di. 26 mrt 2024

Het aandeel Stellantis heeft er dit jaar al een mooie rit opzitten met een stijging met meer dan 27%. Analisten hebben de laatste tijd hun winstverwachtingen opwaarts bijgesteld omwille van de verwachte prijzenoorlog (in het niet-EV segment van de markt) die voorlopig is uitgebleven. Ook KBC Securities-analist Kurt Ruts pas zijn waardering aan.
Stellantis?
Stellantis is één van de grootste autoconstructeurs ter wereld. De groep is geboren uit de fusie tussen Peugeot en FCA (Fiat Chrysler Automobiles). Het bedrijf is voornamelijk aanwezig in Europa en Noord-Amerika en heeft, onder andere, volgende merken in portefeuille: Peugeot, Citroën, Opel, Chrysler, Jeep, Dodge, RAM, Fiat, Alfa Romeo en Maserati.
KBC Securities over Stellantis
Positief voor het aandeel vindt Kurt Ruts dat in de VS de emissieregels ietwat versoepeld zijn. Dat zorgt ervoor dat constructeurs minder 'lagere marge'-EV’s dienen te verkopen om de emissiedoelstellingen te halen. Voorts laat de Fed uitschijnen dat rentedalingen in het verschiet liggen. Die moeten de betaalbaarheid van (nieuwe) wagens ten goede komen.
Met CEO Tavares aan het roer blijft Stellantis bovendien één van de best geleide autobedrijven, zegt Kurt. Tenslotte is het aandeel aan een verwachte koers-winstverhouding van minder dan 5 voor 2025 nog steeds niet duur. Daarom verhoogt hij het koersdoel van 27 naar 32 euro. Zijn aanbeveling blijft ongewijzigd op 'Kopen' staan.
Het Stellantis-aandeel noteert momenteel aan een koers van 26,93 euro (-0,83%).
