• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 25 apr 2024

14:23

KBCS: ‘Sterke marges bij Kion, orders onder verwachtingen’

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Kion  Group meldt een omzetgroei van 2,8% tot € 2,86 miljard, in lijn met gemiddelde analistenverwachting (gav), met sterke prestaties in het ITS-segment en lagere inkomsten uit het SCS-segment, stelt KBC Securities-analist Andrea Gabellone.

Kion?

Bedrijfsactiviteiten Kion is een wereldleider in de logistieke sector. Het portfolio omvat vorkheftrucks (ITS-divisie), magazijnuitrusting en bevoorradingsketenoplossingen (SCS-divisie). De groep is de grootste fabrikant van industriële trucks in de EMEA-regio en een van 's werelds grootste leveranciers van magazijnautomatiseringssystemen.

Eind maart stelden we Kion al eens uitgebreid voor.

Verwachtingen voor 2024 herhaald

De orders lagen onder de gav, voornamelijk als gevolg van vertragingen en annuleringen in SCS-projectactiviteiten te midden van macro-economische onzekerheden. Kion herhaalde zijn verwachtingen voor 2024 en verwacht een lichte groei in zowel de ITS- als de SCS-markt. De winstmarge (EBIT-marge) verbeterde tot 7,9% en overtrof de gav, dankzij stabiele materiaalprijzen, verhoogde productiviteit en verbeterde projectuitvoering. De vrije kasstroom bedroeg 65,7 miljoen euro.

Op basis van de marktomstandigheden verwacht Kion dat de markt voor industriële vrachtwagens een lichte groei zal laten zien, vooral in de tweede helft, onder impuls van EMEA en APAC, terwijl in Amerika naar verwachting zal blijven krimpen. Wat SCS betreft, verwacht Kion dat de recente uitdagende marktomstandigheden in 2024 zullen aanhouden. Voor 2024 verwacht het bedrijf echter een lichte groei.

KBC Securities over Kion

Het aandeel zakt momenteel met 6,12% tot 44,47 euro. De beleggers focussen op het missen van de verwachtingen betreffende de orderintake voor al bij SCS. Veel klanten kijken de kat uit de boom in afwachting van een mogelijke versoepeling van de financieringsvoorwaarden door een lagere rente, zegt Andrea.

Hij gaat ervan uit dat een herstel eerder richting de tweede helft van het jaar moet gezocht worden. Nu de economische cijfers in de EU zich op een dieptepunt bevinden en er naar verwachting in de tweede helft van 2024 weer sprake zal zijn van groei bij Kion, ziet Andrea hij potentieel voor de aandelenkoers.

De goeie marges overtuigen Andrea dat het bedrijf goed presteert. Daarom gelooft hij nog steeds in het potentieel van het aandeel op de middellange termijn. Hij behoudt de ‘Kopen’-aanbeveling en het koersdoel van 59 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap