• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 16 apr 2024

10:00

Mee m/d markt: 'Loopt de ballon langzaam leeg'

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Aandelen probeerden gisteren het moeizame handelspatroon te doorbreken waar ze heel vorige week in gevangen zaten, ondanks – of dankzij - de ontwikkelingen in het Midden-Oosten. Het internationale optreden tegen de Iraanse raketten en drones voeden de hoop dat een vreedzame oplossing net dichterbij is. Maar doorheen de Amerikaanse handelsdag vervliedde het pril optimisme dat Europese aandelen gemiddeld 0,15% hoger duwde. Ondanks de defensie-aandelen erg goed presteerden, klokte de S&P500 1,2% lager af en verloren de technologiebedrijven 1,8%. De teneur verliep gisteren dan ook van relatieve opluchting, naar een noodzaak tot veiligheid.
     
  • Die veilige havens bleven dan ook in trek. Kijk maar mee naar de olieprijs, waarvan de rally met 10% in de afgelopen maand gisteren zo goed als standhield (+1%% tot 90,7 dollar per Brent-vat). Ook de goudprijs bleef stijgen (+0,5% tot 2.355 dollar per ounce), terwijl de Amerikaanse dollar de vorige week opgebouwde winsten makkelijk vasthield (€1 =$1,0617).
     
  • Onderliggend doen de strubbelingen in het Midden-Oosten alweer geen inbreuk aan het renteverhaal. Centraal staat immers de gestaag afnemende hoop op meerdere renteverlagingen in 2024 door de Fed, waardoor de 2- en 10-jaarsrentes in Duitsland én de VS stegen. De lange termijn rente noteert nu respectievelijk op 2,44% en 4,61%. Die laatste noteerde op het hoogste peil in 5 maanden!
     
  • Nochtans geven de allereerste kwartaalcijfers amper aanleiding om de voorjaarsrally in vraag te stellen. Zo kon Goldman Sachs profiteren (+5,5%) van een eerste herstel in de fusie- en overnamemarkt, nadat JPMorgan zich vrijdag duidelijk heel wat voorzichtiger uit over de nabije en minder nabije toekomst. De financiële sector was niettemin de best presterende sector, waarbij JPMorgan (+2,5%) en Charles Schwab (+3,6%) profiteerden van de rozige winst- en omzetramingen. Bank of America, J&J, Morgan Stanley, UnitedHealth Group, Blackstone, American Express en P&G doen later deze week hun boekje open.
     
  • Ook consumentenaandelen profiteerden van verse verkoopsdata in de sector. De Amerikaanse kleinhandelsverkopen stegen in maart 2024 met 0,7% op maandbasis en werden opwaarts bijgesteld tot +0,9% in februari. Beide cijfers liggen ver boven de voorspellingen, wat suggereert dat de consumentenbestedingen robuust blijven. Exclusief voedseldiensten, autodealers, bouwmaterialenwinkels en benzinestations stegen de zogenaamde kernverkopen zelfs met 1,1% op maandbasis. En net die data worden gebruikt om het bbp te berekenen, wat de centrale bank met andere woorden alweer een argument geeft om de beleidsrente eerder laat dan vroeg te verhogen.
     
  • De Chinese economie groeide in het eerste kwartaal van 2024 met 5,3% op jaarbasis, ver boven de verhoopte 5% groei én meer dan de 5,2% uit het vierde kwartaal. Meer nog, het was de sterkste groei op jaarbasis sinds het tweede kwartaal van 2023. Dat wordt geweten aan de aanhoudende steunmaatregelen uit Beijing, terwijl ook het Lunar New Year de consumentenbestedingen een impuls gaf. De officiële BBP-groei voor 2024 van 5% lijkt dus haalbaar, al zal dat niet vanzelf gaan.
     
  • De kleinhandelsverkoop steeg in maart immers slechts met 3,1% op jaarbasis, terwijl op 4,5% gemikt werd en de groei in februari no 5,5% bedroeg. Zwak, dus, ondanks er al 14 maanden op rij gegroeid wordt. Zelfde voor de industriële productie. Die dikte vorig maand met 4,5% op jaarbasis aan, minder dan de 7% groei in januari-februari samen en onder de lat van 5,4%. Dat komt neer op de zwakste expansie sinds september 2024, omwille van neerwaartse druk in alle economische activiteiten.
     
  • Op de grondstoffenmarkten blijft het onder meer hard gaan voor de aluminiumprijs. Die steeg gisteren met bijna 10% tot meer dan 2.700 dollar per ton, het hoogste niveau sinds juni 2022. De de VS en het VK uitvaardigden nieuwe sancties uit tegen Russische metalen. Leveringen van alle Russische voorraden die nog worden geproduceerd mogen niet meer, net zomin metaalhandelsbeurzen nog nieuw door Rusland geproduceerd paluminium, koper en nikkel mogen accepteren. De invoer van de metalen in de VS en het VK werd ook verboden.
     
  • De economische kalender staat vandaag bol van het nieuws, zelfs nadat de Chinese bbp-cijfers en industriële productie daarstraks al bekend werden gemaakt. De lijst wordt immers aangevuld met de altijd belangrijke ZEW-sentimentsindicator voor zowel de EU als Duitsland. Verder krijgen we inzicht in de Amerikaanse huizenmarkt en industriële productie, de consumenteninflatie in Canada en Polen, de werkloosheiddata uit het VK en – last but not least – het IMF komt vandaag op de proppen met zijn World Economic Outlook. Dat is niet meteen het meest vooruitlopende rapport, maar vat meestal wél goed de pijnpunten en hoopvolle signalen samen.
     
  • Ook qua bedrijfsresultaten wordt het elke dag wat drukker. Op de lijst vandaag staan onder meer Bank NY Mellon, Bank Of America, JB Hunt Transport, Interactive Brokers, Johnson & Johnson, Morgan Stanley, Northern Trust, Omnicom Group, PNC Financial, Suncar Technology, United Airlines, United Health, Ericsson, Top Danmark, B&S Group en Alumexx.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap