• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 11 mrt 2024

9:46

Mee m/d markt: 'Winstnemingen'

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Het werd vrijdag een beetje pompen of verzuipen, maar de Europese beurzen (+0,1%) sloegen er ternauwernood in om de neus boven water te houden. De BEL20 deed het met een winst van 0,5% zowaar eens beter dan het pak, terwijl de CAC40 het met 0,15% winst moest stellen. Wall Street ging eerder lager, zonder dat er erg veel lijn in zat. De S&P500 (-0,6%) verloor meer terrein van de Dow Jones (-0,1%), terwijl vooral de technologie-diva’s terrein verloren. De Nasdaq klokte immers 1,1% lager af. Winstnemingen, dus, na een weekje waarop het rente-optimisme eens te meer toenam.
     
  • De Aziatische beurzen waren in eenzelfde Amerikaans bedje ziek. De Japanse Nikkei index werd onder impuls van een bloedrode techsector 2,2% lager geduwd tot 38.525 punten. Nochtans groeide de Japanse economie met 0,1% op kwartaalbasis in het vierde kwartaal van 2023, tegenover een krimp met 0,8% in het derde kwartaal. Geen recessie, dus, dankzij een sterke toename van de investeringen en ondanks een krimp van de particuliere consumptie voor het derde kwartaal op rij.
     
  • In China (+1%) werd hoop gepuurd uit een inflatiecijfer van 0,7% in februari, wat voor de eerste keer in vier maanden nog eens boven het nulpunt uitsteeg. Analisten hadden op 0,3% gemikt en kochten als reactie dan ook redelijk gretig aandelen in die op de beurs van Hongkong (+1,2%) noteren.
     
  • Over naar de Bitcoin, want die doorbrak volgens de voltallige schrijvende pers vrijdag voor het eerst ooit de kaap van 70.000 punten. En dat klopt, maar dat moment was wel erg kortstondig. De munt viel nadien meteen weer terug richting 66.200 dollar, om wat later af te klokken op 68.710 dollar. Grillig is het minste wat je daar van kan zeggen, zonder dat er concreet nieuws was om de beweging te duiden. Wel blijft de vraag naar Bitcoin-ETF’s erg hoog, zo lezen we her en der.
     
  • De dollar zelf maakte een pas op de plaats, in een dalende trend die ondertussen al een kleine maand bezig is. Op 13 februari noteerde de munt immers nog aan 1,0713 tegenover de euro, maar dat is vandaag 1,0938 geworden. Goed nieuws voor de Amerikaanse exporteurs, want zo’n evolutie verbetert de competitiviteit. De keerzijde van de medaille is dat de import duurder wordt, wat wil zeggen dat er meer en meer inflatie ingevoerd wordt op een moment dat de centrale bank heel duidelijk aangaf dat ze de rente pas wil doen dalen als diezelfde inflatie structureel en dicht bij de 2% aan gekomen zal zijn.
     
  • En dat brengt ons naadloos naar de rentemarkten, waar hét positieve nieuws van de dag te rapen was. Of van de week, zo u wil, want de dalende trend blijft onverminderd aanhouden. Beleggers horen wel wat de centrale banken te zeggen hebben, maar blijven er schouderophalend van uit gaan dat een scenario van meerdere renteverlaging een zekerheid is. De 10-jaarsrente daalde in de VS tot 4,07%, tegenover 4,33% op 22 februari, terwijl de Duitse tegenhanger daalde tot 2,27%, tegenover 2,46% op 28 februari. De 2-jaarsrente viel dan weer vooral in Duitsland fors terug, van 2,93%  op 27 februari tot 2,73% vrijdag.
     
  • Op de economischekalender is er tijd zat om het vele nieuws van vorige week te verteren. De VS komen met een update van inflatieverwachtingen over februari op de proppen, terwijl ene Biden zijn  begrotingsplan uit zal vouwen. In Japan kijken we naar de geldhoeveelheid, terwijl we consumenteninflatiedata krijgen uit Tsjechië, Noorwegen en in zeker zin ook Polen.
     
  • Bedrijfsresultaten krijgen we onder meer van Oracle, Hesai, Inko Solar, A2A, Leg Immobilien en Immobel. Nee, geen hele boterham, en daar zijn we niet rouwig aan. Hulde aan de maandagse rust!
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap