• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 12 mrt 2025

9:30

Mee met de markt: “Rustpunt”

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • De tuimelperte van eergisteren op Wall Street kende gisteren een Europees vervolg, met verliezen tot 1,6% voor de Euro Stoxx 600. De meerderheid werd dat verlies werd in de late uren van de beurshandel opgebouwd, onder meer omdat president Trump de onzekerheid over de importtarieven alweer wat aanjoeg. Op de valutamarkten floreerden de veilige havens, maar dan zonder het dramagehalte van eerder deze week. De Japanse yen tikte even het hoogste peil aan tegenover de dollar in vijf maanden, zo’n 7% hoger sinds begin 2025. De euro steeg met 0,6% (€1 = $1,10898). Ondertussen bleef de olieprijs stabiel op 69,6 dollar per Brent-vat en steeg de goudprijs naar 2.908 dollar per ounce, goed voor 10% winst sinds begin 2025, na 27% winst in 2024. De Bitcoin moest de rol lossen en daalde licht tot 81.689 dollar.
  • Maar de recente rentehausse in Duitsland, en bij uitstek in Europa, speelde de markt eerder op dag al parten, want de 10-jaarsrente steeg gisteren lustig door tot 2,89%. Aandelenbeleggers kozen daarom in alle sectoren eieren voor hun geld, met uitzondering van de nutsbedrijven (+0,1%). Consumentengoederen (-2,5%), grondstoffen (-2,1%) en de gezondheidssector (-3,5%) zaten in het verdomhoekje.
  • In de VS werkte de rente gisteren eerder ondersteunend, want The Donald voorspelde op maandag nog een “overgangsperiode” voor de VS, waardoor een recessie niet uit te sluiten valt. Na een forse daling van de voorbije dagen stabiliseerde de 2- en 10-jaarsrente op 3,92% en 4,26%. Is zo’n recessie een doemscenario? Niet echt, want zowel hogere tarieven als recessie kunnen het medicijn zijn om desinflatie te creëren, waardoor de 10-jaars rente lager kan. Of dat is althans toch de these op de beursvloer. De S&P 500 verloor gisteren niettemin 0,75%, terwijl de Nasdaq met -0,2% een pas op de plaats maakte.
  • Ondertussen blijven de krantenkoppen over invoerheffingen het moment capteren, al werd het handelsbeeld er gisteren bepaald niet duidelijker op. Trump zei eerder dat hij vanaf vandaag de heffing op Canadees staal en aluminium zou verhogen van 25% naar 50%, maar herzag die plannen enkele uren later de premier van Ontario, Ford, de 25% toeslag op elektriciteit die naar de VS wordt gestuurd, zou opschorten. Ook Canada's nieuwe premier Carney beloofde eerder een reactie die “maximale impact” zou hebben. Toestanden.
  • Ondertussen rolde een update binnen over het Amerikaanse KMO-vertrouwen in maart. Die index daalde met 2,1 punten tot 100,7 punten, het laagste peil sinds oktober 2024, vlak voor de verkiezingen. De flankerende “Onzekerheidsindex” ging 4 punten lager tot 104, het tweede hoogste niveau ooit, omdat KMO’s minder en minder rekenen op verbeterde bedrijfsomstandigheden in de komende zes maanden. Daarmee is een stevige bocht gemaakt na het initiële Trump-optimisme, toen de index fors opveerde. Maar inflatie blijft een belangrijk punt van zorg, na arbeidskwaliteit.
  • Er staan vandaag twee items op de kalender, met als eerste de hele belangrijke Amerikaanse inflatiecijfers. De consumentenprijzen zouden er in februari met 2,9% op jaarbasis gestegen moeten zijn en dat is cruciaal voor het rentebeleid van de centrale bank, en bij uitstek ook het consumentenvertrouwen en de daaraan verbonden uitgaven. Ook Japan komt met inflatiecijfers aandraven, met name over de productenprijzen.
  • Een tweede item betreft rentenieuws, meerbepaald het rentebesluit in Canada (verwacht: -25 basispunten) en Polen (verwacht: -0 basispunten). Dat wordt aangevuld met een inzicht in de Spaanse kleinhandelsverkoop, terwijl er ook speeches aankomen van ECB-toplui Lagarde, Lane, Nagel en Villeroy.
  • Bedrijfsresultaten komen er onder meer van Adobe, Crown Castle, Avolta, Brenntag, Porsche, Inditex, Legal & General, Puma, Rheinmetall, Tecan Group, Agfa Gevaert, Basic-Fit en Tinc
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap