• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 31 mrt 2026

9:30

Mee met de markt: “Geen gamechanger”

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Gisteren werd geen gamechanger. De oorlog tussen de VS en Israël en ging zijn vijfde week in, zonder duidelijke aanwijzingen voor een echte de-escalatie op korte termijn. Voorlopig zijn de VS geen grondinvasie begonnen, maar een mogelijke inname van het Iraanse olie-eiland Kharg blijft wél een optie. Vredespresident Trump toonde zich optimistisch over de blijkbaar wat serieus geworden gesprekken met het (nieuwe) regime in Iran, maar dreigt er wel nog mee om de Iraanse energie-infrastructuur te vernietigen als de Straat van Hormuz niet onmiddellijk open is.
  • Tegelijkertijd wijzen de met Iran geallieerde Houthi's uit Jemen, die zich actief aansluiten bij de aanvallen op Israël, en Iran dat belangrijke aluminiumfaciliteiten in Abu Dhabi en Bahrein aanvalt, erop dat het risico op meer verstoringen in de aanvoerketen steeds groter wordt, onder andere door een belemmerde doorgang in het Suezkanaal/de Rode Zee.
  • Het is in dat kader bepaald niet makkelijk om het onderliggende beurssentiment te taxeren. De Europese beurzen kenden gisteren alleszins een topdag, misschien ietwat verrassend, ondanks er nog geen hoop, duidelijkheid of een timing is om te kunnen beginnen denken aan een einde van de oorlog in Iran. Maar goed, 0,95% winst voor de Euro Stoxx 600, 0,44% voor de AEX, 0,5% voor de BEL20 en 1,2% voor de DAX. In de VS was de sfeer heel wat bedrukter: de S&P 500 verloor 0,4% en de Nasdaq 0,7%. Technologie-aandelen kregen het opnieuw moeilijk, met name de hardware-aandelen die het ‘nieuwe compressie-algoritme’ van Google maar moeilijk kunnen verteren.
  • Om die reden werd Zuid-Korea (-4,2%) vannacht zo’n beetje de Aziatische uitzondering, want Samsung Electronics werd fluks 4,3% lager gezet in wat over het algemeen een licht depressieve markt was: India -2,2%, Taiwan -2,4% en Japan -0,8% bakten er evenmin wat van. Ook daar lag tech dus op het offerblok, weliswaar bij een stabiele dollar (€1 = $1,1455) en dito olieprijs (-1%, $107,5/Brent-vat). Grondstoffen deden het opvallend goed, met onder meer winst voor het goud (+1% tot 4.560 dollar per ounce) en zilver (2,85% tot 72.11 dollar), terwijl de Bitcoin 0,4% lager werd gezet op 67.447 dollar.
  • De reactie op de rentemarkten was een beetje anders dan in de eerdere stadia van het conflict. Beleggers krijgen immers meer en meer ook voor de neerwaartse groeirisico's, dan de opwaartse inflatierisico's. Daarom daalde de Amerikaanse rente gisteren tussen 8 en 5 basispunten op 2 en 10 jaar (tot 3,8% en 4,32%), voortbouwend op een neerwaarts momentum dat al op vrijdag begon. In de VS houdt Fed-topman Powell vast aan een scenario van een tijdelijke inflatieschok, zodat eventuele renteverhogingen uitgesloten zijn. Voorlopig tenminste. Ook de Duitse rente daalde gisteren 4 à 5 basispunten om af te klokken op 3,03% op 10 jaar en 2,62% op 2 jaar.
  • De vraag blijft of de Fed en de ECB de luxe hebben om hogere inflatie (en dito inflatieverwachtingen) te negeren om het hoofd te bieden aan een mogelijk negatief effect op de groei. Voorlopige Duitse inflatiecijfers liegen er alvast niet om: de inflatie in maart versnelde van 2% naar 2,8% op jaarbasis. De Belgische inflatie versnelde in maart van 1,45% op jaarbasis naar 1,65%, omwille van prijsstijgingen voor motorbrandstoffen en pakketreizen. Maar de echte energieschok zien we nog niet in de data.
  • Er staan een pak inflatienieuws op het menu, met onder meer data uit Europa, Italië, Japan en België. Verder krijgen we inzicht in het Amerikaanse consumentenvertrouwen en het JOLTS- arbeidsmarktrapport, inclusief vacatures en ontslaggegevens. In Japan volgt een brede set inflatiecijfers, naast kleinhandelsdata, terwijl Duitsland updates geeft over invoerprijzen, detailhandel, werkloosheid en consumptie. Frankrijk levert dan weer werkloosheidsdata aan terwijl de Australische centrale bank de notulen vrijgeeft van zijn beleidsvergadering.
  • Bedrijfsresultaten komen er vandaag onder meer van Autoliv, Bever Holding, Brigade-M3 Europa, Chage Holdings, Ease2Pay, Floridienne, Fluxys Belgium, Green Earth Group, Havick Data, Jaiyin, McCormick, MKB Nedsense, New Amsterdam Invest, Nike, Onward Medical, VIB en Vivoryon Therapeutics.

     

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap