• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 28 mei 2025

9:30

Mee met de markt: “Uitkijken naar Nvidia!”

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Eens te meer kon Europa met winst de dag uitgaan (+0,35%), met winst voor zowat alle sectorindexen (nutsbedrijven -0,5% en telecom -0,03% uitgezonderd) waarmee het pad werd geëffend voor nog duidelijkere winsten voor Wall Street. Die reageerde na een vakantiedag nog op de recente verschuiving in het handelsbeleid van de regering Trump, die zoals u nog wel weet een welles-nietes spelletje speelde met Europese tarieven. De Dow kreeg er 1,8% bij, de Nasdaq 2,5% en de S&P500 zo’n 2%.
  • De Amerikaanse minister van Financiën, Bessent, stelde bovendien enkele grote (Aziatische) handelsovereenkomsten het vooruitzicht voor de komende weken, terwijl de oorspronkelijke deadline van 9 juli weer in het spel is voor de onderhandelingen tussen de VS en de EU. “En ’t ging vooruit”, zou Raymond van het Groenewoud zeggen
  • Wat de beleggers eveneens hielp, was extra zuurstof via een doorgezette ontspanning op de obligatiemarkten. Sectoren zoals vastgoed en technologie (+2,5%) profiteerden daarom het meest, terwijl ook consumentenbedrijven (+3%) in de bovenste schuif terechtkwamen. Onder de technologiebedrijven viel een herstel op voor Tesla (+5%). AI-chipmaker Nvidia, die straks na de beurssluiting inzicht geeft in de eerstekwartaalcijfers, won 3%, terwijl Apple na acht verliesdagen op rij zo’n 2% aandikte. De rest van de Mag7, Microsoft, Amazon, Alphabet, Meta Platforms en Broadcom surften gretig mee op de golven.
  • Een onverwacht sterke stijging van het Amerikaanse consumentenvertrouwen in mei hielp alvast ook om de stemming te verbeteren, want de index steeg van 85,7 naar 98 punten, het beste niveau sinds februari. De tijdelijke verlaging van de importtarieven op Chinese goederen, lagere gasprijzen en afnemende inflatie verklaren waarom minder en minder consumenten een recessie verwachten in 2025. De gemiddelde inflatieverwachting daalde daarom van 7% naar 6,5%.
  • Voor Bitcoin telt u nog altijd 108.720, ietwat hoger dan een dieptepuntje van 107.500 dollar vannacht. De cryptomunt tikte vorige week nog een recordhoogte van 112.000 aan, goed voor het eerste record sinds vlak voor de inauguratie van Trump in januari. De goudprijs blijft ook op recordkoers (3.304 dollar per ounce), ondanks de Amerikaanse dollar (eindelijk) wat herstelde tegenover de euro (€1 =1,1305). De Amerikaanse dollarindex sloop 0,4% hoger tot 99,53 punten.
  • De beurswinsten weerspiegelt naast een nieuwe “Bocht van Trump” ook een vleug van ontspanning op de obligatie-en valutamarkten, omdat ook de 10-jaarsrente daalde met 5 basispunten tot 4,46%, tegenover 4,51% vorige week vrijdag. Een beperkte beweging, maar u mag niet vergeten dat de teller vorige week ook even 4,63% aantikte, het hoogste niveau in meer dan drie maanden. Ook de 30-jaarsrente trok lager, zelfs met 10 basispunten tot 4,9%.
  • De economische kalender heeft alweer veel oog voor de “kleine man”, met als grote uitzondering de vrijgave van de notulen van de recente Fed-vergadering en een update van de Amerikaanse Richmond Fed-index over mei.
  • Maar verder levert Europa inflatieverwachtingen aan, komt Duitsland met werkloosheidsdata over mei en geeft Frankrijk inzicht in de consumentenbestedingen over april. Inflatiecijfers ontbreken ook niet, onder meer uit Frankrijk (producentenprijzen) en België (consumentenprijzen). En om dat alles af te kruiden buigt de centrale bank van Nieuw-Zeeland zich nog eens over de rente.
  • Bedrijfsresultaten komen er vooral van Nvidia, wat meteen wil zeggen dat de rest van het pakje niet uit de schaduw zal komen. Voor de volledigheid geven we mee dat het dan gaat om Agilent, HP, Nordson, Salesforce, Synopsys, CD Projekt, Elekta, Holland Colours en OCI.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap