• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 20 feb 2025

14:18

Fagron publiceert mooie resultaten

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Fagron?

Fagron  is een Belgische producent van farmaceutische grondstoffen en bestaat uit 3 afdelingen: Compounding Services (grondstoffen, steriele en niet-steriele, die apothekers gebruiken om zelf bereidingen samen te stellen), Brands (merken van Fagron) en Essentials.

De resultaten over 2024 overtroffen opnieuw de verwachtingen, met aanhoudende hoge groei in de grondstoffen voor magistrale bereidingen (Compounding Services) van Noord-Amerika en een margeverbetering in Latijns-Amerika. Het bedrijf lijkt op schema te liggen met betrekking tot het aanpakken van de Wichita-waarschuwingsbrief en geeft 2025 omzetverwachtingen in lijn met de verwachtingen van KBC Securities. 

Nieuws

Vanmorgen rapporteerde Fagron zijn 2024 resultaten, met groei in alle regio's. 

  • De groep rapporteerde een omzet van 872 miljoen euro (KBCSe: 864 miljoen euro, gemiddelde analistenverwcahtingen (gav): 863 miljoen euro), een stijging van 14% op jaarbasis, ondersteund door organische groei in alle regio's. REBITDA steeg met 17% op jaarbasis met een marge van 20,0% (KBCSe: 19,9%, 2023: 19,5%), wat synergieën uit overnames en operationele uitmuntendheid weerspiegelt.
  • Noord-Amerika realiseerde een omzet van 383 miljoen euro (KBCSe en gav: 380 miljoen euro), een stijging van 24% op jaarbasis. Noord-Amerika bleef de belangrijkste groeimotor met een aanhoudende vraag naar outsourcing die de Compounding Services ondersteunde. REBITDA-marge verbeterde tot 19,5% (KBCSe: 19,5%, 2023Y23: 19,4%). Het bedrijf ligt op schema met betrekking tot het aanpakken van de FDA-vereisten in de Wichita-waarschuwingsbrief, terwijl de investering in de Tampa-site is voltooid.
  • EMEA-omzet steeg tot 315 miljoen euro (KBCSe: 314 miljoen euro, gav: 313 miljoen euro), wat een stijging van 10,7% op jaarbasis vertegenwoordigt, met onderliggende organische groei van 4,0%. De brede voetafdruk en verbeterde concurrentiedynamiek verzachtten de impact van Poolse terugbetalingswijzigingen. REBITDA-marge was 21,5% (KBCSe: 21,5%, 2023: 21,5%) aangezien operationele uitmuntendheidsinitiatieven de Poolse situatie compenseerden.
  • Latijns-Amerika realiseerde een omzet van 174 miljoen  euro (KBCSe: 170 miljoen euro, gav: 171 miljoen euro), een stijging van 2,6% op jaarbasis. REBITDA-marge is hersteld tot 18,2% (KBCSe: 17,7%, 2023: 16,5%). Sterk herstel in de tweede jaarhelft van de Essentials-omzet en regionale winstgevendheid, terwijl Brands en Compounding Services) het goed deden in geheel 2024.
  • De operationele kasstroom steeg met 3,3% op jaarbasis tot 110 miljoen euro, terwijl de hefboomratio stabiel bleef op 1,4x. Drie overnames (EuroOTC grondstoffen, Purifarma, Ritedose 503B) werden aangekondigd in 2024 en drie (Injeplast, Carefirst, Guinama) in 2025. Een bruto dividend van € 0,35 per aandeel (+17% op jaarbasis) wordt voorgesteld.
  • De omzetverwachtingen voor 2025 worden afgegeven voor een groei tussen 5 en 10% evenals een lichte toename van de winstgevendheid (voornamelijk in de tweede jaarhelft 2025). 

KBC Securities over Fagron

Fagron's 2024 update overtreft opnieuw over de hele linie de verwachtingen. Sterprestatie blijft Noord-Amerika met een groei van 28,8% groei in Compounding Services, omdat het bedrijf nieuwe klanten blijft aantrekken en het aandeel in de portemonnee blijft groeien.

Het management bevestigde de aanhoudende sema-bijdragen (compound nog steeds genoteerd op FDA's drug shortage list hoewel individuele formuleringen allemaal "beschikbaar" zijn). De vragen in de waarschuwingsbrief van Wichita worden volgens plan tegen mei beantwoord en KBCS verwacht geen langetermijnimpact. In EMEA zorgen recente overnames grotendeels voor topline groei, terwijl de organische ontwikkeling ook een solide onderliggend bedrijf laat zien. Ondanks forex tegenvallers in Latijn-Amerika liet de regio bijna groei zien doordat commerciële en operationele initiatieven blijven doorwegen. 

De analist van KBC Securities, Thomas Vranken, heeft een kopen-aanbeveling en koersdoel van 24 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap