• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wil je niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volg je elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijg je meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Andrea Gabellone, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Guglielmo Filangieri, Guy Sips, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kaat Ceulemans, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Mathijs Geerts Danau, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Simon Hox, Thomas Couvreur, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 5 nov 2026

10:57

Jensen-Group ziet orderinstroom sterk herstellen en mikt op recordjaar

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Jensen-Group heeft in het derde kwartaal van 2026 een sterke herneming van de orderinstroom laten optekenen. Na een zwakker tweede kwartaal klommen de nieuwe bestellingen fors hoger, wat de zichtbaarheid voor het vierde kwartaal en 2027 aanzienlijk verbetert. Hoewel de marges normaliseren door de integratie van een Amerikaanse overname en enkele externe tegenwinden, blijft het management vertrouwen hebben in een recordomzet en recordwinst in 2026, aldus KBC Securities-analist Guy Sips.

Jensen?
 
Jensen Group NV  is een in België gevestigde holding die actief is in de heavy-duty wasserijmarkt. Het bedrijf baat verkoop- en servicecentra uit en verkoopt individuele machines, systemen en kant-en-klare projecten. Het verkoopt zijn producten en diensten onder de merknaam JENSEN via eigen verkoopkantoren en via onafhankelijke distributeurs. Het bedrijf is georganiseerd in vijf technologiecentra: Jenson CleanTech, Washroom Technology, Flatwork Technology, Garment Technology en Automation. Het bedrijf heeft vestigingen in delen van Europa, de Verenigde Staten, het Midden-Oosten, het Verre Oosten en Australië. 

Sterke heropleving van de orderinstroom

Het belangrijkste element uit de kwartaalupdate was volgens Guy de sterke stijging van de orderinstroom.

Jensen-Group realiseerde in het derde kwartaal nieuwe bestellingen ter waarde van 168,5 miljoen euro. Dat is een stijging van 76,3% tegenover dezelfde periode vorig jaar en een forse verbetering ten opzichte van de 110,5 miljoen euro die in het tweede kwartaal werd geboekt.

Over de eerste negen maanden van 2026 kwam de totale orderinstroom uit op een recordniveau van 447,7 miljoen euro, een stijging van 26,4% tegenover dezelfde periode vorig jaar.

Volgens de analist vermindert deze sterke heropleving de bezorgdheid die was ontstaan na de zwakkere orderontwikkeling in het tweede kwartaal.

Omzet blijft groeien

De omzet steeg in de eerste negen maanden van 2026 met 13,7% tot 452,5 miljoen euro. In het derde kwartaal bedroeg de omzet 136,3 miljoen euro. Dat lag lager dan in de bijzonder sterke eerste jaarhelft, maar volgens Guy vormt dit op zich geen verontrustend signaal.

De focus van beleggers ligt volgens hem momenteel meer op de evolutie van de orderinstroom, aangezien die een indicatie geeft van de toekomstige omzetontwikkeling.

Marges normaliseren na sterke voorgaande periode

De winstgevendheid bleef op een degelijk niveau, maar de marges lagen lager dan vorig jaar. De EBIT bedroeg in de eerste negen maanden 55,1 miljoen euro, wat overeenkomt met een marge van 12,2%. Een jaar eerder bedroeg die marge nog 13,9%. De lagere marge is onder meer het gevolg van de integratie van de recent overgenomen Amerikaanse activiteiten, die voorlopig een beperktere bijdrage aan het bedrijfsresultaat leveren.

Volgens Guy is deze evolutie niet onverwacht, maar blijft ze wel een aandachtspunt voor de komende kwartalen.

Nettowinst onder druk door verschillende factoren

De nettowinst daalde met 15,8% tot 39,9 miljoen euro. Daarmee kwam de winst per aandeel uit op 4,33 euro. De terugval werd veroorzaakt door een combinatie van negatieve wisselkoerseffecten, hogere financieringskosten, boekhoudkundige gevolgen van de overname en een lagere bijdrage van INAX.

Volgens Jensen-Group hadden deze elementen samen een negatieve impact van ongeveer 1 euro per aandeel.

Recordjaar blijft de verwachting

Ondanks de normalisering van de marges blijft het management uitgaan van een recordjaar.

Jensen-Group verwacht voor 2026 een recordomzet en een record-EBIT tussen 72 miljoen euro en 76 miljoen euro. Op basis van deze doelstelling impliceert dit een EBIT in het vierde kwartaal tussen 16,9 miljoen euro en 20,9 miljoen euro. Guy verwacht momenteel voor 2026 een omzet van 611,2 miljoen euro en een EBIT van 72,7 miljoen euro, wat comfortabel binnen de door het management aangegeven vork ligt. Daarnaast rekent hij op een nettowinst van 55,4 miljoen euro en een winst per aandeel van 6,05 euro.

Verdere investeringen ondersteunen groei

Naast de sterke commerciële prestaties blijft Jensen-Group investeren in zijn toekomstige groei.

De groep breidt haar productiecapaciteit in de Verenigde Staten verder uit en investeert bijkomend in artificiële intelligentie en robotisering om de automatiseringsactiviteiten verder te versterken. Daarnaast wil Jensen-Group meer terugkerende inkomsten genereren via het Maxi-Press-platform.

Volgens Guy passen deze initiatieven goed binnen de langetermijnstrategie van de onderneming.

Wereldwijde expansie blijft centraal staan

De groep blijft ook uitvoering geven aan haar zogenaamde "Go West" en "Go East"-strategie. Daarbij wordt ingezet op een verdere uitbreiding van de wereldwijde productiecapaciteit en een sterkere internationale aanwezigheid.

Volgens de analist blijft dit een belangrijk onderdeel van de investeringscase op langere termijn.

KBC Securities over Jensen-Group

Guy Sips van KBC Securities beschouwt de kwartaalupdate als geruststellend. Hoewel de omzet en winstgevendheid iets minder sterk evolueerden dan tijdens de uitzonderlijk sterke eerste jaarhelft, vindt hij vooral de forse stijging van de orderinstroom positief.

De analist wijst erop dat de integratie van de Amerikaanse activiteiten, de impact van invoertarieven, geopolitieke onzekerheid en de macro-economische omgeving voorlopig voor enige voorzichtigheid blijven zorgen. Tegelijk blijft het strategische groeiverhaal intact dankzij investeringen in capaciteit, automatisering, artificiële intelligentie en terugkerende inkomsten.

Volgens Guy zal de omzetting van de sterk gestegen orderportefeuille in winstgevende groei de komende kwartalen de belangrijkste factor zijn om op te volgen.

Hij handhaaft daarom zijn "Houden"-aanbeveling voor Jensen-Group met een koersdoel van 81,5 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap