-aanbeveling en koersdoel van 50 euro.

IBA ondertekent contract met SteriLab voor E-beam sterilisatieoplossing

  • Het bedrijf kondigde aan dat het een contract heeft getekend met Sterilab voor een E-beam sterilisatieoplossing in de Dominicaanse Republiek. Dit is de vierde overeenkomst dat het Industrial Solutions team van IBA in de afgelopen 6 weken heeft binnengehaald. Na een vertraging in de vraag naar Industrial Solutions na de covid-piek, is dit positief nieuws. Geen impact op de kopen-aanbeveling en koersdoel van 18 euro.

DEME krijgt koersdoelverlaging van KBC Securities

  • De bouw van offshore windcapaciteit in de VS staat op het spel na de Amerikaanse presidentsverkiezingen van vandaag, waarbij een overwinning van Donald Trump waarschijnlijk de oppositie tegen de sector zal versterken en de vergunningverlening zal vertragen. Als Trump eenmaal aan de macht is, kunnen we een agressieve vertraging of zelfs een pauze zien in verdere vergunningsevaluaties of verdere leaseverkopen. KBC Securities blijft positief voor DEME met een kopen-aanbeveling maar verlaagt het koersdoel van 190 euro naar 175 euro.

Terugkeer naar autonome groei is niet beloond voor Azelis

  • KBC Securities verlaagt de verwachtingen voor de bedrijfskasstroom (EBITDA) vanwege tegenwind op de financiële markten en lagere groei door overnames, terwijl de belangrijkere autonome groei en brutowinstmarge verbeterden. KBCS verwacht dat het vierde kwartaal het eerste kwartaal zal zijn waarin autonome groei wordt gerapporteerd in alle regio's sinds het derde kwartaal van 2022. KBCS verwacht dat de korting op IMCD zal afnemen na de resultaten van IMCD in het derde kwartaal van 2024. Geen impact op de kopen-aanbeveling en koersdoel van 28 euro.

MaaT bevestigt de tijdlijnen voor zijn studies

  • Het bedrijf rapporteerde de resultaten met een kaspositie van 27 miljoen euro, wat de kasruimte tot in het tweede kwartaal van 2025 bevestigt. De tijdlijnen van de pijplijn werden herhaald en nu de fase 3-studie (ARES) volledig is gerekruteerd, zijn de resultaten gepland voor januari 2024 en wordt dit gezien als een belangrijke trigger voor het aandeel. Als MaaT013 succesvol is, zou het in 2026 in Europa op de markt kunnen komen. Geen impact op de kopen-aanbeveling en koersdoel van 14 euro.

Lager koersdoel voor Fugro bij KBC Securities

  • Het Nederlandse bedrijf, actief in geo-data voor de bouw en infrastructuur, zag zijn omzet in het derde kwartaal stagneren na acht kwartalen van groei. Ondanks de tegenvallende omzet wist Fugro de marges te overtreffen en een orderportefeuille met 16,8% groei te behouden. De negatieve marktreactie werd veroorzaakt door conservatieve vooruitzichten en onzekerheid over het Amerikaanse energiebeleid. KBC Securities handhaaft een “Kopen”-aanbeveling maar laat het koersdoel zakken van 30 naar 28,5 euro.

KBC Securities verlaagt de aanbeveling voor Solvay

  • De EBITDA over het derde kwartaal was vlak, wat in lijn was met de prognose van KBCS en  4% boven de consensus, volledig te danken aan een forse verbetering van de onregelmatige Corporate-lijn, terwijl zowel Basic Chemicals als Performance Chemicals onder de verwachtingen uitkwamen. Er is een interim-dividend aangekondigd van 0,97 euro. Na de solide koersontwikkeling van de afgelopen maanden verlaagt KBCS de aanbeveling van kopen naar opbouwen met een ongewijzigd koersdoel van 40 euro.

Inkoopprogramma eigen aandelen van 1 miljard euro in ’25 bij Ahold Delhaize

  • De Nederlands-Belgische supermarktketen spreekt van solide resultaten voor het derde kwartaal van 2024, met een onderliggende operationele winst van 855 miljoen euro, wat iets boven de gemiddelde analistenverwachting lag. De marges in de EU stegen tot 3,9%, dicht bij het historische niveau van 4,0%. Ondanks niet-terugkerende kosten gerelateerd aan de sluiting van Stop & Shop-winkels en het toekomstplan voor België, handhaafde het bedrijf zijn vooruitzichten. Het kondigde voor 2025 ook een inkoopprogramma van eigen aandelen aan voor 1 miljard euro. KBC Securities handhaaft een “Kopen”-aanbeveling met een koersdoel van 32,5 euro.

CTP ziet nettohuuropbrengsten stijgen met 15,9%

  • De nettohuuropbrengsten stegen met 15,9% tot 488,4 miljoen euro tegenover de verwachte 491,0 miljoen van KBCS. De EPRA winst per aandeel 5WPA) van 0,60 euro is ook in lijn met de verwachtingen van 0,61 euro. De WPA-verwachting voor 2024 wordt bevestigd. De bezettingsgraad van de bestaande activa daalde met 1% naar 93% ten opzichte van eind boekjaar 2023. Ondanks de opleveringen van 545.000 m2 (95% verhuurd) in het derde kwartaal van 2024, handhaafde CTP zijn ontwikkelingspijplijn tot een recordhoogte van 1,9 miljoen m2 (met 10,3% jaar-op-jaar). Geen impact op de opbouwen-aanbeveling en koersdoel van 19,3 euro.

KBC Securities geeft Atenor lager koersdoel

  • ​KBC Securities nam de vastgoedontwikkelaar, die een schuldreductie van 150 miljoen euro tegen het einde van 2024 voorspelt, onder de loep. Het bedrijf heeft acht projecten geïdentificeerd die kunnen bijdragen aan deze schuldreductie en heeft een gedetailleerd overzicht gegeven van de kortlopende schulden. Atenor blijft afhankelijk van bankfinanciering voor zijn schulden, maar heeft maatregelen genomen om de hefboomwerking van de balans te verminderen. KBC Securities handhaaft een “Opbouwen”-aanbeveling. Het koersdoel zakt van 6,8 naar 5,90 euro.

Umicore stopt met de bouw van een fabriek voor batterijmaterialen in Canada

  • Het recyclage- en batterijmaterialenproducent maakte bekend dat de bouw van zijn batterijmaterialenfabriek in Loyalist, Canada, wordt stilgelegd. De Belgische groep zei dat ze geen gebruik had gemaakt van de stimuleringsmaatregelen van de Canadese overheid. Als de bouw weer zou worden hervat, zouden ze daar onder dezelfde voorwaarden gebruik van maken, inclusief werkgelegenheidsverplichtingen.

Proximus zou Be-Mobile willen verkopen

  • De Belgische telecomgroep is van plan zijn mobiliteitsdochter Be-Mobile, bekend van het sms-parkeren via het nummer 4411, te verkopen, schrijft de krant De Tijd. De verkoop moet geld opleveren om de dure uitrol van glasvezelkabels voor supersnel internet te financieren. Proximus wil tegen 2027 voor 500 miljoen euro aan bedrijfsonderdelen verkopen. Het bedrijf kocht in 2016 de meerderheid van de fusiegroep waar Be-Mobile en zijn eigen mobiliteitsdochter in waren opgegaan en bezit bijna 93 procent van de aandelen.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap