• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 21 okt 2025

10:26

KBC Securities verhoogt koersdoel voor Kering na verkoop schoonheidsafdeling

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

KBC Securities-analist Tom Noyens ziet de verkoop van Kerings schoonheidsactiviteiten aan L'Oréal als een strategisch sterke zet. De transactie van vier miljard euro verlaagt de schuldenlast aanzienlijk en versterkt het vertrouwen in CEO Luca de Meo’s herstructureringsplan. Bovendien toont Kering met deze deal haar onderhandelingskracht, ondanks eerdere kritiek op de overnameprijs van Creed.

Kering?
Het Franse luxebedrijf  omvat twee divisies: luxe en lifestyle. De grootste merknamen binnen de luxedivisie zijn Gucci, Bottega Veneta en Yves Saint Laurent (YSL). Het lifestylesegment omvat hoofdzakelijk het belang dat Kering in Puma aanhoudt. Kering is wereldwijd actief.

Strategische herstructurering onder leiding van Luca de Meo

Kering verkoopt haar volledige schoonheidsafdeling, waaronder het parfummerk Creed en haar eigen licenties, aan L'Oréal voor een bedrag van vier miljard euro. Deze transactie gaat gepaard met een exclusieve licentieovereenkomst waarbij L'Oréal gedurende vijftig jaar de rechten op Gucci Beauty mag gebruiken. Daarmee ontstaat een nieuwe alliantie tussen beide luxegroepen.

Volgens Tom Noyens is CEO Luca de Meo duidelijk bezig met een kostenbesparingsplan dat zich richt op de kernactiviteiten van Kering. De analist noemt dit strategisch zeer sterk en verwacht dat beleggers positief zullen reageren. De opbrengst van vier miljard euro zal de netto-schuldgraad, die eerder opliep tot bijna zestien miljard euro, aanzienlijk doen dalen. Dit verstevigt de financiële fundamenten van het bedrijf.

Vertrouwen in management en onderhandelingskracht

Belangrijker nog is volgens Noyens het vertrouwen dat deze transactie schept bij beleggers. De Meo toont hiermee dat hij werk maakt van een grondige herstructurering van Kering. De verkoop van Creed, dat in 2023 werd aangekocht voor 3,5 miljard euro, werd toen als te duur en waarde-afnemend beschouwd. Dat Kering er nu toch winst uit haalt, zal beleggers geruststellen en bevestigt dat het management nog steeds sterk kan onderhandelen.

Voorzichtigheid blijft geboden ondanks positieve signalen

Hoewel Tom de initiatieven van Kering waardevol noemt, blijft hij bij zijn recente "Verkopen"-aanbeveling. De analist wijst erop dat de markt de afgelopen maanden positiever is geworden over Kering, terwijl de verkoopcijfers nog steeds ondermaats zijn. Het zal volgens hem nog enkele kwartalen duren voor er beterschap komt. Vooral het opnieuw opwaarderen van een afgegleden luxemerk als Gucci vergt tijd. 

Tombenadrukt dat de operationele prestaties nog niet overtuigen. Kering publiceert op 22 oktober haar verkoopcijfers, wat een belangrijk moment wordt voor beleggers. Hij trekt het koersdoel op van 285 naar 300 euro en handhaaft de "Verkopen"-aanbeveling voor het aandeel.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap