• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 11 aug 2026

9:45

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

Alcon verhoogt winstvooruitzichten en verlaagt verwachte tariefimpact.

  • De Zwitsers-Amerikaanse specialist in oogzorgproducten heeft zijn winstverwachting voor 2026 verhoogd en zijn raming voor de impact van invoertarieven verlaagd naar 40 miljoen tot 90 miljoen dollar, tegenover een eerdere verwachting van 100 miljoen tot 150 miljoen dollar. Dat is mede te danken aan een verwachte terugbetaling van ongeveer 60 miljoen dollar door de Amerikaanse overheid. Het bedrijf verwacht nu dat de EBITDA-marge in 2026 met 90 tot 190 basispunten zal stijgen, tegenover een eerdere prognose van 70 tot 170 basispunten, en verhoogde voor de tweede keer dit jaar de vooruitzichten voor de EBITDA per aandeel naar een groei van 12% tot 15%, tegenover 10% tot 13% eerder. De omzet steeg in het tweede kwartaal naar 2,78 miljard dollar, tegenover 2,58 miljard dollar een jaar eerder, en lag daarmee licht boven de gemiddelde analistenverwachting.

BP verkoopt belang in Manakin-gasveld aan National Gas Company.

  • De Britse olie- en gasgroep heeft ingestemd met de verkoop van een belang van 20% in het Manakin-gasveld voor de kust van Trinidad aan het staatsbedrijf National Gas Company (NGC), als onderdeel van de verdere ontwikkeling van het grensoverschrijdende Cocuina-Manakin-gasproject met naar schatting 1 biljoen kubieke voet aardgasreserves. Het project, dat zich uitstrekt over de maritieme grens tussen Trinidad en Tobago en Venezuela, nadert volgens betrokken partijen een definitieve investeringsbeslissing tegen het einde van dit jaar, nadat Venezuela eerder dit jaar een vergunning verleende voor de ontwikkeling van het Cocuina-gedeelte van het veld. BP en NGC zijn overeengekomen om ongeveer 70% van de toekomstige gasproductie te leveren aan Atlantic LNG, de grootste exportfaciliteit voor vloeibaar aardgas in Latijns-Amerika, terwijl de resterende 30% bestemd zal zijn voor de petrochemische industrie.

Glencore beperkt blootstelling aan Radiant World na documentproblemen.

  • De Zwitsers-Britse grondstoffenhandelaar en mijnbouwgroep heeft volgens mediaberichten een blootstelling tussen 500 miljoen en 800 miljoen dollar aan ijzerertshandelaar Radiant World, al verklaarde het bedrijf zelf dat die blootstelling niet materieel is en ruim onder de drempel van 500 miljoen dollar ligt. Glencore, Vitol en Cargill hebben nieuwe transacties met Radiant World stopgezet nadat bleek dat bepaalde documenten die aan banken werden voorgelegd ongeldig waren. De kwestie komt op een moment dat Glencore sterke resultaten rapporteerde, met een stijging van de winst over de eerste jaarhelft met 86% tot meer dan 10 miljard dollar, maar marktpartijen waarschuwen dat eventuele problemen bij Radiant World gevolgen kunnen hebben voor grondstoffen-, verzekerings- en kredietmarkten gezien het grote handelsvolume van de onderneming.

Dermapharm Holding bevestigt jaardoelstellingen na winstgevende eerste jaarhelft.

  • De Duitse producent van merkgeneesmiddelen en gezondheidsproducten realiseerde in de eerste jaarhelft van 2026 een omzetstijging van 2,9% tot 591 miljoen euro, terwijl de aangepaste EBITDA met 10,3% toenam tot 163,2 miljoen euro dankzij sterke organische groei in de divisie merkgeneesmiddelen en de bijdrage van de overnames van Mucos Group en F. Trenka. Het bedrijf bevestigde zijn vooruitzichten voor 2026 en verwacht nog steeds een omzet van 1,182 tot 1,218 miljard euro en een aangepaste EBITDA van 331 tot 341 miljoen euro, ondersteund door een positieve ontwikkeling in alle bedrijfssegmenten tijdens de tweede jaarhelft. De divisie Parallel Imports zag de omzet wel dalen door een herschikking van de portefeuille, maar de winstgevendheid verbeterde dankzij de focus op producten met hogere marges, terwijl ook de divisie Other Healthcare Products profiteerde van gunstige wisselkoersen en lagere materiaalkosten.

InterContinental Hotels Group profiteert van sterke vraag naar premium reizen.

  • De Britse hotelgroep achter merken zoals InterContinental, Holiday Inn en Crowne Plaza rapporteerde in het tweede kwartaal van 2026 een stijging van de omzet per beschikbare kamer (RevPAR) met 3,5% op jaarbasis, ondersteund door een aanhoudend sterke vraag van vermogende reizigers. De groei werd verder gestimuleerd door de voetbalwereldbekerwedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, die de reisactiviteit en hotelbezetting verhoogden. In de Amerika's steeg de RevPAR met 5,4%, terwijl China een groei van 0,8% liet optekenen in de drie maanden tot eind juni. De resultaten tonen aan dat de vraag naar premium reizen veerkrachtig blijft ondanks de aanhoudende geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten.

RTL Group verhoogt omzetverwachting dankzij integratie van Sky Deutschland.

  • De Luxemburgse mediagroep actief in televisie, streaming en contentproductie heeft zijn omzetverwachting voor 2026 verhoogd naar 7,1 tot 7,2 miljard euro na de overname van Sky Deutschland, die sinds juni wordt geconsolideerd. De groepsomzet steeg in de eerste helft van 2026 met bijna 4% tot 2,9 miljard euro, terwijl de organische omzet stabiel bleef. De aangepaste bedrijfswinst (EBITA) nam met bijna 50% toe tot 239 miljoen euro, tegenover 160 miljoen euro een jaar eerder, mede dankzij een bijdrage van 61 miljoen euro aangepaste bedrijfskasstroom (EBITDA) van Sky Deutschland. RTL handhaafde zijn verwachting van ongeveer 725 miljoen euro aangepaste bedrijfswinst (EBITA) voor 2026, hoewel het verwacht dat Sky Deutschland over het volledige jaar ongeveer break-even zal draaien.

Salzgitter verbetert winstvooruitzichten dankzij Aurubis en P28-programma.

  • De Duitse staalproducent zag de omzet in de eerste jaarhelft van 2026 licht dalen tot 4,6 miljard euro, maar realiseerde een sterke verbetering van de winstgevendheid dankzij een uitzonderlijk hoge bijdrage van zijn belang in koperproducent Aurubis en de positieve effecten van het winstverbeteringsprogramma P28. Het bedrijf verhoogde eerder zijn vooruitzichten voor 2026 na de overname van HKM en verwacht nu een EBITDA van 725 miljoen tot 825 miljoen euro en een winst vóór belastingen van 325 miljoen tot 425 miljoen euro, ondanks aanhoudende geopolitieke onzekerheden. Het P28-programma leverde tegen midden 2026 al 97 miljoen euro aan bijkomende winstbijdragen op, terwijl ook de divisies Staalproductie, Handel en Technologie beter presteerden dan een jaar eerder.

Uniper trekt winstverwachtingen op na sterke resultaten in eerste jaarhelft.

  • Het Duitse energiebedrijf actief in gas, elektriciteitsproductie en energiehandel rapporteerde een stijging van de aangepaste bedrijfswinst (EBITDA) met 88% tot 711 miljoen euro in de eerste jaarhelft van 2026, terwijl de aangepaste nettowinst meer dan verdubbelde tot 388 miljoen euro. De sterke resultaatverbetering werd ondersteund door het wegvallen van de negatieve impact op de gasactiviteiten die de winst een jaar eerder had gedrukt, waarna de groep ook de onderkant van haar winstverwachtingen voor 2026 verhoogde. Uniper verwacht nu voor 2026 een aangepaste bedrijfswinst van 1,1 tot 1,3 miljard euro en een aangepaste nettowinst van 500 tot 600 miljoen euro, tegenover respectievelijk 1,0 tot 1,3 miljard euro en 350 tot 600 miljoen euro eerder.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap