• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 20 jan 2025

9:45

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

Vivendi’s opsplitsing krijgt kritiek van analisten

  • Het Franse mediaconglomeraat dat zich, om waarde te ontsluiten, opsplitste in vier multinationale bedrijven, waaronder Canal+, Havas en Louis Hachette Group, ligt onder vuur door analisten. De splitsing, gesteund door de Franse familie Bolloré, heeft geleid tot een zwakke beursstart voor sommige bedrijven door een gebrek aan strategische informatie en teleurstellende financiële vooruitzichten, vinden de analisten. De gecombineerde marktwaarde van de vier bedrijven is nu 7,7 miljard euro, lager dan de 8,3 miljard euro voor de splitsing. Canal+ heeft het zwaarst te lijden gehad, met een daling van 31% sinds de beursgang in december.

Santander herbekijkt aanwezigheid van retailbankieren in het Verenigd Koninkrijk

  • De Spaanse bank heroverweegt haar aanwezigheid in Groot-Brittannië, twee decennia na de overname van Abbey National. Deze herziening maakt deel uit van een reguliere beoordeling van haar belangrijkste activiteiten en kan resulteren in verschillende uitkomsten, waaronder het terugschalen van de Britse activiteiten. Santander heeft 295 miljoen pond gereserveerd voor mogelijke kosten in verband met een sectorbreed onderzoek en heeft in oktober 1.400 banen geschrapt. De bank overweegt ook haar aanwezigheid in het VK te vergroten of zich terug te trekken om zich te concentreren op grotere groeiregio's zoals de VS.

Commerzbank schrapt misschien duizenden banen om overname door UniCredit af te wenden

  • De Duitse bank overweegt duizenden banen te schrappen om een ongewenste overnamepoging van het Italiaanse UniCredit af te weren. De plannen, die nog niet definitief zijn, zullen naar verwachting de komende weken aan de ondernemingsraad worden voorgelegd. UniCredit heeft nu ongeveer 28% van de aandelen in Commerzbank in handen, inclusief 18,5% via financiële instrumenten. Commerzbanks voorzitter van de raad van commissarissen, Jens Weidmann, ziet weinig kans op een vriendschappelijke fusie met UniCredit.

Beleggingscomité van Generali steunt deal met vermogensbeheerder Natixis

  • De Italiaanse verzekeraar heeft goedkeuring gekregen van zijn investeringscomité voor een geplande deal met Natixis Investment Managers. Generali en Natixis willen een grote Europese fondsbeheerder creëren om de marges te beschermen en te investeren in technologie. De deal zal worden onderzocht door de Italiaanse regering onder de "golden power" wetgeving, die Rome zeggenschap geeft over strategisch belangrijke transacties. Generali zal 650 miljard euro bijdragen aan de gecombineerde entiteit, terwijl Natixis 1,28 biljoen euro beheert.

Novo Nordisks Ozempic en Wegovy staan tegenover onderhandelingen over Medicare-prijzen in de VS

  • De Deense farmaceutische gigant heeft aangekondigd dat diabetesmedicijn Ozempic en gewichtsverliesbehandeling Wegovy zijn opgenomen in de lijst van 15 medicijnen die in 2027 onderworpen zullen worden aan prijsbesprekingen door Medicare. Deze medicijnen behoren tot de duurste voor het Medicare-programma en werden in het afgelopen jaar door ongeveer 2,3 miljoen Medicare-patiënten gebruikt. De totale bruto-uitgaven voor deze drie medicijnen bedroegen meer dan 14 miljard dollar. Novo Nordisk heeft zijn bezorgdheid geuit over de prijszetting door de overheid, maar is bereid samen te werken met de nieuwe regering om zinvolle oplossingen voor patiënten te bieden.

Telefonica vervangt CEO Alvarez-Pallete

  • De Spaanse telecomgigant heeft Marc Murtra, voorzitter van defensiebedrijf Indra, benoemd tot nieuwe CEO, ter vervanging van Jose Maria Alvarez-Pallete. Deze beslissing, voorgesteld door het staatsinvesteringsfonds SEPI, moet nog worden goedgekeurd door de aandeelhouders. Telefonica heeft de afgelopen jaren te maken gehad met een dalende winstgevendheid door hevige concurrentie en de noodzaak tot zware investeringen in 5G-technologie. De Spaanse regering kocht in mei 2024 een belang van 10% in Telefonica om de overname van een vergelijkbaar belang door het Saoedische STC tegen te gaan.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap