• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 22 feb 2023

10:45

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Danone krikt omzet in 2022 met 13,9% op naar 27,7 miljard euro 

  • Danone krikte de omzet in 2022 met 13,9% op naar 27,7 miljard euro, zodat de recurrente nettowinst steeg van 2,17 naar 2,21 miljard euro. Het kon prijzen verhogen ondanks de stijgende grondstof- en energiekosten het hele jaar op de operationele marge wogen. Op vergelijkbare basis steeg de omzet met 7,8%, terwijl de operationele marge daalde van 13,7% naar 12,2%. Dat levert een dividendvoorstel van 2 euro per aandeel op, tegenover 1,94 euro over 2021, en het vooruitzicht op een vergelijkbare omzetgroei van 3 à 5%. De marge voor het recurrente operationeel resultaat zal eerder bescheiden toenemen. 

Rio Tinto incasseert daling van jaarwinst met 38% en halveert dividend

  • Rio Tinto incasseerde een daling van de jaarwinst met 38% en halveerde daarom het dividend. Aanleiding zijn de zwakkere ijzerertsprijzen door de afnemende vraag uit China, terwijl ook de hogere arbeids- en materiaalkosten de winst aangetast hebben. De grootste ijzerertsproducent ter wereld zei dat de consumptie in China tekenen van herstel vertoonde en dat de grondstofprijzen de afgelopen maanden steun hadden gevonden, hoewel de economie volatiel bleef. 

Autofabrikant Stellantis meldt sterke jaarcijfers en inkoopprogramma van 1,5 miljard euro  

  • Autofabrikant Stellantis zei dat zijn bedrijfswinst in de tweede helft van vorig jaar met 17% is gestegen dankzij een sterke product- en prijsmix, ondanks aanhoudende problemen met de logistiek en de levering van halfgeleiders. De bedrijfswinst (EBIT) landde op 10,94 miljard euro, terwijl slechts op 9,63 miljard euro wed gemikt. Er wordt een dividend van 1,34 euro per aandeel uitbetaald en er wordt een inkoopprogramma van maximaal 1,5 miljard euro op poten gezet. 

Duitse onlinemoderetailer Zalando schrapt honderden banen

  • De Duitse online moderetailer Zalando gaat honderden banen schrappen in het hele bedrijf, door de overexpansie in sommige gebieden en een moeilijker economisch klimaat sinds de pandemie van het coronavirus. Die pandemie zorgde in 2020 en 2021 wel voor een forse boost, maar die is sinds 2022 afgenomen. 
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap