• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 17 okt 2024

12:00

Lager koersdoel voor Nestlé bij KBC Securities

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Nestlé maakte haar resultaten voor het derde kwartaal van 2024 bekend en die cijfers munten niet uit, stelt KBC Securities-analist Tom Noyens.

Nestlé?

Nestlé SA is een Zwitserse onderneming die actief is in de voeding-, gezondheid- en welzijnssector. Het is de holdingmaatschappij van de Nestlé Groep, die dochterondernemingen, geassocieerde ondernemingen en joint ventures in de hele wereld omvat.

Verbetering in China

De organische groei (groei zonder overnames) steeg met 1,9%. De gemiddelde analistenverwachting (gav) lag op 2,9%. Het verkochte volume steeg met 1,3% (gav: 2.2%). De gemiddelde prijs ging 0,6% hoger (gav: 1,1%).

In Noord-Amerika was er een krimp. Door het geven van promoties was de gemiddelde verkoopprijs lager. Nestlé denkt dat dat ook in het vierde kwartaal het geval zal zijn. In Europa temperde de groei. Ook in Latijns-Amerika was er een stagnering, door lagere voorraden bij de afnemers. China daarentegen kende wel een verbetering.

Lagere groeiverwachting voor 2024

Nestlé verwacht 2024 te eindigen met een organische groei van 2%, hiervoor was hun verwachting nog 3%. Ook ziet Nestlé de winst per aandeel stabiliseren terwijl het hiervoor nog uitging van een lichte stijging. Voor 2025 weigerde het management in zijn kaarten te laten kijken. Logisch, binnen enkele weken houdt Nestlé een 'capital markets day'. Hier zullen ze de nodige strategische wijzigingen bespreken.

KBC Securities over Nestlé

Ook Nestlé, net als zovele andere defensieve consumentenbedrijven (consumer staples), zit in de hoek waar de klappen vallen, stelt Tom. Door de sterke inflatie van de afgelopen jaren blijven consumenten nog steeds kijken hoe ze de prijs van hun winkelkar naar beneden kunnen halen, door bijvoorbeeld het kopen van niet-merkproducten. Nestlé heeft hier last van en doet er alles aan om dit te keren, kijk maar naar de sterke promotionele activiteiten die het doet in Amerika.

Het bedrijf kondigde vorig kwartaal al aan om meer tijd en geld te investeren in marketingcampagnes en innovatievere producten en er was de aanstelling van de nieuwe CEO. Dat alles lijkt nog niet meteen vruchten af te werpen. Het is afwachten tot de 'capital markets day' van 19 November. Op die dag zal Nestlé meer duiding geven over volgende strategische stappen die het zal zetten.

Verschillende geruchten doen de ronde en het ene is al iets waarschijnlijker dan het andere:

  • verkoop aandeel in L'Oreal en met de opbrengst zou een aandeleninkoopprogramma opgestart worden. Dat lijkt Tom geen slecht idee gezien de huidige onderwaardering van Nestlé.
  • Splitsing van Nestlé in twee of meer onderdelen. Waarbij de minder sterk groeiende bedrijven worden afgestoten of verkocht en Nestlé zelf zich zal focussen op de meest rendabele onderdelen (oa dierenvoeding, gezonde voeding,…) Ook dat beschouwt Tom als positief voor de aandeelhouder omdat het meer waarde kan creëren.

Beide strategische wijzigingen zijn wel zeer groot. Maar dat Nestlé indruk moet maken op de investeerder is wel een zekerheid. Dus we verwachten wel dat management met grote strategische wijzigingen zal afkomen om opnieuw meer groei in het vooruitzicht te stellen.

Met de huidige cijferdata in de hand komt Tom uit op een koersdoel van 102 CHF (komende van 108 CHF). Hij behoudt de ‘Kopen’-aanbeveling.  

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap