• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 4 feb 2025

9:45

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

Zwitserse bank UBS overtreft met vierdekwartaalnettowinst de verwachtingen

  • De Zwitserse bank heeft een nettowinst van 770 miljoen dollar geboekt voor het vierde kwartaal van 2024, wat de gemiddelde analistenverwachting van 483 miljoen dollar overtrof. De bank kondigde ook een aandeleninkoopprogramma aan van maximaal 3 miljard dollar voor dit jaar, hoger dan de 2,2 miljard dollar die analisten hadden verwacht. UBS is van plan om 1 miljard dollar aan aandelen terug te kopen in de eerste helft van 2025 en tot 2 miljard dollar in de tweede helft, terwijl het zijn doelstelling voor de CET1-kapitaalratio van ongeveer 14% handhaaft.

Aandelen van Volkswagen en andere autobouwers lijden onder Trump-tarieven

  • De Duitse autofabrikant heeft te maken met een aanzienlijke impact door de nieuwe tarieven van 25% op goederen uit Mexico en Canada en 10% op importen uit China, opgelegd door de Amerikaanse president Donald Trump. De aandelen van Volkswagen daalden met 5,6%, terwijl andere Europese autofabrikanten zoals Stellantis en Volvo Cars ook aanzienlijke verliezen leden. Analisten schatten dat de tarieven ongeveer 12% van het bedrijfsresultaat van Volkswagen in 2025 zullen beïnvloeden, met een impact van 8 miljard euro op de inkomsten. Volkswagen hoopt echter dat onderhandelingen een handelsconflict kunnen voorkomen.

Stellantis herschikt management

  • De wereldwijde autofabrikant heeft managementwijzigingen aangekondigd na het onverwachte vertrek van CEO Carlos Tavares in december. Antonio Filosa, hoofd van de Noord-Amerikaanse operaties, neemt de extra rol van wereldwijde kwaliteitschef op zich, terwijl Alain Favey de leiding over het Peugeot-merk overneemt. Anne Abboud zal Stellantis' Pro One commerciële voertuigenafdeling leiden, en de software- en engineeringactiviteiten worden geïntegreerd onder Chief Engineering and Technology Officer Ned Curic. Stellantis geeft ook meer bevoegdheden aan regionale hoofden voor productplanning en ontwikkeling, evenals industriële en commerciële activiteiten.

Lufthansa wil het Italiaanse ITA Airways in 2025 winstgevend maken  

  • De Duitse luchtvaartmaatschappij heeft onlangs een belang van 41% verworven in het Italiaanse ITA Airways voor 325 miljoen euro en een belang van 10% in de Letse luchtvaartmaatschappij airBaltic. Lufthansa CEO Carsten Spohr benadrukte het potentieel van ITA Airways en de plannen om de luchtvaartmaatschappij vanaf dit jaar winstgevend te maken. Lufthansa breidt zijn Europese aanwezigheid uit en onderzoekt de mogelijkheid om een minderheidsbelang in de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa te verwerven. ITA Airways zal naar verwachting in 2026 toetreden tot de Star Alliance van Lufthansa en zijn loyaliteitsprogramma integreren.

Engie ziet nog steeds ee sterke vraag naar hernieuwbare energieprojecten in VS

  • Het Franse energiebedrijf ziet nog steeds een sterke vraag naar hernieuwbare energieprojecten in de VS en verwacht dat het land een integraal onderdeel van de portefeuille blijft. In 2024 sloot Engie wereldwijd 4,3 gigawatt aan stroomafnameovereenkomsten, waarvan 1,5 GW in de VS. Ondanks vragen over de ontwikkeling van sommige hernieuwbare projecten, blijft er veel interesse van klanten. Engie heeft 8 GW aan wind- en zonne-energiecapaciteit in Noord-Amerika, met verschillende projecten in ontwikkeling.

BNP Paribas verhoogt dividend en plant voor 1 miljard euro aan inkoop eigen aandelen

  • De Franse bank heeft het dividend verhoogd en is van plan om vanaf het tweede kwartaal voor ruim 1 miljard euro aan eigen aandelen terug te kopen. De bank boekte een 10,8 procent hogere omzet van 12,1 miljard euro ten opzichte van een jaar geleden. De nettowinst kwam op jaarbasis 15,7 procent hoger uit op 2,3 miljard euro, ofwel 9,57 euro per aandeel. BNP Paribas zei dat het van plan is om over 2024 een dividend van 4,79 euro per aandeel in contanten uit te keren, een stijging van 4,1 procent ten opzichte van het voorgaande jaar.

Duitse chipmaker Infineon verhoogt vooruitzichten voor 2025

  • De Duitse chipfabrikant heeft de outlook voor het lopende boekjaar verhoogd, met een verwachte omzet die vlak tot iets hoger zal uitkomen dan vorig jaar. De aangepaste brutomarge wordt geschat op circa 40 procent, en het bedrijf wil dit jaar ongeveer 2,5 miljard euro investeren. Voor het tweede kwartaal wordt een omzet van 3,6 miljard euro verwacht, na een omzet van ruim 3,4 miljard euro in het eerste kwartaal. CEO Jochen Hanebeck benadrukte dat AI een belangrijke meevaller zal zijn, wat de vraag naar Infineons energieoplossingen voor datacentra zal stimuleren.

Dassault Systèmes ziet grotere omzetgroei in 2025  

  • Het Franse softwarebedrijf verwacht een omzetgroei van 6% tot 8% voor 2025, boven de 5% stijging van vorig jaar. Het bedrijf, dat software verkoopt aan autofabrikanten, vliegtuigbouwers en industriële bedrijven, verwacht een verwaterde winst per aandeel van tussen de 1,36 euro en 1,39 euro voor het jaar, tegenover 1,20 euro in 2024. Ondanks een langdurige vertraging in de wereldwijde auto-industrie, groeide de software-omzet in het vierde kwartaal met 9% tot 1,60 miljard euro, gestimuleerd door de lucht- en ruimtevaartindustrie.

Diageo trekt middellangetermijndoelstelling voor organische omzetgroei in

  • De Britse drankenproducent heeft zijn middellangetermijndoelstelling voor organische omzetgroei ingetrokken vanwege macro-economische en geopolitieke onzekerheden die het herstel vertragen. Het bedrijf, bekend van Johnnie Walker whisky en Guinness bier, had eerder een groei van 5% tot 7% voorspeld. CEO Debra Crew gaf aan dat de recent aangekondigde Amerikaanse tarieven de situatie verder compliceren. Diageo's organische omzet steeg in de eerste helft van het jaar met 1%, wat beter was dan de verwachte 0,4% groei volgens de gemiddelde analistenverwachting.

Beheerd vermogen bij Amundi stijgt tot recordhoogtes

  • De grootste vermogensbeheerder van Europa, meldt kwartaalinstromen in lijn met de verwachtingen, aangezien de vraag naar risicomijdende producten sterk bleef. De netto-instroom in het vierde kwartaal bedroeg 20,5 miljard euro, waardoor het totale beheerd vermogen (AUM) steeg tot een record van 2,24 biljoen euro aan het einde van december, een stijging van 10% ten opzichte van een jaar eerder. De aangepaste nettowinst van Amundi in het vierde kwartaal was 377 miljoen euro, een stijging met 20,5% en boven de gemiddelde analistenverwachting van 348 miljoen euro. Amundi zal een dividend van 4,25 euro per aandeel voorstellen op de aandeelhoudersvergadering in mei.

Novo Nordisk onder druk om meer informatie over obesitasmedicijn CagriSema te verstrekken

  • Het Deense farmaceutische bedrijf staat onder druk van investeerders om meer informatie over zijn nieuwe obesitasmedicijn CagriSema te verstrekken, na teleurstellende testresultaten in december. CagriSema, dat semaglutide en cagrilintide combineert, toonde een gewichtsverlies van 22,7% na 68 weken, lager dan de verwachte 25%, wat leidde tot een waardeverlies op de beurs van 125 miljard dollar voor Novo. Patiënten meldden significante bijwerkingen zoals misselijkheid, constipatie en vermoeidheid, wat vragen opriep over de doseringsstrategie. Novo plant een nieuwe proef in juni om meer duidelijkheid te verschaffen over de effectiviteit en bijwerkingen van CagriSema.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap