• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wil je niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volg je elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijg je meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Andrea Gabellone, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Guglielmo Filangieri, Guy Sips, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kaat Ceulemans, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Mathijs Geerts Danau, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Simon Hox, Thomas Couvreur, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 18 aug 2026

9:30

Mee met de markt: “Olie stijgt en vredesoverleg loopt vast”

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Tekst aangeleverd door Nicolò Montini, KBC Securities

  • De Amerikaanse aandelenmarkten daalden maandag voor de tweede dag op rij, doordat olieprijzen stegen en langetermijnrentes opliepen, wat beleggers voorzichtiger maakte over de inflatievooruitzichten. De S&P 500 sloot 0,5% lager op 7.745, de grootste daling op één dag sinds eind juli. De zorg is duidelijk: als olie hoog blijft, kunnen prijzen in de hele economie blijven stijgen, wat de Federal Reserve ertoe zou kunnen dwingen om de rente te verhogen in plaats van te verlagen.
  • Financiële aandelen kenden hun slechtste dag in weken, met een daling van 1%, doordat de hoop op een vredesakkoord in het Midden-Oosten wegebde. Technologieaandelen lieten een gemengd beeld zien. De meeste grote namen, zoals Microsoft en Meta, gingen omlaag, maar chipaandelen hielden beter stand nadat Anthropic, het AI-bedrijf achter Claude, naar verluidt een sterke omzetgroei meldde, wat het sentiment rond kunstmatige intelligentie verbeterde.
  • Het belangrijkste geopolitieke nieuws is het mislukken van de vredesbesprekingen tussen de VS en Iran. President Trump zei maandag geen interesse te hebben om een tijdelijk akkoord met Iran, dat die dag officieel afliep, te verlengen, waardoor de hoop op een snelle oplossing van het conflict vervloog. Ook laaide het geweld op tussen Israël en Hezbollah in Libanon tijdens het weekend, wat de spanningen verder verhoogde. Met de Straat van Hormuz nog steeds als brandpunt stegen de olieprijzen richting 91 dollar per vat, wat wereldwijd druk op de markten houdt.
  • De Aziatische markten daalden vannacht, in navolging van Wall Street. De Japanse Nikkei verloor ongeveer 2,4% doordat stijgende obligatierentes zwaar drukten op technologieaandelen. De rentes op staatsobligaties lopen in de hele regio op, waarbij de Amerikaanse 30-jaarsrente het hoogste niveau sinds 2007 bereikte, en de druk verspreidt zich naar Australië, Nieuw-Zeeland en Japan. In China kwamen de detailhandelsverkopen 90 basispunten lager uit dan de markt had verwacht, het nieuwste teken dat Chinese consumenten minder uitgeven dan gehoopt. Chinese aandelen zakten na het nieuws, hoewel langlopende Chinese staatsobligaties juist terrein wonnen.
  • Opmerkelijke kwartaalcijfers: Estée Lauder morgen, Walmart en Alibaba donderdag en Nvidia volgende week woensdag. Bij Estée Lauder letten we op of het herstel van de verkoop van schoonheidsproducten standhoudt na een moeilijke periode. Bij Walmart ligt de focus op het winkelverkeer bij Amerika’s grootste retailer en wat dat zegt over de gezondheid van de alledaagse consument. Bij Alibaba kijken we hoe het grootste Chinese e-commercebedrijf presteert nu de binnenlandse economie vertraagt. En voor Nvidia, het meest verwachte resultaat van allemaal, letten we op of de vraag naar chips voor AI nog steeds zo snel groeit als de markt verwacht.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap