• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 20 mrt 2026

9:30

Mee met de markt: “Energie stabiel na Europese baaldag”

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • President Trump overweegt niet om grondtroepen in en rond Iran in te zetten, terwijl het Iraanse regime volgens minister van Financiën Bessent een interne ineenstorting tegemoet kan zien. De Israëlische premier Netanyahu gaat de Iraanse energiefaciliteiten niet meer aanvallen en zou de oorlog sneller kunnen eindigen dan verwacht omdat Iran nu minder uranium kan verrijken en minder ballistische raketten kan produceren. Hoop doet leven, nietwaar?
  • Op de valutamarkten verzwakte de euro (0,25%) tegenover de dollar (€1 = $1,1555), terwijl de yen ietwat aantrok (+0,42%, $1 = JPY 158,418). Elders ondergingen grondstoffen nogal wat deining. Zo verloor de aluminiumprijs 5,2% tot 3.242 dollar, terwijl de goudprijs dankzij dollarzwakte 1,4% herstelde tot 4.714,9 dollar en zilver zo’n 0,4% terugviel tot 72,4 dollar.
  • Een handvol Europese landen en Japan willen meewerken aan een veilige doorgang voor schepen door de Straat van Hormuz, wat een schoolvoorbeeld is van reaalpolitiek. In het veld zal het echter weinig opleveren. Wel versoepelde de VS nog wat meer sancties op de uitvoer van Russische olie- en olieproducten en op de Iraanse olie die in tankers vastzit, met als toetje mogelijk wat extra olievrijgave uit de Strategic Petroleum Reserve.
  • Terwijl de Europese gasprijzen initieel fors doorstegen tot €72/MWh om nadien te corrigeren naar €61/MWH, piekte de olieprijs pas in de middag op $118,36/Brent-vat, om nadien te dalen tot $106,2/vat, zelfs lager dan de slotkoers een dag eerder. Interessant. Vannacht daalde de WTI-olieprijs tot minder dan $94 per vat, na $101 aangetikt te hebben in de vorige sessie, terwijl de Brent op dit moment 107.85 dollar per vat waard is. De markt lijkt daarmee toch al niet langer (vol) te anticiperen op een verdere escalatie.
  • Ondertussen liep het algemene beleggers sentiment wél wat schade op. Europa heeft er in de nasleep van een off-dag op Wall Street een stevige baaldag opzitten, met brede verliezen overheen alle sectoren. Dat is doorgaans een teken dat er nogal wat handdoeken de ring in werden gegooid, waarbij vooral de structurele schade aan de Qatarese LNG-installaties als katalysator fungeerde. De Euro Stoxx 600 verloor 2,4%, de DAX 2,82% en ook de BEL20 en CAC 40 sloten negatief. Wall Street hield beter stand, weliswaar na dieprode cijfers eergisteren, met 0,3% verlies voor de S&P 500 en de Nasdaq.
  • In Azië nam Japan een dag vakantie voor Vernal Equinox Day, maar de rest van Azië toonde een redelijk gemengd beeld. Hongkong daalde met 0,8% en Taiwan met 0,4%, maar India (+1,24%), China (+0,54%) en Zuid-Korea (+0,35%). Op sectorniveau stonden exportgerichte sectoren onder druk, terwijl de binnenlandse consumentensector veerkracht vertoonden. Maar de technologiesector worstelde met Amerikaanse inflatiecijfers, zodat de HS Tech index 2% lager afklokte.
  • Over naar China, waar de “People's Bank of China” zoals verwacht de belangrijkste rentetarieven voor de 10de maand op rij ongewijzigd liet. Stabiliteit verkiest boven agressieve stimulus, zodat de 1-jaars prime rate 3% bleef en de 5-jaarsrente op 3,5%. De hogere olieprijzen en de spanningen in het Midden-Oosten die de inflatievooruitzichten vertroebelen, naast Pekings groeidoelstelling voor 2026 van 4,5% à 5% blijven haalbaar , zodat extra stimulus niet verwacht werd. We onthouden eerdere data over de industriële productie en de detailhandelsverkopen, want beide overtroffen de prognoses terwijl de investeringen in vaste activa opveerden. Zal China die prille lente doorheen heel 2026 kunnen doortrekken?
  • Veel nieuws krijgen we vandaag niet. De economische agenda is beperkt tot Britse data over de openbare financiën en de laatste trends in bestellingen en verkoopprijzen, terwijl Europa en Italië de lopende rekening en de handelsbalans vrijgeeft. Nee, dan zijn de Duitse producentenprijzen voor februari belangrijker. Noteer verder ook dat het “quadruple witching”-dag is in de VS en dat zorgt altijd wel voor volatiliteit.
  • Bedrijfsresultaten komen er vandaag van 51 Talk Online, Bechtle, Cango, Carnival, Fuchs, Miniso Group, Moury Construct, PDD Holdings, Smiths en Xpeng.

     

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap