• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 22 okt 2025

9:45

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

OVHcloud verlaagt zijn groeiverwachting en breidt Webcloud wereldwijd uit.

  • De Franse cloudprovider boekte in boekjaar 2025 een omzetgroei van bijna 10% tot 1,08 miljard euro, met een EBITDA-marge van 40,4%. Voor boekjaar 2026 mikt het bedrijf op een organische omzetgroei van 5% tot 7%, lager dan de gemiddelde analistenverwachting van ongeveer 10%. De aandelen daalden met circa 18% na deze tegenvallende vooruitzichten, ondanks plannen om de Webcloud-divisie te versterken en wereldwijd uit te breiden. Octave Klaba, oprichter en meerderheidsaandeelhouder, keerde terug als CEO om de groeiende vraag naar AI-diensten en cloudonafhankelijkheid aan te pakken.

BP beëindigt Amerikaanse windprojecten en ontslaat personeel.

  • JERA Nex BP, de Japans-Britse joint venture tussen energiebedrijf JERA en olieconcern BP, stopt de ontwikkeling van het Amerikaanse offshore windproject Beacon en zal zijn Amerikaanse medewerkers in de komende maanden ontslaan. De beslissing komt door stijgende kosten als gevolg van verstoringen in de toeleveringsketen, inflatie en politieke tegenwind. Hoewel de operationele activiteiten in de VS worden stopgezet, behoudt het bedrijf de leaserechten voor het Beacon-project voor een mogelijke herstart in gunstiger marktomstandigheden. De joint venture, opgericht in augustus, beschikt over een portfolio met een potentieel vermogen van 13 gigawatt.

L'Oréal versnelt groei via innovatie en overnames in luxebeauty.

  • De Franse cosmeticagigant rapporteerde in het derde kwartaal een omzetstijging van 4,2% op vergelijkbare basis tot 10,3 miljard euro, iets onder de gemiddelde analistenverwachting van 4,9%. Na correctie voor IT-transitie kwam de onderliggende groei wel op 4,9%. De groei versnelde in alle divisies, met een eerste positieve bijdrage uit China in twee jaar dankzij herstel in luxebeauty, terwijl Noord-Amerika slechts 1,4% groei liet zien. L'Oréal versterkt zijn positie in snelgroeiende segmenten via innovatie en overnames, waaronder een deal van 4,7 miljard dollar met Kering voor de Gucci-beautybusiness.

Hermès verhoogt omzet dankzij sterke vraag naar iconische handtassen.

  • De Franse luxegoederengroep zag de omzet in het derde kwartaal stijgen met 9,6% tot 3,88 miljard euro, gedreven door sterke vraag naar handtassen zoals de Birkin, Constance en Kelly. De verkoop van lederwaren steeg met 13,3%, goed voor bijna de helft van de jaaromzet. In China was er een lichte verbetering dankzij stabilisatie van vastgoedprijzen en herstel in luxebeauty, terwijl de groei in de Verenigde Staten in lijn lag met de verwachtingen. Hermès blijft beter presteren dan sectorgenoten in een markt waar vermogende consumenten blijven uitgeven.

Adidas verhoogt jaarprognose na recordomzet en sterke marges.

  • De Duitse sportartikelenfabrikant verhoogde zijn jaarprognose na een recordomzet in het derde kwartaal van 6,63 miljard euro, een stijging van 12% op valuta-neutrale basis. Inclusief de Yeezy-verkopen van vorig jaar bedroeg de groei 8%, terwijl de operationele winst steeg tot 736 miljoen euro met een marge van 11,1%. De brutomarge verbeterde tot 51,8% ondanks ongunstige wisselkoersen en hogere Amerikaanse invoerheffingen. Adidas verwacht nu een jaaromzetgroei van circa 9% en een operationele winst van ongeveer 2 miljard euro, gesteund door sterke merkdynamiek en kostenbeheersing.

MFE-MediaForEurope versterkt controle over ProSiebenSat.1 en herstructureert.

  • De Italiaanse mediagroep heeft haar controle over de Duitse zender ProSiebenSat.1 versterkt door Marco Giordani aan te stellen als CEO, na het afronden van een overnamebod in september. Giordani, sinds 2000 CFO bij MFE en vertrouweling van CEO Pier Silvio Berlusconi, zal ProSieben leiden in een strategische herstructurering gericht op het afstoten van e-commerce en datingactiviteiten om schulden te verlagen. MFE bezit nu meer dan 75% van het Beierse mediabedrijf en streeft naar een pan-Europese reclametv-groep als tegengewicht voor Amerikaanse streaminggiganten. Giordani blijft zijn functie bij MFE behouden terwijl het bedrijf zijn bestuursstructuur herbekijkt.

Aker BP verhoogt productieprognose en ontwikkelt Yggdrasil-project verder.

  • De Noorse olieproducent rapporteerde in het derde kwartaal een EBITDA van 2,3 miljard dollar, iets boven de gemiddelde analistenverwachting van 2,2 miljard dollar. Hoewel dit lager is dan de 2,6 miljard dollar van een jaar eerder, benadrukte CEO Karl Johnny Hersvik de stabiele en efficiënte werking van het bedrijf. De productieprognose voor 2025 werd verhoogd, mede dankzij de voortgang van het Yggdrasil-project, dat 700 miljoen vaten olie-equivalent omvat. Aker BP blijft inzetten op de ontwikkeling van nieuwe projecten binnen een gediversifieerde portefeuille.

LVMH onderzoekt verkoop van belang in Fenty Beauty.

  • De Franse luxegoederengroep onderzoekt de verkoop van haar 50%-belang in Fenty Beauty, dat ze samen met zangeres en ondernemer Rihanna bezit. De verkoop wordt begeleid door investeringsbank Evercore en zou Fenty Beauty, dat in 2024 circa 450 miljoen dollar aan netto-omzet genereerde, kunnen waarderen tussen 1 en 2 miljard dollar. LVMH lanceerde het merk in 2017 via haar dochterbedrijf Kendo Brands, met als doel inclusieve schoonheidsproducten aan te bieden. De producten worden verkocht via Sephora en Amazon, en het merk omvat make-up, huidverzorging, haarproducten en parfums.

Airbus fuseert ruimtevaartactiviteiten en breidt productie in China uit.

  • De Franse lucht- en ruimtevaartgroep staat op het punt om samen met Thales en Leonardo hun ruimtevaartactiviteiten te fuseren in een joint venture met een geschatte waarde van 10 miljard euro. Volgens het voorstel zou Airbus 35% van het nieuwe bedrijf bezitten, terwijl Thales en Leonardo elk 32,5% krijgen, ondanks dat Airbus verantwoordelijk is voor ongeveer de helft van de omzet. Airbus zou hiervoor een compensatie ontvangen van de andere partijen. De fusie, geïnspireerd op het MBDA-model uit 2001, beoogt de versnipperde Europese satellietsector te bundelen onder één Frans hoofdkwartier. Verder kondigde Airbus aan dat het een tweede assemblagelijn heeft geopend in Tianjin, China, waarmee de productiecapaciteit voor de populaire A320neo-toestellen wordt uitgebreid.

UniCredit bevestigt winstdoel en zet in op strategische participaties.

  • De Italiaanse bank rapporteerde in het derde kwartaal een nettowinst van 2,6 miljard euro, boven de gemiddelde analistenverwachting van 2,4 miljard euro. De hogere inkomsten kwamen vooral door sterke handelsresultaten, die meer dan verdubbelden ten opzichte van het vorige kwartaal. UniCredit bevestigde haar winstdoel van 10,5 miljard euro voor 2025 en streeft naar een nettowinst boven 11 miljard euro in 2027, mede dankzij belangen in Commerzbank en Alpha Bank. CEO Andrea Orcel zet in op participaties als alternatief voor overnames, na mislukte pogingen zoals het bod op Banco BPM.

Novo Nordisk herstructureert bestuur om Amerikaanse markt beter te bedienen.

  • De Deense farmareus staat onder druk in de Amerikaanse markt voor afslankmedicatie, waar concurrent Eli Lilly en goedkopere alternatieven terrein winnen. De Novo Nordisk Foundation greep in door het bestuur over te nemen en benoemde voormalig CEO Lars Rebien Sorensen tot voorzitter, met als doel sneller in te spelen op consumentgerichte verkoopkanalen. Sorensen benadrukte het belang van grootschalige en kostenefficiënte productie van GLP-1-medicatie en noemde de Amerikaanse markt “ons dagelijks brood”. Novo zet in op directe verkoop via NovoCare, maar kampt met uitdagingen zoals het beëindigde partnerschap met Hims & Hers.

Lidl GB verhoogt winst en zet uitbreidingsplan voort.

  • De Britse tak van de Duitse supermarktketen zag de winst voor belastingen in boekjaar 2024/25 bijna verviervoudigen tot 156,8 miljoen pond, tegenover 43,6 miljoen pond een jaar eerder. De omzet steeg met 7,9% tot 11,7 miljard pond, wat de sterke prestatie onderstreept. Lidl GB, met een marktaandeel van 8,2%, kondigde aan het uitbreidingsplan voort te zetten, waaronder de opening van 40 nieuwe winkels dit boekjaar. De groei bevestigt de positie van Lidl als zesde grootste supermarktketen in het Verenigd Koninkrijk.

Serica Energy stelt beursverhuizing uit door complexe overnames.

  • De Britse olie- en gasproducent heeft aangekondigd dat de geplande overstap van de AIM-markt naar de hoofdmarkt van de London Stock Exchange dit jaar niet zal doorgaan vanwege complexe regelgeving na recente overnames. Zo kocht Serica vorige week BP’s belang in Noordzee-activa voor 232 miljoen dollar en kondigde het vorige maand een overname aan van Prax Upstream voor 25,6 miljoen dollar. Deze transacties maken deel uit van Serica’s groeistrategie in de Noordzee, maar zorgen voor vertraging in het beursproces.

Alstom ontvangt miljardenorder voor Eurostar-treinen van SNCF.

  • De Franse treinbouwer heeft van SNCF Voyageurs een bestelling ontvangen van 1,4 miljard euro voor 30 extra hogesnelheidstreinen die onder het Eurostar-merk zullen rijden. De bestelling maakt deel uit van een bredere raamovereenkomst die nu 145 treinen omvat, met leveringen vanaf 2031. Er is ook een optie voorzien voor nog eens 20 treinen. De nieuwe dubbeldeks hogesnelheidstreinen zullen opereren in Frankrijk, België, Duitsland, Nederland en het Verenigd Koninkrijk, en voor het eerst de Kanaaltunnelroute bedienen.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap