• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 17 apr 2025

11:40

Centrale banken aan zet

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

In deze bijdrage gaat Bernard Keppenne, hoofdecocoom van CBC, dieper in op de houding van de centrale banken. 

Voorzichtige centrale banken

Terwijl de ECB vanmiddag opnieuw haar rente met 0,25% zal verlagen, heeft Powell bevestigd dat de Fed meer gegevens zal afwachten voordat ze de rentetarieven aanpast.

Afwachtend

Dit is duidelijk het bericht dat Powell gisteren heeft overgebracht, waarbij hij stelde dat "voorlopig we goed gepositioneerd zijn om te wachten op meer duidelijkheid voordat we enige aanpassing van ons beleid overwegen."

Hij beperkte zich echter niet tot deze korte boodschap, integendeel, hij benadrukte dat de verhoging van de douanerechten zou kunnen leiden tot een situatie waarin zowel de inflatie als de werkgelegenheid afwijken van de niveaus die de Fed nastreeft.

Hij merkte op: "Ik denk dat we van deze doelen zullen afwijken, waarschijnlijk voor de rest van het jaar. Of op zijn minst zullen we geen vooruitgang boeken."

Gevraagd naar het bestaan van een "Fed put", dat wil zeggen een interventie van de centrale bank in geval van een marktcrash, antwoordde Powell: "De markten worden geconfronteerd met grote onzekerheid, wat zich vertaalt in volatiliteit. Dat gezegd hebbende, functioneren de markten... Ze zijn ordelijk en functioneren ongeveer zoals verwacht", wat elke "put" van de FED uitsluit.

Het vooruitzicht van het ontbreken van een interventie van de Fed in geval van een daling van de aandelenmarkten heeft de daling van de beursindices in de Verenigde Staten versterkt.

De moeilijkheid voor de Fed, en dus voor de economen, is dat de momenteel gepubliceerde indices volledig "vervuild" zijn door de verwachtingen van tariefverhogingen, die hebben geleid tot een toename van de import, voorraden, vervroegde aankopen en bestellingen.

Powell constateert dan ook dat "ondanks de toegenomen onzekerheid en neerwaartse risico's, de Amerikaanse economie nog steeds in een solide positie verkeert", terwijl hij opmerkt dat "de tot nu toe beschikbare gegevens suggereren dat de groei in het eerste kwartaal is vertraagd ten opzichte van het sterke tempo van vorig jaar."

Bij gebrek aan voldoende duidelijke visie, is de Fed van plan zichzelf tijd te geven, omdat "het zeer waarschijnlijk is dat de douanerechten op zijn minst tijdelijk zullen leiden tot een stijging van de inflatie. De inflatoire effecten zouden ook aanhoudender kunnen zijn", benadrukte Powell. "Het vermijden van dit resultaat zal afhangen van de omvang van de effecten, de tijd die nodig is om volledig door te werken in de prijzen en uiteindelijk van het behoud van een goede verankering van de langetermijninflatieverwachtingen."

De markt rekent ondanks alles nog steeds op een renteverlaging door de Fed in juni, ondanks de voorzichtige opmerkingen van Powell.

De Amerikaanse beursindices daalden ook door de daling van meer dan 6% van Nvidia, wat andere halfgeleideraandelen meesleepte. En goud bereikte nieuwe hoogten, terwijl de dollar tegelijkertijd in waarde daalde ten opzichte van een mandje valuta's, zoals de grafiek laat zien.

Ook onzekerheid

Voor de Wereldhandelsorganisatie (WTO), die haar prognose voor de wereldhandel in goederen in 2025 sterk heeft verlaagd. Voor dit jaar voorspelt ze een daling van 0,2% in de handel in goederen, tegenover een stijging van 3% in oktober.

Volgens de WTO, als Donald Trump alle aangekondigde douanerechten zou herstellen, zou de wereldhandel in goederen met 1,5% dalen, de grootste daling sinds 2020.

De handel in diensten, hoewel niet onderworpen aan douanerechten, zou ook worden getroffen, waardoor de WTO een groei van de handel in commerciële diensten van 4% in 2025 en 4,1% in 2026 voorspelt, tegenover respectievelijk 5,1% en 4,8% eerder.

Sterling onder druk

De sterling staat onder druk ten opzichte van de euro na de publicatie van de inflatiecijfers, die de mogelijkheid openlaten dat de BoE haar rentetarieven in de nabije toekomst zal verlagen.

Inderdaad, de inflatie is in maart op jaarbasis gedaald tot 2,6% tegen 2,8% in februari, en de inflatie van de diensten is ook vertraagd tot 4,7% tegen 5% in februari.

Als de BoE een renteverlaging in mei kan overwegen, wordt zij, net als de FED, geconfronteerd met verwachtingen van stijgende inflatie zowel van bedrijven als van huishoudens, wat haar speelruimte zou kunnen beperken.

Het rendement van de tweejarige obligatie in sterling weerspiegelt een verwachting van twee renteverlagingen door de BoE.

 

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap