• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 14 mrt 2023

9:38

Mee m/d markt: 'Inflatiedruk duwt rente naar stratosfeer'

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • De nervositeit was te snijden in het begin van de Europese handelsdag nadat de Amerikaanse autoriteiten tijdens het weekend maatregelen namen om het vertrouwen in het Amerikaanse financiële stelsel te herstellen. Maar de spanning liet zich niet makkelijk temmen. De Euro Stoxx eindigde de dag 2,4% lager, in een sessie waarbij de Europese financiële sector zo’n 4,2% lager werd gezet en de banken 5,8% terrein verloren.
      
  • Later op de dag ondergingen ook de Amerikaanse banken datzelfde lot, met de regionale banken op kop: First Republic verloor 61,8% na een daling van 33% vorige week. PacWest Bancorp daalde 45% en Western Alliance Bancorp verloor meer dan 47% als regionale bankaandelen. Zions Bancorp verloor 26%, terwijl KeyCorp met 27% daalde. Andere financiële bedrijven stonden ook onder druk: Bank of America daalde met 5,8%, terwijl Charles Schwab meer dan 11% verloor.  
     
  • Maar de overkoepelende S&P500 beperkte het verlies tot 0,2%, dankzij winst voor de nutsbedrijven (+1%), de gezondheidssector (+0,9%) en consumentenbedrijven (+0,5%). In Azie kleurt het koersenbord omwille van diezelfde zorgen erg rood, met verliezen die schommelen tussen 2,2% in Hongkong, 2,6% in Japan en +0,6% in China. Overduidelijk zullen beleggers nog een tijdje blijven nadenken over de gevolgen van SVB voor de financiële stabiliteit, de impact op de economie en de gevolgen voor het toekomstige beleid van de Federal Reserve en andere centrale banken.  
     
  • In tijden van marktpaniek is het altijd moeilijk te beoordelen welk deel van een beweging het gevolg is van een “simpele” vlucht naar veiligheid of in welke mate beleggers werkelijk hun verwachtingen over het toekomstige beleid van de centrale banken bijstellen. De Amerikaanse rente verloor gisteren een massale 50 basispunten op 2 jaar en een al even indrukwekkende 15 basispunten op 10 jaar. Vergeleken met vorige week woensdag zakte de 2-jaarsrente al met 100 basispunten tot 3,97%, terwijl de 10-jaarsrente 55 basispunten daalde tot 3,51%. In Europa kelderde de Duitse 2-jaarsrente met 53 basispunten tot 2,47% en met 20 basispunten tot 2,21% voor de 10-jaarsvariant. De dollar (€1 = $1,0687) blijft ondertussen profiteren van de “'risk-off”-omgeving, omdat de nadruk blijft liggen op de Amerikaanse financiële stabiliteit.  
     
  • Het is meer dan ooit wachten op het verdikt van de centrale banken: zullen ze al dan niet een verplichte pauze inlassen in hun renteverhogingen? De markt veronderstelt alleszins van wel. Handelaren zien momenteel 50% kans dat de rente tijdens de Fed-vergadering van volgende week niet wordt opgetrokken en dat de beleidsrente in de tweede jaarhelft wordt verlaagd. Begin vorige week werd een verhoging met 25 basispunten volledig ingeprijsd, met een kans van 70% op 50 basispunten.  
     
  • Op de macro-economische kalender prijkt met stip een update van de Amerikaanse inflatie in februari. Verwacht wordt een toename met 6%, terwijl ook de kerninflatie een pak boven de 5% zou uitkomen. In de marge volgt het KMO-vertrouwen. Uit het VK krijgen we een pak arbeidsmarktindicatoren, waaronder de werkloosheidsdata uit januari. 
     
  • Op de bedrijfskalender kijken we onder meer naar Lennar, BKW, Bolloré, Flughafen Zurich, Generali, Reply, Tecan Group, Volkswagen, Wacker Chemie en Noah Holdings. Maar de spoeling is nogal dun, omdat de piek van het resultatenseizoen achter ons ligt. 
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap