• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wil je niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volg je elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijg je meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Andrea Gabellone, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Guglielmo Filangieri, Guy Sips, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kaat Ceulemans, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Mathijs Geerts Danau, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Simon Hox, Thomas Couvreur, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 30 sep 2026

9:30

Mee met de markt: “Anthropic zorgt voor Europese tech"

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Op de Europese en Amerikaanse beurzen domineerden gisteren vooral de technologieaandelen, terwijl blijvend hoge obligatierentes en een stevigere dollar (€1 = $1335) de bredere indices onder druk zetten. In Azië en China was het beeld gemengd, met een licht herstel in de Chinese maakindustrie als opvallend positief signaal. De olieprijs daalde ietwat ($96/Brent-vat) na tekenen van herstel in de Saoedische export via de Rode Zee. De aandacht verschuift nu naar de Amerikaanse inflatiecijfers en de verdere ontwikkeling van de Chinese conjunctuur.
  • De Europese tech-sector vierde feest, dankzij de aangekondigde beursplannen van Anthropic. Het AI-lab wordt meer als marktleider aanzien dan OpenAI en zou meer dan 2 biljoen dollar waard kunnen zijn. Stevig. Het pleidooi van Anthropic voor meer AI-regulering en de wekenlange mediacampagne waarin gesproken wordt van ‘AI-modellen die té krachtig zijn voor de mensheid’ schragen het enthousiasme, of wat dacht u.
  • Wat beleggers vooral inspireerde was de voorgenomen 518 miljard dollar aan investeringen in cloud, rekenkracht en infrastructuur. Logisch dus dat elke AI-infrastructuur speler, met op kop de chipfabrikanten, SpaceX-gewijs de lucht inschoot. De technologiesubsector van de Stoxx 600 schoot 3% tot het hoogste peil in zes weken. In België trok X-Fab vlot 8% hoger, terwijl Micron (+1%) hielp om de overkoepelende Philadelphia Semiconductor Index 1,3% hoger te duwen. Het is nu dus vol uitkijken naar de kwartaalcijfers van Micron.
  • De rente op Franse 10-jarige staatsobligaties (4,74%) bleef gisteren steken nabij de hoogste niveaus sinds 2008, terwijl de Amerikaanse 10-jaarsrente op 5,21% afsloot. Hogere rentes en onzekerheid over de duur van het conflict in het Midden-Oosten hielden de dollar overeind tegenover de euro (€1 = $1,1347) en de Japanse yen ($1 = ¥157,28). Goud blijft worstelen om te herstellen van het laagste niveau in ruim zeven weken (4.150 dollar per ounce), omdat hogere rentes de aantrekkingskracht van het niet-rentedragende metaal beperkten. De bitcoin steeg wel (+0,9% tot 84.274,02 dollar) en blijft daarmee dicht het bij hoogste niveau in ruim zeven maanden hangen.
  • In China herleefde de maakindustrie in september voor de eerste keer sinds juni. De PMI-sentimentsbarometer steeg van 49,8 naar 50,1 punten, omdat de vraag het hoogste peil in negen maanden aantikte en de nieuwe orders bleven toenemen. Die stijging is positief omdat het de richting van eerdere indicatoren bevestigt. Wel daalden de buitenlandse orders en nam de prijsdruk toe, zowel op het niveau van de aankoop- als de verkoopprijzen. Warm en koud, dus, zodat bedrijven hoopvol-maar-voorzichtig blijven in hun kortetermijnvooruitzichten.
  • In de VS wees het belangrijke JOLTS-arbeidsmarktrapport over augustus uit dat het aantal vacatures met 256.000 stuks sterker dan verwacht daalde, tot het laagste niveau sinds maart. Opnieuw afkoeling, maar dat hoorden de obligatiemarkten best graag. De sterke verbetering van het bedrijfssentiment riskeert de inflatie immers nog aan te jagen, maar neerwaartse druk op de arbeidsmarkt neemt de angel wat uit die vrees.
  • We geven nog mee dat het aantal vrijwillige vertrekkers op een historisch laag niveau landde, wat wijst op terughoudendheid onder werknemers. De data bevestigen zo het klassieke beeld van een “low hire, low fire”-economie. Mensen verliezen niet graag hun job én hebben het qua koopkracht al moeilijk genoeg om de eindjes aan elkaar te kruipen. Dat zagen we gisteren duidelijk weerspiegeld in een scherpe daling van het consumentenvertrouwen tot 81,9 punten, het laagste peil sinds 2014. Koopkrachtcrisis, want iemand betaalt de importtarieven, de hogere rente, de hogere energiekost, de duurdere chips, etc ..
  • Vandaag staat het belangrijke ADP-arbeidsmarktrapport op het menu, naast de al even belangrijke PCE-inflatiedata en de historische leuke BBP-groei. De Fed, de dollar en uw portefeuille staan nu al op scherp. Ook Europa trakteert op inflatiecijfers uit Duitsland, Frankrijk, Italië en Polen, terwijl het VK haar BBP-rapport vrijgeeft over het tweede kwartaal. Eerder kregen we al Japanse consumptiedata en Chinese sentimentsdata.  Druk, druk, druk .. Bedrijfsresultaten komen er vandaag van Floridienne, Jabil, Micron Technology, Moury Construct en Oxurion.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap