• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
    • Beurs bij 't Ontbijt
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Beurs bij 't Ontbijt
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 3 mrt 2026

11:15

KBC Securities verhoogt koersdoel Ackermans en van Haaren maar verlaagt de aanbeveling naar "Opbouwen"

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Ackermans & van Haaren (AvH) presteerde uitzonderlijk sterk in 2025, met recordbijdragen van zijn belangrijkste participaties en beter dan verwachte resultaten, aldus KBC Securities‑analist Livio Luyten. Hij merkt op dat vooral DEME, de private bankensegmenten en andere kernactiviteiten solide groei lieten optekenen. Tegelijk wees hij op verlaagde waarderingen voor Delen Private Bank en Bank Van Breda, wat samen leidt tot een beperkt opwaarts potentieel voor het aandeel.

Bedrijfsactiviteiten

Ackermans & van Haaren  is een Antwerpse gediversifieerde holding met langetermijninvesteringen in private banking en mariene infrastructuur. Het bedrijf is actief in vijf domeinen: Marine Engineering & Contracting, Private Banking, Vastgoed, Energie & Grondstoffen en Groei-investeringen. AvH neemt een actieve rol op in de raden van bestuur en adviescomités van haar deelnemingen.

KBC Securities‑analist Livio Luyten benadrukt dat Ackermans & van Haaren in 2025 indrukwekkende cijfers neerzette. De nettowinst steeg met 29 procent tot 592.5 miljoen euro, gedragen door sterke prestaties in meerdere kernsegmenten.

DEME boekt historisch sterke winst

DEME leverde een recordnettowinst van 346 miljoen euro op en beschikt over een bijzonder robuuste orderportefeuille van 7.6 miljard euro. De omzet was in lijn met de verwachtingen, met groei in Offshore Energy en een stabiel niveau bij Dredging & Infra. De integratie van Havfram versterkte bijkomend de toekomstige projectmix.

Private Banking blijft groeien

Delen en Bank Van Breda samen realiseerden een nettowinst van 364 miljoen euro en beheerden 87.5 miljard euro aan cliëntentegoeden. Hun bijdrage aan de groepsresultaten bleef een belangrijke pijler voor AvH.

Andere participaties herstellen

  • Nextensa keerde terug naar winstgevendheid met 33 miljoen euro, mede dankzij gerichte desinvesteringen en een versterkte balans.
  • SIPEF leverde een recordresultaat van 125 miljoen dollar, gedreven door een sterke stijging in palmolieproductie.
  • Growth Capital herstelde dankzij positieve fair‑value‑aanpassingen van de onderliggende investeringen.

Daarnaast sloot AvH het jaar af met 5.7 miljard euro eigen vermogen, 429 miljoen euro nettokas en een voorgesteld dividend van 4.60 euro, een stijging met 21 procent.

Opwaardering van DEME‑doelwaarde

Volgens Livio werd de waardering voor DEME herzien naar boven, met een nieuw koersdoel van 230 euro (voorheen 175 euro). Hij verwijst daarbij naar de solide resultaten over 2025, de versterkte orderportefeuille en de succesvolle integratie van Havfram.

Aanpassing van de waarderingen voor Delen en Bank Van Breda

In voorbereiding op 2026 actualiseerde hij het waarderingsmodel voor de private bankingactiviteiten.

Lagere waarderingen door dalende sectormultiples

Door recente financiële rapporteringen en een duidelijke daling in de forward‑multiples van sectorgenoten, komt de analist uit op lagere huidige en toekomstige waarderingen.

Voor 2026 verwacht hij:

  • 294 miljoen euro nettowinst voor Delen,
  • 114 miljoen euro voor Bank Van Breda.

Op basis daarvan mikt hij nu op:

  • 3.2 miljard euro waardering voor Delen (voorheen 3.5 miljard euro),
  • 1.3 miljard euro voor Bank Van Breda (voorheen 1.4 miljard euro).

Huidige waardering en implicaties voor het aandeel

Livio schat de NAV op 274 euro per aandeel, met een doel‑NAV van 317 euro per aandeel. Daarmee handelt AvH volgens hem momenteel aan een premie van ongeveer 3.3 procent, terwijl het op lange termijn gemiddeld aan een korting van 10 procent noteert. Hoewel een mix van beursgenoteerde (die typisch tegen korting verhandeld worden) en private activa (die vaak tegen een premie gewaardeerd worden) een lagere korting zou kunnen rechtvaardigen, behoudt hij voorlopig de doelkorting van 10 procent.

KBC Securities over Ackermans & van Haaren

In zijn slotbeschouwing stelt Livio dat Ackermans & van Haaren stevig gepositioneerd blijft, met sterke resultaten in vrijwel alle kernsegmenten. De aangepaste waarderingen en de beperkte premie op de huidige beurskoers leiden echter tot een beperkt opwaarts potentieel.

Hij komt daarom uit op een koersdoel van 300 euro per aandeel en past zijn aanbeveling aan van kopen naar opbouwen..

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap