• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 17 sep 2024

9:30

Mee met de markt:"Nutteloze dag, met Dow record"

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Veel schwung was er gisteren niet te vinden in de Europese aandelenhandel. En dat was niet anders op Wall Street, al verhinderde dat niet dat de Dow Jones een nieuw historisch record van 41.622,08 punten op kon tekenen. Op sectorniveau hielden gezondheidszorg (+0,1%) en nutsbedrijven (+0,4%) nog het beste stand, terwijl winstnames op de mijnbouwbedrijven (-0,2%) wogen.
  • In de marge herstelde de bitcoin nog wat meer (58.543 dollar), terwijl de goudprijs de recente winsten kon vasthouden (2.581 dollar per ounce). Op de energiemarkten herstelde de olieprijs dan weer tot 73,1 dollar per Brent-vat, terwijl de Europese gasprijzen voor levering in oktober daalden tot 34,08 euro per MWh.
  • Maar die beweging is hoogstens een schermutseling te noemen. Beleggers verkozen immers een week boordevol data af te wachten, met als hoogtepunt de start van de langverwachte monetaire verruimingscyclus van de Federal Reserve. Dé hamvraag in dat verband of er nu 25, dan wel 50, basispunten van de Amerikaanse rente geschaafd zullen worden. De kans op een scenario van 50 basispunten wordt op 60% geschat, tegenover 100% op minstens 25 basispunten, terwijl de beleidsrente in heel 2024 mogelijk 120 basispunten lager kan.
  • De obligatiemarkten bleven er alvast stoïcijns kalm onder, want de zowel de Duitse als de Amerikaanse 2-jaarsrente bleven stabiel op 2,18% en 3,56%. Het verlies van rentesteun blijft de dollar ondertussen onder druk zetten tegenover de munten van alle handelspartners (€1 = $1,1125). Ook andere munten, zoals het Britse pond of de Japanse yen bewogen redelijk nerveus, omdat zowel de Bank of England als de Bank of Japan deze week de koppen bij elkaar steken op beleidsvergaderingen waar de rente naar verwachting wél op het huidige niveau zal worden behouden.
  • Japan keert met een kater terug uit vakantie, met name gedragen door winstnemingen op de Japanse exporteurs en handelshuizen, zoals Mitsubishi UFJ (-2,1%), Sumitomo Mitsui (-2,4%), Toyota Motor (-1,9%), Sony Group (-2,9%) en Daiichi Sankyo (-2,5%). In totaal boert de Nikkei zo’n -1,5% achteruit, terwijl de bredere Topix 1,5% daalt, beide onder druk van een fors stevigere yen ($1 = 140,58 JPY) door de aanhoudende neerwaartse druk op de VS rente (waardoor de dollar onder druk komt). Ook de technologiesector ontsnapte andermaal niet aan de verkoopdruk, met verliezen voor onder meer Lasertec (-2,1%), Tokyo Electron (-3,4%), Disco (-1,6%), SoftBank (2,3%) en Advantest (-3,3%).
  • Op de economische kalender is het credo alweer “in stilte bezighouden”. Immers, de cijfers over de Amerikaanse kleinhandelsverkoop en de industriële productie, beide uit augustus, hebben niet meteen het potentieel om de aandacht af te leiden van de aanstaande Fed-vergadering. In de marge lijkt Canada de boel mogelijk wat op te fleuren met inflatiedata, terwijl zowel Europa als Duitsland de ZEW-sentimentsindicator over september vrijgeeft. En die is best wél belangrijk, zelfs als de kans op een positieve verrassing quasi nihil is.
  • Bedrijfsresultaten komen er onder meer van Ferguson Enterprise, Kingfisher en THG. Ook daar zal u dus niet wild van worden….
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap