• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 2 apr 2026

9:45

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

Shell verkent uitbreiding van offshore gasprojecten met Venezuela nabij Trinidad.

  • De Brits‑Nederlandse energiegroep voert vergevorderde gesprekken met de Venezolaanse overheid over de ontwikkeling van meerdere offshore gasgebieden nabij Trinidad en Tobago. Shell wil naast het Dragon‑gasveld ook aangrenzende zones meenemen, wat de totale gasreserves aanzienlijk zou vergroten en extra aanvoer mogelijk maakt voor het Atlantic LNG‑project in Trinidad. Het Venezolaanse gas zou in Trinidad worden verwerkt tot LNG voor export, waarmee Shell de onderbenutte capaciteit van die installatie wil opkrikken. Volgens Shell past de focus op gas in de strategie om waarde te creëren in Venezuela, op voorwaarde dat de fiscale en juridische randvoorwaarden verder verbeteren.

Stellantis onderzoekt productie van Leapmotor EV’s in Canada.

  • De internationale autobouwer onderzoekt samen met zijn Chinese partner Leapmotor de mogelijkheid om elektrische voertuigen te produceren in Canada. De gesprekken bevinden zich nog in een vroeg stadium en focussen op de voormalige assemblagefabriek in Brampton, Ontario, die momenteel stilligt. Stellantis benadrukt dat het actief toekomstige projecten voor de site evalueert en in overleg is met overheden en stakeholders om verdere investeringen in Canada mogelijk te maken.

Ryanair waarschuwt voor mogelijk brandstoftekort en capaciteitsverlaging deze zomer.

  • De Ierse luchtvaartmaatschappij waarschuwt dat de bevoorrading van kerosine in Europa vanaf juni in het gedrang kan komen als het conflict in het Midden‑Oosten verder aanhoudt. Volgens CEO Michael O’Leary volgt Ryanair de situatie dagelijks samen met brandstofleveranciers, die voorlopig stabiliteit tot eind mei verwachten. Bij aanhoudende verstoringen kan een tekort van 10 tot 20 procent van de brandstof leiden tot het schrappen van zomervluchten, vooral op luchthavens met beperkte aanvoer. Voorlopig ziet Ryanair geen noemenswaardige impact op de ticketprijzen en rekent het nog steeds op een prijsstijging van 3 à 4 procent en een passagiersgroei van ongeveer 5 procent in de periode april–juni.

Puig onderzoekt fusie met Estée Lauder tot wereldwijde luxebeautygroep.

  • De Spaanse cosmeticagroep voert vergevorderde gesprekken met Estée Lauder over een mogelijke fusie die grotendeels in aandelen zou worden opgezet. De combinatie zou leiden tot de vorming van een luxebeautygroep met een geschatte waarde van circa 40 miljard dollar, waarin merken als Carolina Herrera, Rabanne en Puig’s recente aanwinst Dr. Barbara Sturm samenkomen met onder meer Clinique en Tom Ford. In het kader van de gesprekken zou uitvoerend voorzitter Marc Puig toetreden tot de raad van bestuur en een sleutelrol spelen in de integratie van beide ondernemingen. De mogelijke transactie kan volgens mediaberichten binnen enkele weken formeel worden aangekondigd.

Argan bevestigt groeivooruitzichten met volle bezettingsgraad en stijgende huurinkomsten.

  • De Franse logistieke vastgoedgroep rapporteerde in het eerste kwartaal van boekjaar 2026 een huurinkomen van 54,4 miljoen euro, een stijging met 3 procent op jaarbasis, dankzij de volledige bijdrage van eerdere opleveringen en een indexatie van 0,6 procent. Het management bevestigde de vooruitzichten voor het volledige jaar met een verwacht huurinkomen van minstens 220 miljoen euro, wat neerkomt op een groei van 4 procent op jaarbasis, en handhaafde de geplande opleveringen zoals eerder gecommuniceerd. De portefeuille keerde terug naar een bezettingsgraad van 100 procent na de verhuur van het laatste leegstaande pand, wat wijst op een duidelijke outperformance tegenover de Franse logistieke markt met een leegstand van 6 procent en de robuuste kasstroom en het veerkrachtige bedrijfsmodel onderstreept. Geen impact op de ‘Opbouwen’-aanbeveling en het koersdoel van 90 euro bij KBC Securities.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap