• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 7 mei 2024

9:30

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

De omzet van Siemens Healthineers in het tweede kwartaal ligt iets lager dan de verwachtingen

  • Het Duitse gezondheidstechnologiebedrijf zette vorig kwartaal 5,44 miljard euro om, terwijl op 5,48 miljard werd gemikt. De omzet in China daalde 14%. De bedrijfswinst steeg met 8% tot 822 miljoen euro

De Duitse retailer Zalando gaat richting groei dankzij steun van premiummerken

  • De retailer zag het bruto handelsvolume stijgen met 1,3% naar 3,27 miljard euro na  drie kwartaaldalingen.  in het bruto goederenvolume (GMV) werden doorbroken, dankzij een grotere vraag naar premiummerken, een breder aanbod en meer logistieke klanten. Zalando bevestigde zijn vooruitzichten dat de GMV en de omzet in 2024 met 5% zullen groeien, en stelde de EBIT bij tussen de 380 en 450 miljoen euro.

De kernwinst van Uniper daalt in het eerste kwartaal

  • De bedrijfskasstroom (EBITDA) daalde in het eerste kwartaal met ongeveer 11% tot 885 miljoen euro door lagere groothandelsprijzen, maar de nettowinst steeg zo’n 25% tot 570 miljoen euro. Met een kaspositie van 4,5 miljard euro werden de eerdere doelen van 2024 bevestigd: op naar 1,5 tot 2,0 miljard EBITDA

Het Franse Bouygues boekt een kernwinst over het eerste kwartaal die onder de verwachtingen ligt

  • De bedrijfskasstroom van de Franse bouwgroep stelde teleur door een scherpe daling bij vastgoedbedrijf Immobilier. Dat overschaduwde goede prestaties van energietak Equans, zodat de kwartaalwinst op 26 miljoen euro landde

Eerstekwartaalresultaten onder de lat bij Geberit

  • De fabrikant van sanitaire onderdelen zag de nettowinst 11,4% dalen tot 190 miljoen Zwitserse frank, of 5,73 frank per aandeel. De omzet daalde met 6,2% naar 837 miljoen frank. Het bedrijf gaat voor maximaal 300 miljoen frank eigen aandelen inkopen.

UniCredit boekt hogere winst en gaat aandeelhouders belonen

  • De bank boekte een veel hoger nettoresultaat van 2,6 miljard euro, boven de gemiddelde analistenverwachtingen van 2,13 miljard euro. Het kernkapitaal steeg van 15,9% eind vorig jaar naar 16,2% van de risicogewogen activa, en overtrof daarmee de verwachtingen. Unicredit gaf aan dat het minstens 90% van de winst gaat uitkeren aan de aandeelhouders.

UBS overtreft de verwachtingen met de eerste winst sinds de overname van Credit Suisse

  • De bank boekte een nettowinst van 1,8 miljard dollar, beter dan de 1 miljard dollar vorig jaar. De vermogensafdeling zag het beheerd vermogen toenemen met 27 miljard dollar. De bank realiseerde 1 miljard dollar kostenbesparingen waardoor de kostenbesparingen sedert de fusie met Credit Suisse uitkomen op 5 miljard dollar. UBS zei dat de huidige financiële cijfers het bedrijf in staat zullen stellen zijn kapitaalrendementdoelstellingen voor 2024 te verwezenlijken.

Het Noorse Statkraft boekt een daling van de winst over het eerste kwartaal met 23%

  • Het grootste nutsbedrijf van Noorwegen zag zijn nettowinst dalen met 23% ls gevolg van de aanzienlijk lagere energieprijzen. De bedrijfswinst daalde van 17,5 miljard Noorse kronen naar 13,5 miljard kronen. , aldus het bedrijf dinsdag.

De winsten voor het eerste kwartaal van BP dalen naar 2,7 miljard dollar

  • Het oliebedrijf boekte een 40% lagere winst van 2,7 miljard dollar en miste prognoses als gevolg van lagere olie- en gasprijzen en een uitval van een Amerikaanse raffinaderij. BP handhaafde zijn dividend stabiel op 7,27 cent per aandeel en gaat de komende 3 maanden 1,75 miljard dollar aandelen inkopen.

De Finse staalproducent Outokumpu rapporteert lagere winst

  • De Finse fabrikant van roestvrij staal rapporteerde dinsdag een daling van de bedrijfsskasstroom van 81% tot 38 miljoen euro, terwijl de analisten 46 miljoen euro verwachtten. Dit resultaat was een gevolg van politieke stakingen in Finland en een krappere schrootmarkt.

Italië’s Banca Monte dei Paschi overtreft de consensus als het gaat om nettowinst en omzet

  • De staatsbank publiceerde een nettowinst die steeg met 41,2% tot 332,7 miljoen euro, ruim boven de verwachting van 281 miljoen euro. De totale omzet steeg over de periode met 15,2%, tot een totaal van 1,01 miljard euro, grotendeels als gevolg van een stijging van de netto vergoedingen met 10,1%, die de positieve prestaties van de vermogensbeheer- en advieskosten weerspiegelde.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap