• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wil je niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volg je elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijg je meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Andrea Gabellone, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Guglielmo Filangieri, Guy Sips, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kaat Ceulemans, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Mathijs Geerts Danau, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Simon Hox, Thomas Couvreur, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 9 sep 2026

11:16

KBC Securities verhoogt koersdoel voor "Koopwaardig" Pharvaris

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Pharvaris heeft positieve topresultaten bekendgemaakt van zijn cruciale fase 3-studie met deucrictibant XR voor de preventieve behandeling van erfelijk angio-oedeem (HAE). De behandeling realiseerde een sterke vermindering van het aantal aanvallen en presteerde daarmee vergelijkbaar met de huidige injecteerbare standaardtherapieën. Volgens KBC Securities-analist Mathijs Geerts Danau bevestigen de resultaten het onderscheidende karakter van deucrictibant en vergroten ze de kansen op een succesvolle marktintroductie aanzienlijk.

Pharvaris?

Pharvaris NV  is een in Nederland gevestigd bedrijf dat zich voornamelijk bezighoudt met de biofarmaceutische industrie. Het bedrijf richt zich op de ontwikkeling van orale bradykinine B2-receptorantagonisten voor de behandeling en preventie van aanvallen van erfelijk angio-oedeem (HAE)*. Hun belangrijkste product is Deucrictibant (PHA121, PHA-022121), een kleine molecule die fungeert als bradykinine B2-receptorantagonist. Het is bedoeld voor zowel acute als profylactische behandeling van HAE-aanvallen.
*Erfelijk angio-oedeem (HAE) is een zeldzame genetische aandoening waarbij patiënten terugkerende aanvallen van zwellingen (oedeem) krijgen.

Sterke werkzaamheid in fase 3-studie

De fase 3-studie CHAPTER-3 bereikte haar primaire doelstelling met een vermindering van het aantal HAE-aanvallen met 83% tegenover placebo. Bij patiënten met HAE type 1 en type 2 liep die vermindering zelfs op tot 87%.

Daarnaast werden alle secundaire eindpunten met statistische significantie behaald. De bescherming tegen aanvallen trad al binnen de eerste week van de behandeling op en bleef gedurende de volledige behandelingsperiode behouden.

De studie omvatte 85 patiënten uit 21 landen. De deelnemers werden gedurende 24 weken behandeld, waarbij twee derde deucrictibant XR kreeg en één derde een placebo.

Mogelijke concurrent voor bestaande standaardbehandeling

Volgens Mathijs Geerts Danau zijn de resultaten bijzonder sterk omdat ze vergelijkbaar zijn met die van de huidige injecteerbare standaardbehandeling Takhzyro. Dat is belangrijk omdat patiënten hierdoor mogelijk kunnen kiezen voor een orale behandeling zonder aan werkzaamheid in te boeten.

De analist wijst erop dat de resultaten bovendien duidelijk beter ogen dan die van Orladeyo, de huidige orale concurrent. Hierdoor zou deucrictibant kunnen uitgroeien tot de voorkeursbehandeling voor nieuwe patiënten die nood hebben aan een preventieve therapie tegen erfelijk angio-oedeem.

Veiligheidsprofiel blijft gunstig

Ook op het vlak van veiligheid waren de resultaten bemoedigend. De behandeling werd over het algemeen goed verdragen. De meest gemelde bijwerkingen waren infecties van de bovenste luchtwegen, neus-keelontsteking en hoofdpijn.

Bij twee patiënten werd een verhoging van de leverenzymen vastgesteld. Eén patiënt stopte daardoor met de studie, terwijl de andere de behandeling vervolgde tot het einde van het onderzoek. Volgens het bedrijf speelden bij beide patiënten bijkomende risicofactoren mee, waaronder leververvetting.

In de placebogroep stopte één patiënt voortijdig wegens netelroos.

Belangrijke volgende stappen richting commercialisering

Pharvaris plant om op basis van deze resultaten vanaf de eerste helft van 2027 vergunningsaanvragen in te dienen voor deucrictibant XR.

Daarnaast kijkt het bedrijf uit naar de resultaten van de fase 3-studie CREAATE, die de behandeling onderzoekt voor een andere vorm van angio-oedeem. De eerste topresultaten van die studie worden verwacht in het eerste kwartaal van 2027.

Volgens Geerts Danau versterken de nieuwe gegevens het vertrouwen in het commerciële potentieel van deucrictibant aanzienlijk. De combinatie van een hoge werkzaamheid, een gebruiksvriendelijke orale toediening en een gunstig veiligheidsprofiel kan het product een sterke positie bezorgen binnen de markt voor HAE-behandelingen.

KBC Securities over Pharvaris

KBC Securities-analist Mathijs Geerts Danau beschouwt de fase 3-resultaten als een belangrijke bevestiging van het potentieel van deucrictibant. De werkzaamheid ligt volgens hem in lijn met de beste beschikbare injecteerbare behandelingen, terwijl het gebruiksgemak van een orale therapie een belangrijk concurrentievoordeel vormt. Om die reden verhoogt hij de slaagkans van deucrictibant binnen preventieve HAE-behandeling tot 90% en blijft hij positief over de toekomstige marktpositie van Pharvaris. Hij verhoogt het koersdoel van 39 naar 49 dollar en behoudt de "Kopen"-aanbeveling.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap