• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wil je niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volg je elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijg je meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Andrea Gabellone, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Guglielmo Filangieri, Guy Sips, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kaat Ceulemans, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Mathijs Geerts Danau, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Simon Hox, Thomas Couvreur, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 14 okt 2026

9:45

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

Galderma versterkt huidverzorgingsactiviteiten met overname van ZO Skin Health.

  • De Zwitserse dermatologie- en huidverzorgingsgroep heeft een akkoord bereikt voor de overname van het Amerikaanse ZO Skin Health voor een ondernemingswaarde van 1,5 miljard dollar. Met de transactie combineert Galderma het merk ZO Skin Health met zijn bestaande huidverzorgingsmerk Alastin en versterkt het zijn positie in het snelgroeiende segment van door artsen aanbevolen huidverzorgingsproducten. De overname zal naar verwachting in het vierde kwartaal van 2026 of begin 2027 worden afgerond en zou in het eerste volledige jaar na afronding geen impact hebben op de aangepaste winst per aandeel.

Glencore zet stap naar hogere waardering met Australische beursnotering.

  • De Zwitsers-Britse grondstoffenhandelaar en mijnbouwgroep is gestart met een secundaire notering op de Australische beurs, waar het aandeel aanvankelijk noteerde aan een lichte premie tegenover de slotkoers in Londen. CEO Gary Nagle rekent op een sterke interesse van Australische beleggers die willen inspelen op de groeiende vraag naar koper voor elektrificatie, uitbreiding van elektriciteitsnetten, transport en AI-datacenters. Glencore hoopt via de Australische notering een hogere waardering te verkrijgen en mogelijk binnen de komende twaalf maanden opgenomen te worden in de referentie-index S&P/ASX 200.

Lonza verhoogt ambities en bevestigt vooruitzichten op Capital Markets Day.

  • De Zwitserse farmaceutische toeleverancier en contractfabrikant heeft tijdens zijn Capital Markets Day nieuwe middellangetermijndoelstellingen aangekondigd en tegelijk de vooruitzichten voor 2026 bevestigd. Het bedrijf handhaaft zijn prognose voor een kern-EBITDA-marge van 33% tot 34% in 2026 en mikt op middellange termijn op een autonome omzetgroei van 10% tot 13%, waarbij de kern-EBITDA sneller moet groeien dan de omzet. Lonza zet intussen de omvorming naar een pure speler in geneesmiddelenproductie voort via de geplande verkoop van de divisie Capsules & Health Ingredients voor 3 miljard dollar.

London Stock Exchange Group werkt samen met Nvidia aan snellere verwerking van marktdata.

  • De Britse beurs- en marktdata-uitbater heeft een samenwerking aangekondigd met Nvidia om financiële instellingen te helpen grote hoeveelheden historische marktgegevens sneller en op grotere schaal te verwerken en te analyseren. De samenwerking focust op het gebruik van Nvidia-technologie voor de verwerking van de Tick History-datasets van LSEG. Daarmee wil de groep haar positie versterken in de markt voor financiële data en analyses.

Monte dei Paschi di Siena botst op weerstand van ISS voor nieuwe overnames.

  • De Italiaanse bank krijgt tegenkanting van stemadviesbureau ISS voor haar plannen om Banco BPM en Banca Generali over te nemen. Volgens ISS wordt aandeelhouders gevraagd twee grote transacties goed te keuren terwijl de integratie van Mediobanca nog loopt. ISS ondersteunt wel de eerdere fusie tussen Mediobanca en Monte dei Paschi, maar adviseert tegen een bijzondere dividenduitkering die gekoppeld is aan de nieuwe overnameplannen.

PNE verlaagt vooruitzichten na uitstel van energieprojecten.

  • De Duitse ontwikkelaar van wind- en zonneparken heeft zijn verwachtingen voor 2026 neerwaarts bijgesteld. PNE verwacht nu een EBITDA van 60 tot 75 miljoen euro, aanzienlijk lager dan de eerdere prognose van 90 tot 120 miljoen euro. Volgens analisten gaat het vooral om een vertraging van projecten en niet om het verlies ervan, maar de uitgestelde kasstromen zorgen wel voor extra financieringsdruk richting de vervaldatum van een obligatie in 2027.

SEB krijgt strengere kapitaalvereisten opgelegd door toezichthouder.

  • De Zweedse bank ziet haar kapitaalvereisten tijdelijk stijgen nadat toezichthouder Finansinspektionen bijkomende tekortkomingen vaststelde in de interne modellen voor kredietrisico. De maatregel verhoogt de vereiste CET1-kapitaalbuffer met ongeveer 10 miljard Zweedse kroon bovenop een bestaande extra kapitaaleis van 10 miljard kroon die al sinds 2023 geldt. De verzwaring blijft van kracht totdat de aangepaste modellen zijn goedgekeurd.

Softcat boekt recordresultaten dankzij sterke vraag naar IT-infrastructuur.

  • De Britse leverancier van IT-infrastructuur zag de omzet in boekjaar 2026 met 35% stijgen tot 1,98 miljard pond. De brutowinst nam met 25% toe tot 616,3 miljoen pond en de operationele winst bereikte 196,4 miljoen pond. De groei werd gedragen door investeringen in datacenters, netwerken, cybersecurity en werkplektechnologie, evenals door vervroegde bestellingen als gevolg van chiptekorten. Voor boekjaar 2027 verwacht Softcat een hoge enkelcijferige winstgroei.

Thyssenkrupp bereidt afsplitsing van staaldivisie verder voor.

  • Volgens de voorzitter van de Krupp Foundation, de grootste aandeelhouder van Thyssenkrupp, is het huidige moment gunstig om de staaldivisie af te splitsen. Daarbij wordt verwezen naar het recente herstructureringsakkoord met vakbond IG Metall, de verkoop van het belang in staalproducent HKM en de extra bescherming van de Europese staalmarkt via invoerheffingen. Thyssenkrupp wordt onder leiding van CEO Miguel Lopez geleidelijk omgevormd tot een financiële holding.

Vertu Motors verhoogt verwachtingen na sterke winstgroei in eerste jaarhelft.

  • De Britse autoverdeler realiseerde in de eerste helft van boekjaar 2027 een recordomzet van 2,60 miljard pond, een stijging van 3,4%. De aangepaste winst vóór belastingen steeg met 19% tot 23,8 miljoen pond en de aangepaste winst per aandeel kwam uit op 5,71 pence. De sterke prestatie werd ondersteund door hogere marges, een sterke naverkoopactiviteit, groei in vlootverkopen en de verdere uitbreiding van Chinese automerken binnen het dealernetwerk. Vertu verwacht nu resultaten voor het volledige boekjaar die boven de huidige marktverwachtingen zullen uitkomen.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap