• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 12 mrt 2026

9:30

Mee met de markt: “Realiteitscheck”

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • De optimistische boodschap van Trump pieterde gisteren uit, onder impuls van een rist raketten die in beide richtingen over de Iraanse grens heen vlogen. Dat doet beleggers opnieuw opschuiven naar veilige havens zoals de Amerikaanse dollar (€1 = $1,1548), terwijl de goudprijs net ietwat daalde (5;156 dollar per ounce) en de rente opnieuw steeg (+5 basispunten tot 4,23% in de VS, +8 basispunten in Duitsland tot 2,93%) door de vervliedende hoop op korte termijn renteverlagingen. De zilverprijs daalde 0,5% naar 85,33 dollar per ounce, terwijl platina 0,3% goedkoper werd tot 2.162,24 dollar en palladium 0,3% steeg tot 1.642 dollar.
  • Op de grondstoffenmarkten noteren we 5,5% stijging voor de prijs van een vat Brent-olie (98,53 dollar) nadat Iran de wereld waarschuwde voor een olieprijs voor 200 dollar per vat. Het land zette olie- en koopvaardijschepen in de Straat van Hormuz in brand en voerde de aanvallen op olie- en transportfaciliteiten in het Midden-Oosten op. Ook zouden er mijnen gelegd zijn in de Straat. Dat het Internationaal Energie Agentschap 400 miljoen vat olie vrijgeeft uit zijn strategische reserves was daar duidelijk ondergeschikt aan.
  • Dat alles ondersteunde de aandelenkoersen natuurlijk niet. De Euro Stoxx 600 daalde met 0,6%, minder dan de helft van het verlies voor de BEL20 (-1,35%), maar erger dan de Franse CAC 40 (-0,19%) en de Amsterdamse AEX (-0,10%). Ook Wall Street gaf gisteren niet thuis. De S&P 500 verloor 0,1% en de Nasdaq kreeg er 0,1% bij. Ook Azië gaf een deel van de recente herstelwinsten op, met verlies in Japan (-1,6%), Taiwan (-1,6%), China (-0,5%), Hongkong (-1%) Zuid-Korea (-0,8%) en India (-0,7%). Hogere olieprijzen en escalatievrees liggen ook hier natuurlijk mee aan de basis van de rode cijfers.
  • Het was gisteren ook uitkijken naar de Amerikaanse consumentenprijsindex. Die steeg in februari zoals verwacht met 0,3% op maandbasis, wat de groei op jaarbasis op 2,43% brengt. De kerninflatie, zonder energie en voeding, landde op 2,47% en dat was eveneens conform de verwachtingen. Deze cijfers impliceren geen vraagschok voor februari en het rapport is daarenboven slechts te lezen als voetnoot gezien de recente olieprijsstijgingen. In de onvoorwaardelijke prognose op basis van de prijzen van gisteren ligt 3% inflatie volgende maand weer binnen bereik, waarna de teller in mei een piek kan bereiken om de rest van het jaar waarschijnlijk boven de 3% blijven. Nee, dat zijn geen cijfers die de Fed zullen overtuigen om de rente snel te verlagen.
  • Van de economische kalender wordt u niet wild. De VS geven wel inzicht in de handelsbalans, inclusief import- en export data ,voor januari, maar net zoals de wekelijkse werkloosheidsaanvragen zullen die als “interessant, maar niet incentiverend” onthaald worden. Japan levert de BSI-sentimentsindicatoren voor het eerste kwartaal aan, het VK komt met een update van de huizenprijzen en de Eurozone plant een speech van ECB-directeur Villeroy over de financiële stabiliteit.
  • Bedrijfsresultaten komen er vandaag onder meer van Accelleron Industries, Adobe, Allegro.eu, Bavarian Nordic, BMW, Brenntag, Bridgepoint, Campine, Daimler Truck, Dollar General, Generali, GBL, Hannover Re, Informa, Ipsos, K+S, Lennar, Li Auto, RELX, Rubis, RWE, Suncar Technology, Swiss Life, TP ICAP, Ulta Beauty en Vallourec.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap