• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wil je niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volg je elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijg je meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Andrea Gabellone, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Guglielmo Filangieri, Guy Sips, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kaat Ceulemans, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Mathijs Geerts Danau, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Simon Hox, Thomas Couvreur, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 29 okt 2026

9:44

KBC Securities trekt koersdoel voor AB InBev op

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
AB InBev boekte in het derde kwartaal resultaten die grotendeels in lijn lagen met de verwachtingen, met opnieuw organische volumegroei en een stijging van de EBITDA (bedrijfskasstroom). De brouwer handhaaft zijn vooruitzichten voor 2026, terwijl de prestaties regionaal sterk uiteenlopen en vooral Azië zwak blijft. KBC Securities-analist Wim Hoste ziet de terugkeer van de volumegroei als een belangrijk positief signaal na enkele moeilijkere jaren.
 
AB InBev?
Met een wereldwijd marktaandeel van iets meer dan een kwart is AB InBev veruit de grootste brouwer ter wereld. In veel van 's werelds grootste afzetmarkten voor bier, zoals de VS, Brazilië en Mexico, neemt de onderneming een leidende positie in. Tot de bekendste merken van de groep behoren merken als Budweiser, Corona en Stella Artois.

Volumes keren terug naar groei

De volumes van AB InBev stegen in het derde kwartaal organisch (op eigen kracht) met 0,4% tot 142,3 miljoen hectoliter. KBC Securities had gerekend op een stijging met 0,3% tot 142,75 miljoen hectoliter, terwijl de gemiddelde analistenverwachting (gav) eveneens uitging van 0,3% groei, tot 142,4 miljoen hectoliter.

De omzet nam organisch met 4,9% toe tot 16.512 miljoen dollar. Dat was iets sterker dan de 4,3% groei die Hoste had verwacht en de 4,1% van de gav. De omzet per hectoliter steeg met 4,2%.

De aangepaste EBITDA ging organisch 3,9% hoger tot 5.957 miljoen dollar. De analist merkt op dat AB InBev daarbij wees op hogere investeringen in verkoop en marketing en op tegenwind bij de grondstoffenprijzen. De onderliggende winst per aandeel steeg met 22% tot 1,21 dollar. AB InBev kondigde daarnaast een interimdividend van 0,40 euro per aandeel aan.

Noord-Amerika blijft onder druk

In Noord-Amerika daalden de volumes met 2,5% tot 21,5 miljoen hectoliter. De omzet zakte er met 0,9% tot 3.801 miljoen dollar, terwijl de EBITDA 3,5% terugviel tot 1.296 miljoen dollar. In de Verenigde Staten daalden de verkopen aan retailers met 3,1% en de leveringen aan groothandelaars met 2,7%.

Sterke groei in Midden- en Zuid-Amerika

Midden-Amerika vormde een duidelijke positieve uitschieter. De volumes namen er met 7,3% toe tot 38,97 miljoen hectoliter, terwijl de omzet 12,1% hoger uitkwam op 5.232 miljoen dollar. De EBITDA groeide zelfs met 15,6% tot 2.644 miljoen dollar. In Mexico steeg de omzet met een hoog enkelcijferig percentage en namen de volumes met een gemiddeld enkelcijferig percentage toe, geholpen door groei van de biermarkt en marktaandeelwinst.

Ook Zuid-Amerika groeide. De volumes stegen met 0,8% tot 37,2 miljoen hectoliter, de omzet met 9,1% tot 3.180 miljoen dollar en de EBITDA met 13,8% tot 1.025 miljoen dollar. In Brazilië stegen de biervolumes met 0,5% en won AB InBev marktaandeel.

Gemengd beeld in EMEA en forse terugval in Azië

In EMEA stegen de volumes met 2,5% tot 24,7 miljoen hectoliter en de omzet met 4% tot 2.660 miljoen dollar. De EBITDA zakte evenwel met 1,4% tot 866 miljoen dollar.

Azië-Pacific vormde de duidelijkste zwakke plek. De volumes daalden met 11% tot 19,8 miljoen hectoliter, waarbij China een terugval van 16,8% liet optekenen. De omzet in de regio zakte met 9,5% tot 1.412 miljoen dollar en de EBITDA met 22,4% tot 339 miljoen dollar.

Vooruitzichten voor 2026 bevestigd

AB InBev herhaalde zijn verwachting van een organische EBITDA-groei van 4 tot 8% in 2026, in lijn met zijn vooruitzichten voor de middellange termijn. Hoste verwacht voor heel 2026 een organische volumegroei van 0,5% tot 563,7 miljoen hectoliter. Hij rekent daarnaast op 4,9% organische omzetgroei tot 64,2 miljard dollar en een EBITDA-groei van 5,7% tot 22,96 miljard dollar.

KBC Securities over AB InBev

KBC Securities-analist Wim Hoste wijst erop dat de bierverkoop de voorbije drie jaar onder druk stond door zowel landspecifieke problemen als de betaalbaarheid voor consumenten en mogelijk ook veranderende opvattingen tegenover alcoholgebruik in bepaalde mature markten. Hij verwelkomt daarom de terugkeer naar volumegroei sinds het eerste kwartaal van 2026.

Volgens Hoste blijft AB InBev de onbetwiste leider in de wereldwijde biermarkt, met leidende posities in veel van de grootste winstpools. Digitalisering en premiumisering moeten gezonde vrije kasstromen blijven ondersteunen, die volgens hem in toenemende mate naar de aandeelhouders kunnen vloeien. Ook de waardering vindt hij aantrekkelijk, met een verwachte vrije-kasstroomopbrengst voor 2026 van ongeveer 10%.

Daarom handhaaft Wm zijn "Kopen"-aanbeveling. Hij verhoogt wel het koersdoel van 74 euro naar 77 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap