• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 28 jun 2023

10:34

KBC Securities start opvolging Zoetis met 'Kopen'-advies

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Zoetis Inc (ZTS) is een diergezondheidsbedrijf dat zich bezighoudt met het ontdekken, ontwikkelen, produceren en op de markt brengen van geneesmiddelen, vaccins en diagnostische producten voor vee en gezelschapsdieren. KBC Securities-analist Andrea Gabellone start de opvolging van het bedrijf en kleeft er meteen een ‘Kopen’-advies op.

Wat doet Zoetis?

Als dierengezondheidsbedrijf vult het zijn pijplijn van 84 producten aan met biologische hulpmiddelen, genetische tests en oplossingen voor precisielandbouw. ZTS levert ook contractproductiediensten aan derden via zijn “client supply services” (CSS)-organisatie. Het bedrijf heeft wereldwijd productiefaciliteiten en verkoopt producten aan dierenartsen en veehouders en aan particulieren via directe marketingkanalen.

Andrea Gabellone vindt dat ZTS’ gediversifieerde platform voor gezelschapsdieren het best gepositioneerd is om te profiteren van de fundamentele groei in de markt voor dierengezondheid, gedreven door hogere uitgaven voor huisdieren door jongere generaties, in combinatie met een hogere levensverwachting voor huisdieren die duurdere zorg nodig hebben.

Waarom interessant?

Andrea Gabellone geeft drie hoofdredenen waarom hij het aandeel op “Kopen” zet:

  • De producten in portefeuille mikken op enkele van de prominentste en meest opkomende indicaties in diergezondheid (zowel gezelschapsdieren als vee), dat wereldwijd een CAGR (samengesteld jaarlijks groeipercentage) tot 2032 laat zien van 4 à 6%.
  • Het bedrijf investeert actief in nieuwe technologische en datahulpmiddelen die helpen bij het verbeteren van de monitoring, screening en preventie van verschillende ziekten en die de banden met de gemeenschap van dierenartsen en huisdiereigenaren versterken.
  • ZTS genereert een indrukwekkende vrijekasstroom en geeft kapitaal terug aan aandeelhouders via terugkoopacties van eigen aandelen en door het dividend te laten groeien. Dat resulteert in een uitzonderlijk historisch totaalrendement (547% sinds de beursintroductie in 2013).

KBC Securities over Zoetis

Andrea Gabellones DCF-model leidt tot een koersdoel van 190 USD, terwijl het EV/EBITDA-model leidt tot een koersdoel van 212 USD. Hij verkiest om beide modellen gemengd toe te passen waardoor zijn uiteindelijke koersdoel uitkomt op 206 USD, wat neerkomt op een stijging van ongeveer 20% ten opzichte van de laatste koers (170,67 +1,53%). Daarom krijgt het bedrijf ook een ‘Kopen’-advies.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap