• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 17 jan 2023

10:30

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Het Noorse investeringsfonds neemt 49% in Iberdrola's 1,26 gigawatt portefeuille van groene energie.

  • Het Noorse staatsinvesteringsfonds van 1,3 biljoen dollar, het grootste ter wereld, gaat een belang van 49% overnemen in Iberdrola's 1,26 gigawatt portefeuille van zeven Spaanse zoninstallatieprojecten en vijf onshore windprojecten. Daarvoor legt het 600 miljoen euro op tafel. Iberdrola blijft mede-eigenaar en beheerder van de portefeuille, waar zoncentrales 80% van uitmaken en windenergie aan land goed is voor de resterende 20%. Negen projecten zijn momenteel in ontwikkeling en zullen naar verwachting tussen 2023 en 2025 worden voltooid.

Danone wil de absolute methaanuitstoot van de verse melk toeleveringsketen met 30% verminderen

  • Zuivelbedrijf Danone is van plan om de absolute methaanuitstoot van zijn toeleveringsketen van verse melk tegen 2030 met 30% te verminderen door met boeren, andere bedrijven en overheden samen te werken aan regeneratieve praktijken. Danone verwacht tegen 2030 1,2 miljoen ton kooldioxide-equivalent aan methaanemissies te verwijderen. Tussen 2018 en 2020 kromp de methaanuitstoot al met zo’n 14%.

Stellantis en Vulcan Energy Resources gaan nieuwe geothermische projecten ontwikkelen.

  • Stellantis en Vulcan Energy Resources gaan samen de eerste fase van een meerfasenproject voor de ontwikkeling van nieuwe geothermische projecten ontwikkelen. Het doel is om de energiemix van Stellantis' industriële site in Duitsland koolstofvrij te maken. Op basis van de huidige veronderstellingen kan het project vanaf 2025 voorzien in een aanzienlijk deel van de jaarlijkse energiebehoefte. Stellantis streeft nu naar financiering van 50% van de projectontwikkeling, dat ook door de lokale overheid wordt gesteund.

Ocado Retail zag de kwartaalomzet stijgen in de aanloop naar Kerstmis.

  • De Britse online supermarkt Ocado Retail zag de kwartaalomzet stijgen in de aanloop naar Kerstmis, hoewel een stijging van het aantal klanten gedeeltelijk werd gecompenseerd door minder aankopen per bestelling. Het gaat om een bedrijf dat voor 50% in handen is van Ocado en voor 50% van Marks & Spencer. Diens omzet steeg in het kwartaal tot en met 27 november met 0,3% en in de vijf dagen voor Kerstmis met 15%.

Online retailplatform THG, waarin Sofina een groot belang heeft, zag de omzet in 2022 amper 3,3% stijgen.

  • Online retailplatform THG, waarin Sofina een groot belang heeft, zag de omzet in 2022 met 3,3% stijgen, veel minder dan de doelstelling van 10 à 15% zoals dat in oktober werd gegeven. Dat komt door de verkoop van een aantal verlieslatende OnDemand diensten en de verstoring van de Britse bezorgnetwerken in december. De  aangepaste kernwinst (EBITDA) zal zo’n100 miljoen pond bedragen, terwijl op een cijfer van 100 à 130 miljoen pond werd gemikt.

Lindt & Spruengli meldde een sterke internationale omzet. Het omzetdoel voor 2023 blijft op 6 à 8%.

  • Chocoladegroep Lindt & Spruengli meldde een sterke internationale omzet, waardoor de autonome omzetgroei in 2022 uitkwam op 8,4%. De totale omzet steeg tot 4,97 miljard Zwitserse frank (5,30 miljard dollar) in 2022, terwijl analisten op 4,96 miljard frank hadden gemikt. De omzet in Europa daalde licht tot 2,30 miljard frank, maar niettemin lijkt de groep een operationele marge van 15% te kunnen scoren voor 2022. 2023, dit wordt uitdagend vanwege de inflatie, maar de omzetgroeidoelstelling van 6 à 8% werd niettemin behouden.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap