• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wil je niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volg je elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijg je meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Andrea Gabellone, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Guglielmo Filangieri, Guy Sips, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kaat Ceulemans, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Mathijs Geerts Danau, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Simon Hox, Thomas Couvreur, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 11 sep 2026

9:45

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

Alstom haalt voor meer dan 1,2 miljard euro aan Britse treincontracten binnen.

  • De Franse treinbouwer heeft contracten ter waarde van meer dan 1,2 miljard euro binnengehaald voor de levering en het onderhoud van 29 batterij-elektrische treinen voor TransPennine Express in het Verenigd Koninkrijk. De grootste overeenkomst betreft een bestelling van rollend materieel met een waarde van ongeveer 930 miljoen euro. De treinen worden vanaf 2032 geleverd en zullen worden ingezet voor de modernisering van de Transpennine-spoorverbinding in Noord-Engeland. Het project ondersteunt volgens Alstom meer dan 350 banen in Derby en circa 5.500 banen binnen de Britse toeleveringsketen van het bedrijf.

Commerzbank nadert overname door UniCredit onder voorwaarden van Berlijn.

  • De Duitse bank staat op het punt te worden overgenomen door het Italiaanse UniCredit, waarbij de Duitse overheid garanties wil over het behoud van de Duitse identiteit, een beursnotering in Frankfurt en de bescherming van werkgelegenheid. Minister van Financiën Lars Klingbeil zal deze eisen bespreken met UniCredit-topman Andrea Orcel, nadat UniCredit zijn belang in Commerzbank heeft opgetrokken tot bijna 50%. Berlijn wil bovendien dat Commerzbank zijn cruciale rol in de kredietverlening aan Duitse middelgrote ondernemingen behoudt en dat er geen gedwongen ontslagen vallen, terwijl UniCredit eerder sprak over 7.000 mogelijke banenreducties. Een samengaan van beide banken zou leiden tot een financiële groep met meer dan 1,3 biljoen euro aan activa.

Diageo krijgt groen licht voor verkoop van East African Breweries-belang.

  • De Britse producent van alcoholische dranken heeft goedkeuring gekregen van de Keniaanse mededingingsautoriteit voor de verkoop van zijn belang van 65% in East African Breweries aan het Japanse Asahi Holdings. De transactie, aangekondigd eind 2025, heeft een waarde van 2,3 miljard dollar en kadert in Diageo's strategie om zich terug te trekken uit de Afrikaanse markt. De goedkeuring gaat gepaard met voorwaarden, waaronder het aanhouden van voldoende reserves voor eventuele verplichtingen en het vrijhouden van 20% van de koelruimte in winkels voor producten van concurrenten.

Inditex versnelt zijn expansie op de Amerikaanse markt.

  • De Spaanse modegroep achter merken zoals Zara, Massimo Dutti, Bershka en Lefties voert haar expansie in de Verenigde Staten op, haar op één na grootste markt na Spanje. Het bedrijf plant nieuwe Zara-winkels in Denver, Phoenix en Pittsburgh en wil tegen eind 2027 twintig uitbreidingsprojecten realiseren in de VS, waaronder nieuwe winkels, renovaties en uitbreidingen. Inditex blijft inzetten op grotere toplocaties en winstgevende winkels, terwijl het wereldwijde winkelbestand sinds 2019 met 27% is afgenomen maar de totale winkeloppervlakte slechts met 7% kromp.

Nestlé neemt maatregelen om stijgende kosten op te vangen.

  • De Zwitserse voedingsgroep achter merken zoals Nescafé, Maggi en KitKat neemt maatregelen om de stijgende energie-, transport- en grondstofkosten als gevolg van het conflict in het Midden-Oosten op te vangen. Het bedrijf verhoogt prijzen, herformuleert producten, voert efficiëntieverbeteringen door en schrapt producten waarvoor consumenten niet bereid zijn meer te betalen. Volgens CEO Philipp Navratil blijft de directe impact beperkt omdat het Midden-Oosten slechts 2 à 3% van de groepsomzet vertegenwoordigt, maar ziet Nestlé wel toenemende inflatiedruk bij leveranciers.

Orsted haalt belangrijke overwinning binnen in belastinggeschil.

  • De Deense ontwikkelaar van offshorewindparken kreeg steun van een onafhankelijke adviescommissie in een belastinggeschil met de Deense en Britse belastingautoriteiten over twee Britse windparken. De commissie oordeelde dat de projecten Walney Extension en Hornsea 1 voornamelijk belastbaar zijn in het Verenigd Koninkrijk. Het geschil draaide om een belastingclaim van 6,6 miljard Deense kroon, of ongeveer 885 miljoen euro, die de Deense fiscus in 2020 had opgelegd. Volgens Orsted zal de uitspraak leiden tot een beperkte positieve aanpassing van zijn belastingpositie.

Renault zet met Niagara-pick-up in op groei in Latijns-Amerika.

  • De Franse autobouwer heeft de nieuwe Niagara-pick-up voorgesteld, een model dat een centrale rol moet spelen in de groeistrategie van de groep in Latijns-Amerika. Renault wil zijn afhankelijkheid van Europa verminderen door sterker in te zetten op markten zoals Latijns-Amerika, India en Zuid-Korea. De Niagara wordt gebouwd in de fabriek van Córdoba in Argentinië en zal eerst worden verkocht in Brazilië, Argentinië en Colombia met verbrandingsmotoren, waarna ook hybride versies volgen.

Shell versterkt zijn positie op de grootste elektriciteitsmarkt van Noord-Amerika.

  • Het Britse olie- en gasbedrijf heeft via zijn Noord-Amerikaanse dochteronderneming een overeenkomst gesloten om zijn belang in een gasgestookte elektriciteitscentrale in Rhode Island te verkopen aan Constellation Energy voor 715 miljoen dollar. Tegelijk neemt Shell alle aandelen over van Hunlock Creek Generating, een producent van elektriciteit op aardgas in Pennsylvania met een capaciteit van 169 megawatt. Met deze transacties versterkt Shell zijn aanwezigheid op de PJM Interconnection-markt, waar de vraag naar stroom door datacenters sterk toeneemt.

Stellantis past zijn strategie aan op een verdeelde wereldwijde automarkt.

  • De Nederlands-Franse autobouwer achter merken zoals Jeep en Ram ziet de wereldwijde automarkt steeds meer uiteenvallen in twee blokken: de Verenigde Staten enerzijds en de rest van de wereld anderzijds. Volgens CEO Antonio Filosa ontwikkelt Stellantis voertuigen voor de Amerikaanse markt volledig met eigen middelen, terwijl het in Europa en andere regio’s samenwerkt met partners zoals Leapmotor en Dongfeng. De aanpak weerspiegelt de uiteenlopende regelgeving en consumentenvoorkeuren tussen de VS en andere markten en moet de groep helpen competitief te blijven in een snel veranderende sector.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap