• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wil je niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volg je elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijg je meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Andrea Gabellone, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Guglielmo Filangieri, Guy Sips, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kaat Ceulemans, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Mathijs Geerts Danau, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Simon Hox, Thomas Couvreur, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 3 sep 2026

10:53

Home Invest Belgium bereikt energiedoel vroeger dan gepland

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Home Invest Belgium publiceerde resultaten over de eerste jaarhelft van 2026 die volledig in lijn lagen met de verwachtingen. Volgens KBC Securities-analiste Lynn Hautekeete blijft vooral de operationele kwaliteit van de vastgoedportefeuille indruk maken, met een bezettingsgraad van 98,3% en een sterke huurgroei. De vroegtijdige realisatie van het energiedoel van 95 kWh/m² versterkt volgens haar de aantrekkelijkheid van de portefeuille en ondersteunt de mogelijkheid om toekomstige indexeringen door te rekenen aan huurders.

Home Invest?
Home Invest Belgium  is een Belgisch vastgoedbedrijf gericht op stedelijk residentieel vastgoed met meer dan 2500 wooneenheden verspreid over meer dan 45 gebouwen. De portefeuille bestaat uit 85% residentieel vastgoed, 6,5% toerisme, 5,5% commercieel vastgoed en 3% kantoren. De bezettingsgraad is hoog, constant boven 95%. HOMI is actief in België (91%) en Nederland (9%). Het bedrijf richt zich op energiezuinige woningen (100-115 kWh/M2/j) in Brussel. Meer dan 50% van de portefeuille is jonger dan 10 jaar.

Resultaten volledig volgens verwachting

De resultaten van Home Invest Belgium over de eerste zes maanden van 2026 weken volgens Lynn nergens af van de verwachtingen van KBC Securities. De huurinkomsten, exclusief de vergoeding van 8,6% op de vooruitbetaling van 50 miljoen euro binnen het CityForward-project, bedroegen 19,5 miljoen euro, exact conform de verwachtingen. De vergelijkbare huurgroei kwam uit op 2,9%, opgebouwd uit 2,4% inflatie en 0,5% reversion of huurherziening.

Ook de bezettingsgraad bleef stabiel op een bijzonder hoog niveau van 98,3%, identiek aan het niveau van het eerste kwartaal van 2026. De EPRA-winst bedroeg 11,7 miljoen euro, eveneens volledig in lijn met de prognoses. De EPRA-winst per aandeel kwam uit op 0,59 euro, wat overeenstemde met de verwachtingen van KBC Securities. Het management bevestigde bovendien de eerder afgegeven prognose van 1,25 euro EPRA-winst per aandeel voor 2026.

UCL-overeenkomst zorgt voor meer zekerheid en hogere waardering

Een belangrijk element tijdens het tweede kwartaal was het akkoord dat Home Invest Belgium bereikte met de Université catholique de Louvain (UCL). In plaats van de rechten op vier gebouwen in Louvain-la-Neuve te laten aflopen op 7 juni 2026, werd een overeenkomst gesloten waarbij de rechten op drie van de vier gebouwen werden verlengd. Daardoor behoudt Home Invest Belgium deze gebouwen in portefeuille en blijft het jaarlijks 3,6 miljoen euro aan contractuele huurinkomsten ontvangen. Dat ligt weliswaar lager dan de eerdere 4,3 miljoen euro, maar de overeenkomst creëerde tegelijkertijd een positieve herwaardering van de activa.

De deal resulteerde in een positieve stijging van de reële waarde van ongeveer 10 miljoen euro in het tweede kwartaal. Daarnaast werd de EPRA-winstverwachting voor 2026 verhoogd van 1,23 euro naar 1,25 euro per aandeel. 

Volgens Lynn is hiermee een belangrijke onzekerheid verdwenen, waardoor beleggers zich opnieuw volledig kunnen richten op de operationele prestaties van de groep.

Energie-efficiëntie wordt steeds belangrijkere troef

Tijdens de toelichting bij de resultaten ging veel aandacht naar de energieprestaties van de vastgoedportefeuille. Home Invest Belgium behaalde zijn doelstelling van 95 kWh/m² sneller dan gepland. Die verbetering werd gerealiseerd dankzij energiezuinige nieuwbouwprojecten, renovaties van bestaande gebouwen en gerichte desinvesteringen van minder performante activa.

Daardoor behoort de groep vandaag tot de beste 7% van de Brusselse vastgoedmarkt op vlak van energieprestaties. Volgens het management levert die verbeterde energie-efficiëntie voor huurders een theoretische besparing op van ongeveer 130 euro per maand. Die berekening is gebaseerd op de energieprijzen van 2024.

De analiste verwacht dat deze energiezuinige portefeuille aantrekkelijk zal blijven voor huurders, zeker wanneer de energiekosten tijdens de winter opnieuw oplopen. Hierdoor beschikt Home Invest Belgium volgens haar over een sterkere positie om huurindexeringen door te rekenen zonder de vraag naar woningen negatief te beïnvloeden.

Het management blijft bovendien investeren in bijkomende energieverbeteringen en werkt aan nieuwe duurzaamheidsdoelstellingen tot 2030.

CityForward blijft groeimotor op langere termijn

Ook CityForward kwam uitgebreid aan bod tijdens de analistencall. De eerste investeringsuitgaven binnen dit project worden pas in 2028 verwacht. Dat betekent dat de vooruitbetaling van 50 miljoen euro voorlopig blijft bijdragen aan de inkomsten zonder dat daar onmiddellijk grote uitgaven tegenover staan.

Volgens Lynn blijft CityForward een belangrijk onderdeel van de langetermijnstrategie van Home Invest Belgium en biedt het project bijkomende groeimogelijkheden voor de komende jaren.

Geleidelijke stijging van de financieringskosten verwacht

KBC Securities verwacht de komende jaren een verdere stijging van de gemiddelde financieringskost van Home Invest Belgium. De kost van de schuld zou volgens de prognoses toenemen naar 2,5% tegen eind 2026, 2,8% tegen eind 2027 en 3,1% tegen eind 2028.

Home Invest Belgium kapitaliseert ongeveer 30% van zijn interestkosten. Dat ligt hoger dan bij veel andere gereglementeerde vastgoedvennootschappen. Volgens Hautekeete kan die aanpak echter worden verantwoord doordat de groep sterk inzet op een ontwikkel- en aanhoudstrategie, waarbij eigen ontwikkelingen een belangrijk onderdeel vormen van het bedrijfsmodel.

KBC Securities over Home Invest Belgium

Lynn blijft overtuigd van de sterke operationele vooruitzichten van Home Invest Belgium. Nu de UCL-overeenkomst is afgerond, verwacht zij dat de aandacht opnieuw volledig naar de sterke operationele prestaties van de onderneming zal verschuiven. De combinatie van een uitzonderlijk hoge bezettingsgraad, een energiezuinige portefeuille en de mogelijkheid om huurindexeringen efficiënt door te rekenen, ondersteunt volgens haar de toekomstige groei.

Lynn handhaaft daarom de "Opbouwen"-aanbeveling met een koersdoel van 18 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap